OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

09.01.2019

Wychowankowie trenują z pierwszym zespołem

We wtorek 8 stycznia przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli zawodnicy pierwszego zespołu Polonii Środa. Nasi zawodnicy najpierw spotkali się w Centrum Aktywności gdzie przeszli badania, a następnie na stadionie lekkoatletycznym ZSR odbyły się pierwsze zajęcia podczas których główny nacisk trenerzy położyli na prace tlenową.

Wśród trenujących zawodników na pierwszych zimowych zajęciach pojawiło się czterech wychowanków naszego Klubu którzy poprzednią rundę spędzili w rezerwach, a z Polonią zawiązani są od bardzo młodego wieku i przeszli przez większość szczebli edukacji piłkarskiej naszego Klubu. Ci zawodnicy to Filip Lesiński (10.05.2000), Kacper Gołębiewski (24.02.2000), Damian Słabikowski (29.01.2000) i Mateusz Stolecki (01.07.2000). Ostatnich dwóch zawodników w naszym Klubie trenuje ponad cztery lata, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiali w Sparcie Orzechowo. 

Cała czwórka była podstawowymi graczami drugiego zespołu Polonii w rundzie jesiennej gdzie występowali w większości meczów. Zadowolenia z włączenia całej czwórki do pierwszego składu Polonii nie kryje drugi trener Polonii, a zarazem trener rezerw Marcin Woźniak: Cieszę się, że Ci zawodnicy otrzymali swoją szansę, choć wszyscy będziemy dopiero w pełni usatysfakcjonowani , gdy zadebiutują w pierwszej drużynie. Na każdego z nich spoglądamy w punku widzenia ich indywidualnego potencjału i będziemy chcieli stworzyć im warunki , które jeszcze pozwolą go rozwinąć. Zdają sobie sprawę , ze mamy jedną z najmłodszych drużyn w lidzie, na dodatek odszedł młodzieżowiec Jakub Apolinarski więc ich szansę na grę powinny być większe. Mam nadzieję, ze sytuacja w lidzie i wizja budowania drużyny na przyszłość pozwoli nam dać im szansę i być w stosunku do nich cierpliwym i wyrozumiałym a już wkrótce możemy mieć z nich wiele pociechy.

Z kolei trener pierwszego zespołu Krzysztof Kapuściński zaznacza że zawodników tych obserwował przez całą jesień w drugim zespole podczas spotkań ligowych i pucharowych a po odejściu do Rakowa Częstochowa Jakuba Apolinarskiego zdecydował się w pierwszej kolejności dać szansę właśnie tym zawodnikom aby powalczyli o możliwość wywalczenia sobie miejsca w składzie pierwszego zespołu.

Naszym wychowankom gratulujemy wyróżnienia. Jednocześnie warto podkreślić że ten ruch sztabu szkoleniowego Polonii daje wyraźny sygnał pozostałym młodym zawodnikom Polonii że warto się starać na treningach i meczach bo wkrótce można zostać zauważonym przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu.

Najnowsze aktualności

 • 21.03.2019

  Karol Arys poprowadzi mecz z Mieszkiem

  Karol Arys ze Szczecina poprowadzi niedzielne spotkanie w III lidze grupa druga w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą Mieszka Gniezno.  W tym sezonie sędzia ten nie miał jeszcze okazji prowadzić spotkania z udziałem naszego zespołu.

 • 20.03.2019

  Porażka w Orzechowie (2006)

  W sobotni poranek młodzik starszy udał się na grę kontrolną do Orzechowa. Przeciwnikiem byli lokalni zawodnicy urodzeni do 2005 roku.

 • 20.03.2019

  Ciekawe springi żaków (2011)

  W dniu 16 marca 2019 roku drużyna rocznika 2011 rozegrała bardzo ciekawe mecze sparingowe. Do Środy Wlkp. przyjechały drużyny: Lecha Poznań, Juventus Academy Wrocław oraz drużyna Akademii Namysłów.

 • 19.03.2019

  W półfinale z Mieszkiem

  Znamy rozstrzygnięcia wszystkich meczy ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. Dla nas najważniejsza informacja jest taka że po pokonaniu rezerw pierwszy zespół Polonii Środa zagra w półfinale tych rozgrywek.

 • 18.03.2019

  Rezerwy lepsze od juniorów

  Po ostatnim „bratobójczym” pojedynku w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski w którym to zmierzył się dwie drużyny seniorów Polonii Środa  przyszedł czas na kolejne spotkanie i pojedynek „miedzy sobą”. Tym razem jednak w meczu kontrolnym i przeciwnikiem rezerw Średzkiej Polonii była drużyna juniora starszego KS Polonia Środa. Mecz odbył się w niedzielę o godz. 11.00 na stadionie w Topoli i zakończył się wynikiem 4:1 dla seniorów.

 • 18.03.2019

  Porażka z Lechią (2004)

  W minioną sobotę o godz. 11:00 na boisku z Zielnikach doszło do sparingu polonijnej drużyny rocznika 2004 z Lechią Kostrzyn, reprezentowaną przez zawodników z rocznika 2003/04. Tego dnia wiał siły wiatr, co często doprowadzało do nieoczekiwanego zatrzymania się piłki lub zmiany jej kierunku lotu co bardzo utrudniało grę oby drużynom.

 • 18.03.2019

  Remis w ostatnim sparingu (2007)

  W sobotę 16 marca o godzinie 10:00 na boisku w Zielnikach odbył się kolejny mecz sparingowy Młodzików Młodszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z pierwszoligowym Canarinhos Skórzewo.

 • 18.03.2019

  Jantex z nowym logo

  #NoweLogo #Marketing #Ekstra

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.