OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

15.04.2018

Wygrane starcie z Lotnikiem (2006)

Kolejne spotkanie ligowe drugi zespół z rocznika 2006 naszej Akademii rozgrywał w sobotni poranek a rywalem podopiecznych Fryderyka Haremskiego był Lotnik Poznań. Warto dodać że ze względu na remont boiska Lotnika spotkanie odbywało się na ładnie położonym i dobrze utrzymanym boisku w Daszewicach.

Od samego początku spotkania przewagę posiadali młodzi poloniści którzy chcieli iść za ciosem i odnieść drugie wiosenne zwycięstwo. Długi czas jednak nie udawało się tej przewagi udokumentować posłaniem piłki do bramki rywali. Dopiero w 11 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Jeremi Zaganiaczyk. Precyzyjnie uderzona piłka piłka przez młodego polonistę wpadła pod poprzeczkę poznańskiej bramki. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji poloniści nie udokumentowali swojej przewagi strzeleniem kolejnych bramek i na przerwę oba zespoły schodziły przy skromnym prowadzeniu Polonii.

Po zmianie stron rywale próbowali odrobić starty czym narażali się na groźne kontrataki w wykonaniu Polonii. Niestety za każdym razem brakowało skuteczności. Dopiero w 47 minucie gry po dwójkowej akcji Kamila Mielcarka i Jeremiego Zaganiaczyka ten drugi posyła piłkę do bramki Lotnika i Polonia prowadzi już dwoma bramkami. Nasz zespół do samego końca musiał drżeć o wynik końcowy gdyż na pięć minut przed końcem gry gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Na szczęście było to wszystko na co było tego dnia stać zespół Lotnika i to ostatecznie poloniści po końcowym gwizdu mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. Brawa dla zespołu i trenera.

 

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Muczke, Graf, Mielcarek, Skrobich, Zaganiaczyk, Łażewski, Grzelczak, Toboła, Pieszke, Rubach, Szarzyński, Buczma, Grządzielewski, Wichłacz.

Najnowsze aktualności

 • 17.01.2019

  Pierwszy sparing tej zimy

  Już w sobotę 19 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają pierwsze spotkanie kontrolne podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie inny trzecioligowiec – Jarota Jarocin.

 • 11.01.2019

  Topix z nową siedzibą!

  Nasz Partner TOPIX otworzył nowy, większy sklep w Środzie Wielkopolskiej!

 • 09.01.2019

  Wychowankowie trenują z pierwszym zespołem

  We wtorek 8 stycznia przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli zawodnicy pierwszego zespołu Polonii Środa. Nasi zawodnicy najpierw spotkali się w Centrum Aktywności gdzie przeszli badania, a następnie na stadionie lekkoatletycznym ZSR odbyły się pierwsze zajęcia podczas których główny nacisk trenerzy położyli na prace tlenową.

 • 08.01.2019

  Szóste miejsce w Zaniemyślu (2009)

  W sobotę 5 stycznia drużyna rocznika 2009 wzięła udział w turnieju Śrem Cup 2019 organizowanym w Zaniemyślu. Dziesięć  drużyn, które stanęły do rywalizacji zostały podzielone na dwie grupy. Polonia w fazie grupowej trafiła na takie zespoły jak: AP Reissa Kościan, Błękitni Owińska, Kotwica Kórnik oraz UKS Śrem.

 • 07.01.2019

  Poloniści wznawiają treningi

  We wtorek 8 stycznia przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/19 wznowią piłkarze Polonii Środa. Nasz zespół do nowej rundy przygotowywać się będzie na własnych obiektach. Podczas przygotowań poloniści wykorzystywać też będą boisko ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu, a także stadion lekkoatletyczny w Środzie Wlkp.

 • 02.01.2019

  Lena Lighting - dziękujemy.

  Po wieloletniej współpracy z naszym klubem, chcieliśmy podziękować firmie Lena Lighting S.A., za wsparcie jakiej udzieliła naszej  Akademii Piłkarskiej.

 • 31.12.2018

  Szczęśliwego Nowego Roku!

                                                                      Szczęśliwego Nowego Roku!

   

 • 24.12.2018

  Kancelaria MRiP zostaje z nami na kolejny rok!

  Kancelaria Machyński Ruszkiewicz i Partnerzy adwokaci i radcowie prawni sp. p. zdecydowała się przedłużyć z nami umowę na kolejny rok.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.