OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

26.04.2018

Wda przepłynie przez Środę

Po zdobyciu okręgowego Pucharu Polski przed piłkarzami Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Tomasza Dłużyka zagrają na własnym boisku, a ich rywalem będzie Wda Świecie.

Poloniści już w sobotę stają przed szansą na przełamanie złej ligowej passy, która trwa od dwóch ligowych spotkań. Przypomnijmy, że nasz zespół przegrał w niefortunny sposób z Jarotą Jarocin i Górnikiem Konin. Teraz poloniści mają okazję, aby po dobrym i przede wszystkim zwycięskim meczu z Mieszkiem Gniezno podtrzymać dobrą passę i dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty. Na pewno nie będzie o to łatwo, bo Wda w tym sezonie walczy o utrzymanie i każde punkty są dla niej na wagę złota. Jednak kibice naszego zespołu na pewno liczą na to, że tym razem to nasz zespół zainkasuje komplet punktów.

Wda Świecie została założona 8 marca 1957 roku. W rozgrywkach trzecioligowych zespół ze Świecia występuje nieprzerwanie od sezonu 2009/10. Największym sukcesem w tym czasie było zajęcie trzeciego miejsca w kampanii 2012/13. Duży sukces zespół Wdy odniósł też w sezonie 2015/16, kiedy to w rozgrywkach Pucharu Polski Wda dotarła aż do 1/8 finału odpadając dopiero z Zagłębiem Sosnowiec (porażka 1:4). Wcześniej Wda wyeliminowała między innymi Koronę Kielce.

Wda Świecie nie najlepiej radzi sobie w obecnym sezonie trzecioligowym. W 24 meczach kampanii 2017/18 podopieczni Marka Końko zdobyli 25 punktów co pozwala im zajmować trzynastą lokatę w tabeli z przewagą sześciu punktów nad strefą spadkową. Bilans bramkowy zespołu ze Świecia obecnie wynosi 37:50. Najlepszym strzelcem zespołu Wdy jest Bartosz Czerwiński, który piłkę do bramki rywali kierował ośmiokrotnie.

Dla obu zespołów będzie to już czternasta potyczka między sobą w trzecioligowych rozgrywkach. Do tej pory pięć razy górą był nasz zespół, raz padł remis, a siedem razy wygrywał zespół ze Świecia. Bilans bramkowy tych spotkań to 21:17 na korzyść naszego zespołu.

Mecz z Wdą Świecie odbędzie się w sobotę 28 kwietnia o godzinie 14:00 na Stadionie Średzkim. Już teraz wszystkich kibiców zapraszamy!

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.