OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

15.04.2018

Wygrane starcie z Lotnikiem (2006)

Kolejne spotkanie ligowe drugi zespół z rocznika 2006 naszej Akademii rozgrywał w sobotni poranek a rywalem podopiecznych Fryderyka Haremskiego był Lotnik Poznań. Warto dodać że ze względu na remont boiska Lotnika spotkanie odbywało się na ładnie położonym i dobrze utrzymanym boisku w Daszewicach.

Od samego początku spotkania przewagę posiadali młodzi poloniści którzy chcieli iść za ciosem i odnieść drugie wiosenne zwycięstwo. Długi czas jednak nie udawało się tej przewagi udokumentować posłaniem piłki do bramki rywali. Dopiero w 11 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Jeremi Zaganiaczyk. Precyzyjnie uderzona piłka piłka przez młodego polonistę wpadła pod poprzeczkę poznańskiej bramki. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji poloniści nie udokumentowali swojej przewagi strzeleniem kolejnych bramek i na przerwę oba zespoły schodziły przy skromnym prowadzeniu Polonii.

Po zmianie stron rywale próbowali odrobić starty czym narażali się na groźne kontrataki w wykonaniu Polonii. Niestety za każdym razem brakowało skuteczności. Dopiero w 47 minucie gry po dwójkowej akcji Kamila Mielcarka i Jeremiego Zaganiaczyka ten drugi posyła piłkę do bramki Lotnika i Polonia prowadzi już dwoma bramkami. Nasz zespół do samego końca musiał drżeć o wynik końcowy gdyż na pięć minut przed końcem gry gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Na szczęście było to wszystko na co było tego dnia stać zespół Lotnika i to ostatecznie poloniści po końcowym gwizdu mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. Brawa dla zespołu i trenera.

 

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Muczke, Graf, Mielcarek, Skrobich, Zaganiaczyk, Łażewski, Grzelczak, Toboła, Pieszke, Rubach, Szarzyński, Buczma, Grządzielewski, Wichłacz.

Najnowsze aktualności

 • 19.10.2018

  Rozgromili Tura (2004)

  W środowe późne popołudnie, przy oświetleniu sztucznym na boisku głównym, trampkarze starsi w ramach rozgrywek I ligo wojewódzkiej, podejmowali w meczu rewanżowym Tur Turek. W Turku przed kilkoma tygodniami, poloniści wygrali skromnie 3:0, choć średzki bramkarz przez cały mecz ani razu nie dotknął piłki. W Środzie było podobnie, choć kibice obejrzeli aż 10 bramek.

 • 19.10.2018

  Bez punktów w Lesznie (2000/01)

  W dniu 14.10.2018 zespół juniorów starszych Polonii Środa gra w Lesznie z tamtejszą Polonią.

 • 18.10.2018

  Łukasz Chodnicki poprowadzi mecz w Koninie

  Łukasz Chodnicki z Poznania poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa w Koninie z Górnikiem. Na liniach asystować mu będą Tomasz Nowicki i Maciej Gorynia. Sędzią technicznym będzie Andrzej Pawlak. Cała czwórka reprezentuje Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

 • 17.10.2018

  Po pierwsze zwycięstwo w Koninie

  Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Konina na spotkanie z tamtejszym Górnikiem. Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla naszych piłkarzy. Warto tylko przypomnieć, że oba zespoły w lidze spotykają się ze sobą regularnie od kilku lat a Polonii w Koninie jeszcze nie udało się wygrać. Pora przełamać tą złą passę.

 • 16.10.2018

  Skromna wygrana z 13 Poznań

  Piłkarze Polonii swój kolejny ligowy mecz rozegrali na stadionie lekkoatletycznym Rolibudy z ostatnim zespołem ligi 13 Poznań. Zawodnicy Trenera Woźniaka natchnieni zwycięstwem w lidze oraz w pucharze wyszli na boisko zmotywowani by zdobyć kolejne 3 pkt.

 • 16.10.2018

  Ważna wygrana w Skórzewie (2006)

  W kolejnym pojedynku ligowym o mistrzostwo młodzika starszego poloniści zagrali na wyjeździe z Canarinhos Skórzewo. Ten mecz był bardzo ważny dla naszych zawodników pod względem mentalnym. W ostatnich spotkaniach polonistom brakowało szczęścia do osiągnięcia dobrego wyniku, lecz z gry i postawy można było być zadowolonym. Dlatego do Skórzewa zespół jechał mocno zmotywowany i nastawiony na 3 pkt.

 • 16.10.2018

  Bez punktów w Bydgoszczy

  W niedzielne przedpołudnie 14 października zespół kobiet Polonii Środa udał się na kolejne spotkanie ligowe się na ciężki teren do Bydgoszczy by mierzyć się z miejscowym KKP.

 • 16.10.2018

  Warta pokonana (2009)

  W sobotę 13 października drużyna orlika starszego rozegrała swój kolejny mecz ligowy a przeciwnikiem była drużyna Warty Poznań.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.