OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

10.06.2019

Wygrana na zakończenie

Za nami ostatnia kolejka ligowa w tym sezonie. Seniorki Polonii na własnym boisku podejmowały zespół z Górzna. Rywalki mocne jednak my z ogromną wiarą w siebie zamierzałyśmy walczyć o 3 punkty ligowe i podeszłyśmy do tego meczu bardzo zmotywowane.

W początkowej fazie meczu ciężko było wskazać faworyta jednak my z minuty na minutę zaczynałyśmy zyskiwać przewagę i po ładniej składniej akcji wyszłyśmy na prowadzenie. Do przerwy ta sztuka udała się nam raz jeszcze i z wynikiem 2:0 udałyśmy się na zasłużoną przerwę. Po zmianie stron nasze piłkarki bardzo chciały podwyższyć wynik tego meczu by zyskać komfort psychiczny i uspokoić nieco zapędy rywalek które nie zamierzały łatwo się poddać. Mecz zaczął być wyrównany a waleczne dziewczyny z Górzna powoli wzięły się za odrabianie strat. W nasze szeregi wkradła się lekka nerwowość. Przetrwałyśmy jednak napór rywalek i w samej końcówce meczu wpadła jeszcze jedna bramka, która wyraźnie podcięła skrzydła nieustępliwym rywalkom. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 i cieszymy się ogromnie bo przeciwniczki były  w sobotnie popołudnie naprawdę bardzo dobrze dysponowane i zorganizowane jako zespół. Jednak to my zagrałyśmy z wielkim sercem i wolą walki. Nie chciałyśmy oddać punktów i przez cały mecz ciężko pracowałyśmy by tak właśnie się stało. W końcówce meczu stwarzałyśmy sobie jeszcze kolejne dogodne sytuacje do strzelenia bramki lecz wynik już nie uległ zmianie Brawa dla całej drużyny za walkę i zaangażowanie od pierwszego do ostatniego gwiazdka.

Bramki: Szukalska Mikołajczak Wojtecka Jankowska

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Magoń - Ratajczak Ładniak(Nowicka) Nowak Cicha Jankowska(Kulig) Szafran Wojtecka  Szukalska Nowakowska Mikołajczak (Miłoszyk)

Najnowsze aktualności

 • 18.07.2019

  Kujawa i Górzyński na dłużej w Polonii

  Dwóch wychowanków naszego Klubu – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński – którzy w poprzednim sezonie występowali w naszym Klubie na zasadzie wypożyczenia z Pogoni Szczecin podpisało z naszym Klubem dwuletnie kontrakty tym samym związując się z Polonią na dłużej.

 • 17.07.2019

  Remis z pierwszoligowcem

  W kolejnym meczu towarzyskim tego lata piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku pierwszoligowy Stomil Olsztyn który przebywał na obozie przygotowawczym w pobliskim Kórniku. Poloniści tradycyjnie do spotkania przystąpili z kilkoma testowanymi graczami w składzie.

 • 16.07.2019

  Zmiany w pucharze

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przed startem rozgrywek sezonu 2019/20 wprowadził kilka istotnych zmian w okręgowym i wojewódzkim Pucharze Polski. Najważniejsza jest taka że pierwszy zespół Polonii rozgrywki pucharowe w nowym sezonie rozpocznie od 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

 • 13.07.2019

  Pożyteczne gry na początek

  W pierwszym meczu towarzyskim rozegranym tego lata piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Popowie z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie trwało tylko 45 minut w związku z trójmeczem jaki oba zespoły rozgrywały tego dnia. W zespole Polonii Środa w tym meczu wystąpiło aż siedmiu testowanych graczy.

 • 12.07.2019

  Znamy skład klasy okręgowej

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej  zaprezentował ostateczny podział zespołów na grupy rozgrywkowe Klasy Okręgowej w sezonie 2019/20. Tym samym drugi zespół Polonii poznał rywali z jakim będzie się mierzył w nowych rozgrywkach.

 • 10.07.2019

  Kobiety poznały rywalki

  Polski Związek Piłki Nożnej który prowadzi rozgrywki I ligi kobiet opublikował szczegółowy terminarz tych rozgrywek. Dzięki temu polonistki poznały nie tylko datę startu nowego sezonu rozgrywkowego ale także wszystkie zespoły z którymi przyjdzie im rywalizować.

 • 08.07.2019

  K. Kapuściński: Jestem optymistą

  Zapraszamy Was na obszerną rozmowę z trenerem Polonii Środa Krzysztofem Kapuścińskim przed startem nowego sezonu piłkarskiego.

 • 05.07.2019

  Nowi rywale: Unia Janikowo

  Dziś prezentujemy Wam już ostatni zespół który dołączył do grona trzecioligowców i od sezonu 2019/20 będzie rywalizował z naszą Polonią w rozgrywkach. Tym zespołem jest zwycięzca IV ligi kujawsko – pomorskiej Unia Janikowo. Z tym zespołem również Polonia miała już okazję rywalizować w lidze więc nie jest to dla nas całkiem obcy rywal.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.