21.09.2019

Zaskakująca porażka z Bałtykiem

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a żaden z zespołów nie osiągnął znaczącej przewagi. W 11 minucie na niesygnalizowany strzał z około 16 metrów zdecydował się Maciej Kazimierowicz a piłka ku zaskoczeniu zgromadzonych kibiców ocierając się jeszcze po drodze o słupek wpadła do średzkiej bramki. W 28 minucie trener Kapuściński zdecydował się na pierwszą zmianę. Boisko opuścił Jakub Draszczyk który doznał urazu, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Tomasz Ceglewski.  Cztery minuty później Bałtyk zdobył drugą bramkę. Dwójkowa akcja Gułajskiego z Zającem kończy się strzałem z około 16 metrów po którym piłka drugi raz w tym spotkaniu zatrzepotała w siatce naszej bramki. Jeszcze przed przerwą poloniści złapali kontakt z rywalem. Z prawej strony piłkę dośrodkował Łukasz Żegeleń, przepuścił są Jakub Wilk, dopadł do niej Kacper Nowak i ładnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwilę później mógł być remis ale uderzenie Jakuba Wilka z około 16 metrów poszybowało wysoko nad poprzeczką. Ostatecznie wynikiem 1:2 dla Bałtyku kończy się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron Polonia zaatakowała jeszcze odważniej. W 51 minucie po zgraniu piłki przez Jakuba Wilka z bliska uderzał Kacper Nowak ale piłka zatrzymała się tylko na słupku bramki Bałtyku. Z upływem czasu zarysowywała się coraz większa przewaga Polonii ale nasz zespół nie umiał się przebić przez defensywę rywali. Ostatecznie Polonia przegrywa to spotkanie 1:2.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Frąckowiak – 5. Wujec, 23. Kozłowski (46` 28. Chraplak), 22. Skrobosiński, 2. Borucki, 11. Nowak, 8. Zgarda, 9. Żegleń, 7. Wilk, 19. Draszczyk (28` 6. Ceglewski), 66. Szynka.

Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: 1. Matysiak – 2. Horoszkiewicz, 3. Murawski, 8. Demianchuk, 10. Bartlewski (86` 5. Bohm), 11. Gołuński, 16. Gułajski (89` 4. Machol), 18. Stefaniak, 19. Kazimierowicz, 20. Zając (89` 21. Efir), 22. Bajdur (80` 7. Renusz).

Bramki: Nowak (43`) - Kazimierowicz (11`), Zajać (32`)

Żółte kartki: Ceglewski, Skrobosiński  - Kazimierowicz, Renusz

Widzów: około 300 osób