OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

03.07.2019

Zawodnicy Polonii w liczbach

Jakiś czas temu podsumowaliśmy typowo sportowe dokonania zawodników Polonii Środa na boiskach trzeciej ligi. Dziś zajmiemy się statystykami poszczególnych zawodników naszego zespołu zarówno w rozgrywkach ligowych jak i pucharowych. A jest co liczyć… w końcu odbyły się 33 mecze ligowe.

Najwięcej minut na boisku w spotkaniach ligowych spędził nasz wychowanek Piotr Skrobosiński – 2880. Złożyły się na to 32 pełne mecze. Piotr opuścił tylko spotkanie 16 kolejki ligowej z Kotwicą Kołobrzeg w którym musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. W pozostałych meczach młody obrońca Polonii zagrał pełne 90 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest kolejny obrońca Oskar Kozłowski. Przebywał on na boisku przez 2510 minut i wziął udział w 30 meczach ligowych z udziałem Polonii Środa. Trzecia lokata przypadła kolejnemu wychowankowi Polonii Jędrzejowi Kujawie który na boisku spędził 2337 minut i brał udział w 28 spotkaniach. Na czwartym miejscu w tym zestawieniu znalazł się doświadczony panamski obrońca Luis Henriquez który na boisku spędził 2271 minut i wziął udział w 27 meczach ligowych Polonii. Piąta lokata przypadła Krzysztofowi Bartoszakowi który na boisku przebywał 2231 minut i zagrał w 32 meczach naszego zespołu.

Jak już wspominaliśmy niekwestionowanym liderem występu w całych meczach naszego Klubu jest Piotr Skrobosiński który zagrał w 32 spotkaniach ligowych. 25 spotkań w pełnym wymiarze czasowym zaliczył Oskar Kozłowski, 23 spotkania zaliczył Luis Henriquez, 22 całe mecze zagrał Adam Borucki i Szymon Zgarda.

Warto też wspomnieć o piłkarzach którzy najczęściej wchodzili na boisko z ławki rezerwowych. Prawdziwym jokerem w talii trenera Krzysztofa Kapuścińskiego był Adrian Chopcia który na placu gry z ławki rezerwowych pojawiał się 18 razy. Jedno spotkanie mniej z ławki na boisku pojawiał się Michał Górzyński. Dwanaście razy z ławki rezerwowych na boisku pojawiał się Krystian Pawlak, dziesięć razy Jakub Wilk, a dziewięć razy Adam Gajda.

W 33 meczach ligowych piłkarze Polonii Środa strzelili 56 bramek co daje średnią 1,7 bramki na mecz. Najlepszym strzelcem ligowym zespołu jest Krzysztof Bartoszak który bramkarzy rywali pokonywał 12 razy. Sześć ligowych bramek zdobył Jakub Apolinarski. Po 5 bramek zdobyli Adam Gajda i Piotr Skrobosiński. Cztery bramki zdobyli Michał Górzyński i Jakub Wilk, a po trzy bramki zdobyli Damian Buczma i Jędrzej Kujawa. W tej samej ilości meczy poloniści stracili 44 bramki co daje średnią 1,33 bramki na mecz,  a naszej bramki przez cały sezon strzegło trzech bramkarzy. 22 mecze rozegrał Łukasz Radliński, 10 spotkań zaliczył Przemysław Frąckowiak, a 3 spotkania to występy Łukasza Spychały.

W całym sezonie nasz zespół egzekwował siedem rzutów karnych. Trzy strzały z jedenastu metrów zostały wykorzystane, a aż cztery zostały obronione przez bramkarzy rywali. Najczęściej do jedenastek bo aż trzykrotnie podchodził Krzysztof Bartoszak. Niestety nasz najlepszy strzelec wykorzystał tylko jedną a dwa strzały obronili mu bramkarze. Po jednym rzucie karnym wykorzystali Damian Buczma i Krystian Pawalak, a jedną jedenastkę zmarnowali Jakub Wilk i Szymon Zgarda.

Najwięcej żółtych kartek w całym sezonie na swoim koncie zgromadził Adam Borucki który był przez sędziów tym kolorem kartki karany aż 11 razy. Dziesięć żółtych kartoników obejrzał Szymon Zgarda, a po siedem ujrzeli Oskar Kozłowski, Jędrzej Kujawa i Piotr Skrobosiński.

Poloniści obejrzeli także dwie bezpośrednie czerwone kartki. Tym kolorem zostali ukarani Adrian Chopcia i Krystian Pawlak.

W Pucharze Polski Polonia Środa rozegrała dwa mecze. W tych spotkaniach udział wzięło piętnastu zawodników. Ośmiu piłkarzy wystąpiło w tych meczach w pełnym wymiarze czasowym a byli to Krzysztof Bartoszak, Adam Borucki, Damian Buczma, Oskar Kozłowski, Jędrzej Kujawa, Łukasz Radliński, Piotr Skrobosiński i Szymon Zgarda. Po jednej bramce dla naszego zespołu zdobyli Jakub Apolinarski, Krzysztof Bartoszak, Jędrzej Kujawa i Jakub Wilk.

Ogólnie podsumowując należy stwierdzić że był to udany sezon dla naszego zespołu a Poloniści znowu ucieszyli swoich kibiców sukcesami.

Najnowsze aktualności

 • 18.11.2019

  Udane zakończenie rundy (2007)

  W sobotę 16 listopada o godzinie 10:00 na głównej płycie Stadionu Średzkiego odbył się ostatni mecz rundy jesiennej Młodzików Młodszych. Rywalem polonistów był zespół Canarinhos Skórzewo.

 • 18.11.2019

  Strata punktów ze Stomilankami

  W niedzielę 17 listopada o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Kosynierów nasze seniorki rozegrały ostatnią kolejkę ligową tej rundy. Naszym przeciwnikiem był wysoko ustawiony w tabeli I ligi zespół Stomilanek Olsztyn.

 • 15.11.2019

  Mistrz Polski przyjedzie do Środy Wlkp.

  14 listopada 2019 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par V etapu rozgrywek o Puchar Polski kobiet w sezonie 2019/2020. Ceremonię losowania przeprowadzili prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i szef piłki kobiecej Zbigniew Bartnik oraz prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Wojtala.

 • 15.11.2019

  Grają poloniści

  Przed nami ostatni weekend w którym będziemy mogli emocjonować się zmaganiami piłkarskimi naszych zespołów młodzieżowych ale i seniorskich. Tym bardziej zapraszamy na stadion. W sumie odbędzie się sześć spotkań i jeden turniej. Trzy spotkania odbędą się na boiskach w Środzie Wlkp., a trzy mecze i jeden turniej odbędą się na boiskach rywali.

 • 13.11.2019

  Udanie zakończyć rundę

  Przed piłkarzami Polonii Środa ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Nasz zespół uda się do Koszalina aby tam zmierzyć się z miejscową Gwardią. Dla obu zespołów będzie to tak zwany mecz za sześć punktów a ewentualne zwycięstwo w nim da podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego trochę oddechu i powiększy naszą przewagę nad strefą spadkową.

 • 13.11.2019

  Transmisja z Koszalina

  Zapraszamy Was na transmisję z meczu III ligi grupy 2 pomiędzy Polonią Środa a Gwardią Koszalin. Początek transmisji w sobotę 16 listopada o godzinie 12:50.

 • 12.11.2019

  3:0 z Unią (2008)

  W ostatnim meczu rundy jesiennej młodzi piłkarze Polonii Środa z rocznika 2008 udali się do Swarzędza gdzie zmierzyli się z miejscową Unią. Spotkanie zostało rozegrane na boisku z naturalną nawierzchnią.

 • 12.11.2019

  Bez punktów z Reissem (2007)

  W sobotnie przedpołudnie zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska 2007 rozegrali spotkanie 13 kolejki ligi wojewódzkiej z zespołem AP Reissa Poznań.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.