31.01.2019

Wysoka wygrana z Unią

Od samego początku inicjatywa w tym meczu należała do Polonii. Już w 5 minucie po podaniu Damiana Słabikowskiego piłkę do bramki rywali skierował Krystian Pawlak. W 17 minucie podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zdobyli drugą bramkę. Spod linii końcowej w pole karne dośrodkował Krystian Pawlak, a piłkę do bramki rywali skierował Michał Górzyński. Polonia nie zadowalała się dwubramkowym prowadzeniem i cały czas atakowała bramkę rywali. Unia swoje okazje miała głównie po prostych stratach naszego zespołu. Jednak za każdym razem w porę poloniści naprawiali swoje błędy. Dopiero w 44 minucie po szybkiej akcji Unia zdobywa kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisuje się Mikołaj Remlein. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron na boisku w obu zespołach pojawiły się zupełnie inne jedenastki. Jednak obraz gry nie uległ zmianie. W 49 minucie Adrian Chopcia przejął piłkę przed polem karnym rywali po czym wpadł z nią w pole karne i ładnym strzałem pokonał bramkarza Unii. W 56 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Wilka piłkę głową do bramki rywali kieruje Igor Jurga. W 65 minucie po dośrodkowaniu Adriana Chopci ponownie na bramkę rywali uderzał Igor Jurga ale tym razem piłka zatrzymała się na słupku. Na osiem minut przed końcem spotkania Polonia jeszcze podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jędrzeja Kujawy piłkę głową do bramki rywali skierował Piotr Skrobosiński. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Polonia pokonała Unię 5:1 (2:1).

W I połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Henriquez, Błaszak, Borucki, Gwit (8` Gołębiewski), Zgarda, Cyrak (30` Lesiński), Słabikowski, Górzyński, Gajda, Pawlak.

W II połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Radliński – Kozłowski, Skrobosiński, Wujec, Buczma, Jurga, Kujawa, Stolecki, Chopcia, Wilk, Bartoszak.