OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

19.07.2019

Z Polonii do… Polonii

Kolejny nowy piłkarz dołączył do naszego zespołu. Tym razem jest to skrzydłowy Kacper Robaczyński który obrał drogę z Polonii do Polonii i zasila szeregi średzkiego zespołu przechodząc do nas z naszej imienniczki z Leszna.

Transfer Kacpra Robaczyńskiego do Polonii Środa to efekt działań naszego działu skautingu z Łukaszem Duszczakiem na czele. To on wypatrzył utalentowanego zawodnika podczas jednej ze swoich obserwacji i polecił naszemu sztabowi szkoleniowemu. Razem z Kacprem na testach przebywało jeszcze kilku zawodników wypatrzonych przez skauta ale póki co trener Krzysztof Kapuściński zdecydował się tylko na transfer tego jednego. Jednak jak podkreśla nasz szkoleniowiec pozostali zawodnicy też byli bardzo perspektywiczni i z uwagą będzie im się przyglądał. Sam Łukasz Duszczak tak ocenia nowego zawodnika Polonii Środa: Kacpra widziałem już w dwóch meczach zanim jeszcze podjąłem pracę skauta. Od razu zwrócił moją uwagę swoją techniką użytkową, grą piłką obiema nogami i tym, że wyróżniał się zawsze na tle swojej drużyny. W momencie poszukiwania zawodników do Polonii, Kacper był od razu moim numerem 1 i w rundzie wiosennej 2018/2019 widziałem go jeszcze w dwóch spotkaniach, w których potwierdził to co widziałem poprzednio. Kacper może zagrać zarówno na prawej jak i lewej stronie, a do tego jest bardzo skuteczny bo w ubiegłym sezonie zdobył 10 bramek. Dla dalszego rozwoju potrzebował kroku w przód i wiem, że gra w Polonii Środa Wielkopolska takim właśnie będzie.

Kacper Robaczyński urodził się 14 września 1998 roku. Jest wychowankiem Polonii Leszno w której spędził praktycznie całą swoją dotychczasową karierę zawodniczą. Już zimą Kacprowi przyglądało się kilka klubów z wyższych ligi ale wtedy zdecydował się zostać w Polonii Leszno i pomóc jej w zmaganiach ligowych. Latem już nic nie stało na przeszkodzie żeby dołączy on do naszego zespołu.

Kacpra witamy w zespole i życzymy samych dobrych występów.

Najnowsze aktualności

 • 11.12.2019

  Wigilijne spotkanie żaków i skrzatów

  We wtorek 10 grudnia rozpoczęliśmy serie spotkań podsumowujących rundę jesienną w naszej Akademii Piłkarskiej. O godzinie 18.00 w Restauracji Turystyczna " U Moniki " spotkali się zawodnicy grup skrzatów i żaków. Łącznie prawie setka młodych zawodników wraz z rodzicami i trenerami.

 • 10.12.2019

  T. Sołtysiak: Musimy dbać o rozwój naszych zawodników

  Zapraszamy Was na rozmowę z nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej KS Polonia Środa Tomaszem Sołtysiakiem. Dowiecie się z niej nieco więcej o naszym nowym pracowniku, oraz poznacie jego wizję funkcjonowania naszej Akademii.

 • 10.12.2019

  Podsumowanie rundy trampkarzy (2005)

  Zespół Trampkarza Starszego rozpoczął przygotowania do sezonu w sierpniu pod okiem Pani Trener Marty Wożniak, gdzie drużyna była na obozie w Darłówku. W dniu 23.08.2019 zespół został przekazany Trenerowi Przemysławowi Łoniewskiemu. Do pomocy w prowadzeniu treningów i meczy został skierowany Kamil Drzewiecki.

 • 10.12.2019

  Udana runda żaków (2011)

  Drużyna rozpoczęła treningi w lipcu. W sierpniu ze względu na okres wakacyjny i spowodowaną tym niższą frekwencję odbywały się wspólne treningi dla obu grup . Żaki trenowały wspólnie z grupą trenera Luisa Henriqueza.

 • 09.12.2019

  Dwa turnieje orlików (2010)

  Podczas ubiegłego weekendu nasz zespół orlików młodszych zagrał w dwóch turniejach.

 • 09.12.2019

  Dziewiąte miejsce Polonii (2008)

  W miniony weekend zespół młodzików młodszych Polonii Środa prowadzony przez trenera Valerego Bahnko wziął udział w silnie obsadzonym turnieju halowym SBG Cup który odbywał się w Gnieźnie.

 • 09.12.2019

  Orlik starsze po rundzie (2009)

  Drugi zespół orlików starszych to zespół prowadzony przez trenera Pawła Hoffmanna który od rundy jesiennej przejął zespół po trenerze Damianie Buczmie. W rundzie jesiennej obecnego sezonu młodzi poloniści rywalizowali z Victorią Września, Chrobrym Gniezno, MKS II Trzemeszno i drugim zespołem Victorii Września. W sumie odbyło się osiem spotkań po których poloniści zajmują trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Bilans bramkowy naszego zespołu to 36:45.

 • 09.12.2019

  Świetne pół roku trampkarzy (2006)

  Trampkarze młodsi swoje przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli z początkiem lipca. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu na obiektach naszego klubu. Do sztabu szkoleniowego w lipcu dołączył drugi trener – Adrian Błaszak, który swoim doświadczeniem z boisk bardzo pomógł naszym młodym zawodnikom.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.