OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

03.07.2019

Zawodnicy Polonii w liczbach

Jakiś czas temu podsumowaliśmy typowo sportowe dokonania zawodników Polonii Środa na boiskach trzeciej ligi. Dziś zajmiemy się statystykami poszczególnych zawodników naszego zespołu zarówno w rozgrywkach ligowych jak i pucharowych. A jest co liczyć… w końcu odbyły się 33 mecze ligowe.

Najwięcej minut na boisku w spotkaniach ligowych spędził nasz wychowanek Piotr Skrobosiński – 2880. Złożyły się na to 32 pełne mecze. Piotr opuścił tylko spotkanie 16 kolejki ligowej z Kotwicą Kołobrzeg w którym musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. W pozostałych meczach młody obrońca Polonii zagrał pełne 90 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest kolejny obrońca Oskar Kozłowski. Przebywał on na boisku przez 2510 minut i wziął udział w 30 meczach ligowych z udziałem Polonii Środa. Trzecia lokata przypadła kolejnemu wychowankowi Polonii Jędrzejowi Kujawie który na boisku spędził 2337 minut i brał udział w 28 spotkaniach. Na czwartym miejscu w tym zestawieniu znalazł się doświadczony panamski obrońca Luis Henriquez który na boisku spędził 2271 minut i wziął udział w 27 meczach ligowych Polonii. Piąta lokata przypadła Krzysztofowi Bartoszakowi który na boisku przebywał 2231 minut i zagrał w 32 meczach naszego zespołu.

Jak już wspominaliśmy niekwestionowanym liderem występu w całych meczach naszego Klubu jest Piotr Skrobosiński który zagrał w 32 spotkaniach ligowych. 25 spotkań w pełnym wymiarze czasowym zaliczył Oskar Kozłowski, 23 spotkania zaliczył Luis Henriquez, 22 całe mecze zagrał Adam Borucki i Szymon Zgarda.

Warto też wspomnieć o piłkarzach którzy najczęściej wchodzili na boisko z ławki rezerwowych. Prawdziwym jokerem w talii trenera Krzysztofa Kapuścińskiego był Adrian Chopcia który na placu gry z ławki rezerwowych pojawiał się 18 razy. Jedno spotkanie mniej z ławki na boisku pojawiał się Michał Górzyński. Dwanaście razy z ławki rezerwowych na boisku pojawiał się Krystian Pawlak, dziesięć razy Jakub Wilk, a dziewięć razy Adam Gajda.

W 33 meczach ligowych piłkarze Polonii Środa strzelili 56 bramek co daje średnią 1,7 bramki na mecz. Najlepszym strzelcem ligowym zespołu jest Krzysztof Bartoszak który bramkarzy rywali pokonywał 12 razy. Sześć ligowych bramek zdobył Jakub Apolinarski. Po 5 bramek zdobyli Adam Gajda i Piotr Skrobosiński. Cztery bramki zdobyli Michał Górzyński i Jakub Wilk, a po trzy bramki zdobyli Damian Buczma i Jędrzej Kujawa. W tej samej ilości meczy poloniści stracili 44 bramki co daje średnią 1,33 bramki na mecz,  a naszej bramki przez cały sezon strzegło trzech bramkarzy. 22 mecze rozegrał Łukasz Radliński, 10 spotkań zaliczył Przemysław Frąckowiak, a 3 spotkania to występy Łukasza Spychały.

W całym sezonie nasz zespół egzekwował siedem rzutów karnych. Trzy strzały z jedenastu metrów zostały wykorzystane, a aż cztery zostały obronione przez bramkarzy rywali. Najczęściej do jedenastek bo aż trzykrotnie podchodził Krzysztof Bartoszak. Niestety nasz najlepszy strzelec wykorzystał tylko jedną a dwa strzały obronili mu bramkarze. Po jednym rzucie karnym wykorzystali Damian Buczma i Krystian Pawalak, a jedną jedenastkę zmarnowali Jakub Wilk i Szymon Zgarda.

Najwięcej żółtych kartek w całym sezonie na swoim koncie zgromadził Adam Borucki który był przez sędziów tym kolorem kartki karany aż 11 razy. Dziesięć żółtych kartoników obejrzał Szymon Zgarda, a po siedem ujrzeli Oskar Kozłowski, Jędrzej Kujawa i Piotr Skrobosiński.

Poloniści obejrzeli także dwie bezpośrednie czerwone kartki. Tym kolorem zostali ukarani Adrian Chopcia i Krystian Pawlak.

W Pucharze Polski Polonia Środa rozegrała dwa mecze. W tych spotkaniach udział wzięło piętnastu zawodników. Ośmiu piłkarzy wystąpiło w tych meczach w pełnym wymiarze czasowym a byli to Krzysztof Bartoszak, Adam Borucki, Damian Buczma, Oskar Kozłowski, Jędrzej Kujawa, Łukasz Radliński, Piotr Skrobosiński i Szymon Zgarda. Po jednej bramce dla naszego zespołu zdobyli Jakub Apolinarski, Krzysztof Bartoszak, Jędrzej Kujawa i Jakub Wilk.

Ogólnie podsumowując należy stwierdzić że był to udany sezon dla naszego zespołu a Poloniści znowu ucieszyli swoich kibiców sukcesami.

Najnowsze aktualności

 • 18.07.2019

  Kujawa i Górzyński na dłużej w Polonii

  Dwóch wychowanków naszego Klubu – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński – którzy w poprzednim sezonie występowali w naszym Klubie na zasadzie wypożyczenia z Pogoni Szczecin podpisało z naszym Klubem dwuletnie kontrakty tym samym związując się z Polonią na dłużej.

 • 17.07.2019

  Remis z pierwszoligowcem

  W kolejnym meczu towarzyskim tego lata piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku pierwszoligowy Stomil Olsztyn który przebywał na obozie przygotowawczym w pobliskim Kórniku. Poloniści tradycyjnie do spotkania przystąpili z kilkoma testowanymi graczami w składzie.

 • 16.07.2019

  Zmiany w pucharze

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przed startem rozgrywek sezonu 2019/20 wprowadził kilka istotnych zmian w okręgowym i wojewódzkim Pucharze Polski. Najważniejsza jest taka że pierwszy zespół Polonii rozgrywki pucharowe w nowym sezonie rozpocznie od 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

 • 13.07.2019

  Pożyteczne gry na początek

  W pierwszym meczu towarzyskim rozegranym tego lata piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Popowie z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie trwało tylko 45 minut w związku z trójmeczem jaki oba zespoły rozgrywały tego dnia. W zespole Polonii Środa w tym meczu wystąpiło aż siedmiu testowanych graczy.

 • 12.07.2019

  Znamy skład klasy okręgowej

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej  zaprezentował ostateczny podział zespołów na grupy rozgrywkowe Klasy Okręgowej w sezonie 2019/20. Tym samym drugi zespół Polonii poznał rywali z jakim będzie się mierzył w nowych rozgrywkach.

 • 10.07.2019

  Kobiety poznały rywalki

  Polski Związek Piłki Nożnej który prowadzi rozgrywki I ligi kobiet opublikował szczegółowy terminarz tych rozgrywek. Dzięki temu polonistki poznały nie tylko datę startu nowego sezonu rozgrywkowego ale także wszystkie zespoły z którymi przyjdzie im rywalizować.

 • 08.07.2019

  K. Kapuściński: Jestem optymistą

  Zapraszamy Was na obszerną rozmowę z trenerem Polonii Środa Krzysztofem Kapuścińskim przed startem nowego sezonu piłkarskiego.

 • 05.07.2019

  Nowi rywale: Unia Janikowo

  Dziś prezentujemy Wam już ostatni zespół który dołączył do grona trzecioligowców i od sezonu 2019/20 będzie rywalizował z naszą Polonią w rozgrywkach. Tym zespołem jest zwycięzca IV ligi kujawsko – pomorskiej Unia Janikowo. Z tym zespołem również Polonia miała już okazję rywalizować w lidze więc nie jest to dla nas całkiem obcy rywal.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.