16.10.2021

Bez punktów w Kleczewie

Od samego początku to spotkanie nie ułożyło się po myśli piłkarzy Polonii Środa. Już w 5 minucie zbita głową przez Tomasza Kowalczuka piłka tafia pod nogi Krzysztofa Kołodzieja a ten ze stosunkowo bliskiej odległości pokonuje Miłosza Garstkiewicza. Cztery minuty później było już 2:0 dla Sokoła. Krzysztof Biegański wygrał pojedynek biegowy z Luisem Henriquezem i Jędrzejem Kujawą i z około 12 metrów pokonał średzkiego bramkarza.  W 16 minucie w pole karne naszego zespołu wpadł Mikołaj Zawistowski a interweniujący Jan Andrzejewski zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki podszedł Tomasz Kowalczuk i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Miłosza Garstkiewicza. Polonia do głosu w tym spotkaniu zaczęła dochodzić od około 30 minuty. Jako pierwszy na ramkę rwali uderzał Luis Hneriquez ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki rywali. Dwie minuty później Bartosz Bartkowiak odebrał piłkę przed polem karnym rywalom ale jego uderzenie pewnie zatrzymał bramkarz Sokoła Kleczew. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i po pierwszej części spotkania Polonia przegrywała z Sokołem Kleczew 3:0.

Po zmianie stron poloniści szybko mogli zacząć odrabiać straty ale uderzenie Adama Boruckiego sprzed pola karnego z 46 minuty poszybowało nad poprzeczką bramki rywali. W 56 minucie Sokół mógł podwyższyć swoje prowadzenie ale Krzysztof Biegański nie wykorzystał świetnego podania od Mateusza Molewskiego. Cztery minuty później swojego szczęścia w polu karnym rywali szukał Hubert Antkowiak ale jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką. Jeszcze w samej końcówce poloniści mogli zmniejszyć rozmiary porażki ale uderzenia Krystiana Pawlaka i Bartosza Bartkowiaka były niecelne. Ostatecznie Polonia przerywa w Kleczewie 3:0 (3:0) a losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszych piętnastu minutach.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Henriquez, Skrobosiński (58` Giełda), Borucki, Andrzejewski, Zgarda (46` Pawlak) , Bartkowiak, Kujawa (46` Wujec), Nowak (88` Cyka), Milachowski (46` Buczma), Antkowiak.

Sokół Kleczew wystąpił w składzie: Kustosz – Golak, Śmiałek, Kaliszan, Kowalczuk, Patrzykąt, Domagalski, Kołodziej (43` Molewski), Bartosik, Zawistowski (88` Matuszewski) Biegański (68` Koziorowski)

Żółte kartki: Zgarda

Bramki: Kołodziej (5`), Biegański (9`), Kowalczuk (16`)(k)