20.09.2018

Udany turniej młodziczek

W środę 19 września, młode zawodniczki Polonii udały się na pierwszy turniej ligowy młodziczek w tym sezonie. Turniej odbył się w Krobi. Dziewczyny grały systemem "każdy z każdym", a czas meczu to 10 minut. Przeciwniczkami naszych dziewczyn były drużyny: GSS Grodzisk Wlkp., Medyk Konin, Juna Trans Stare Obrzyska, LPFA Poznań, Orlik Poznań i KA 4 resPect Krobia.

Pierwsze spotkanie do pojedynek z GSS Grodzisk Wlkp. Nasze dziewczyny przez pierwsze minuty oddały inicjatywę rywalkom jednak po jednym z kontrataków Laura Nowicka zdobyła bramkę i to Polonistki prowadziły 1:0. Od tego momentu to nasz zespół przejął kontrolę nad meczem. Niestety w ostatniej akcji meczu drużyna z Grodziska zdołała oddać strzał w kierunku naszej bramki i piłka zatrzepotała w siatce. Wynik końcowy spotkania to 1:1. Drugi mecz to pojedynek z Medykiem Konin. Po tym meczu pozostaje niedosyt. Polonia przegrała ten mecz 0:1 jednak to nasze zawodniczki miały więcej sytuacji pod bramką Medyka. Niestety piłka nie chciała wpaść do bramki. Trzecie spotkanie młode polonistki zagrały już koncertowo. Przeciwnikiem była drużyna Juna Trans Stare Obrzyska. Polonia od samego początku do końca prowadziła grę co przełożyło się na wynik spotkanie 3:0 dla Polonii. Kolejne spotkanie to rywalizacja z drużyna LPFA Poznań. To spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli ponieważ dziewczęta przegrywały 0:1. Jednak duża ambicja i zaangażowanie z naszej strony opłaciło się i pokazało, że w każdym spotkanie grając o zwycięstwo można odwrócić wynik. Ostatecznie Polonia wygrywa ten mecz  2:1. Piąty mecz nasze dziewczęta rozegrały z gospodarzem turnieju zespołem KA 4 resPect Krobia, w tym spotkaniu nasze zawodniczki poczuły po raz drugi w turnieju smak porażki Polonia przegrała to spotkanie 0:2. Mieliśmy swoje sytuacje, lecz nie udało się ich wykorzystać. Jedną z nich był rzut karny nie wykorzystany przez zawodniczkę z Środy. Po tym spotkaniu dziewczyny schodziły z boiska podłamane, porażka nie wykorzystany rzut karny, a został nam jeszcze jeden mecz. Kilka słów motywacji i kolejne spotkanie ostatnie tego dnia z Orlikiem Poznań. W tym meczu nasze dziewczyny zagrały bardzo dobrze wynik 3:0 dla Polonii i hat-trick Marii Golec.