OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

05.02.2019

Udany turniej młodych polonistów (2006)

W niedziele rano przystąpiliśmy do drugiego zaplanowanego turnieju Polonia Karcher Center KT-24 Cup. W tym dniu swoje mecze rozegrali zawodnicy urodzeniu 2006 roku. Do rywalizacji każdy z każdym przystąpiło 8 drużyn : Polonia I Środa, Polonia II Środa, Lechia Kostrzyn, Stal Pleszew, Warta Pyzdry, Korona Zakrzewo, PKS Racot, Lotnik 1997 Poznań.

Podczas turnieju nie zabrakło przepięknych goli, emocji, a także czasami łez szczęścia i rozpaczy. Z 6 zwycięstwami i jednym remisem w turnieju triumfowali młodziki z Racotu. 2 punkty mniej zdobyli Warciarze z Pyzdr a o 3 miejscu decydowała mała tabela pomiędzy zespołami Polonia I Środa, Stal Pleszew, Korona Zakrzewo. Najkorzystniej zaprezentowali się Ci ostatni i to oni zajęli ostatnie miejsce na podium. Kolejne miejsca zajmowały zespoły Polonia I Środa, Stal Pleszew, Lotnik 1997 Poznań, Lechia Kostrzyn, Polonia II Środa.

W całym turnieju rozegraliśmy 28 spotkań z czego 4 mecze kończyły się remisami. We wszystkich spotkaniach zgromadziliśmy 112 strzelonych bramek. Miano o najskuteczniejszego zawodnika turnieju rozstrzygaliśmy podczas rzutów karnych. Do rywalizacji podchodziło dwóch najlepszych strzelców zespołu PKS Racot, którzy w turnieju zdobyli po 10 bramek. Warto tu napomknięć, że najlepszy strzelec Polonii (Bartłomiej Toboła) zdobył tych goli 9 i dopiero w ostatniej kolejce przegrał rywalizację o indywidualne wyróżnienie. Ostatecznie najlepszy okazał się Mikołaj Szczerbal. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Oskara Mosińskiego z Warty Pyzdry a najlepszym bramkarzem Bartosza Muczke z Polonii Środa.

Podczas turnieju groźnej kontuzji doznał Tomasz Skrobich, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Podziękowania należą się również wszystkim osobom, które pomagały w organizacji turnieju. Ciepłe słowa od kibiców i przyjezdnych drużyn tylko podsumowują ile serca i wysiłku Sympatycy Polonii wkładają w organizację największych cykli turniejów w regionie a także napawają optymizmem na kolejne lata.

Polonia wystąpiła w składzie :

I: Muczke, Pieszke, Zaganiaczyk, Skrobich, Bartkowiak, Toboła, Graf.

II:Buczma, Kozica, Tumidaj, Wilk, Łażewski, Grządzielewski, Grzelczak, Dziamski.

Najnowsze aktualności

 • 12.08.2019

  Adrian Szynka zawodnikiem Polonii

  Przed zamknięciem okienka transferowego dla zespołów trzeciej ligi w zespole Polonii Środa pojawił się jeszcze jeden zawodnik. Tym graczem jest pomocnik Adrian Szynka który ostatnio reprezentował barwy Kotwicy Kołobrzeg a teraz wraca do Wielkopolski i będzie reprezentował barwy naszego Klubu. Jego pozyskanie związane jest z urazem Kacpra Robaczyńskiego który jesienią tak szybko na boisku się nie pojawi z powodu kontuzji jakiej nabawił się na jednym z treningów.

 • 12.08.2019

  Bałtyk w Środzie Wlkp.

  Już w środę 14 sierpnia kibice Polonii Środa po raz drugi w tym sezonie będą mogli na swoim boisku obejrzeć zmagania swoich ulubieńców. Tym razem do naszego miasta przyjedzie Bałtyk Koszalin. Po pokonaniu Górnika Konin poloniści na pewno mają apetyt aby po raz drugi w tym sezonie zainkasować komplet punktów.

 • 10.08.2019

  Konin odczarowany

  W drugim meczu ligowym obecnego sezonu piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Koninie z tamtejszym Górnikiem. Dla naszego zespołu po porażce z pierwszej kolejki ważne było żeby w kolejnym meczu zainkasować już jakieś punkty. A zadanie nie było łatwe bo Polonia w lidze w Koninie jeszcze nie wygrała.

 • 08.08.2019

  Łukasz Chodnicki poprowadzi mecz w Koninie

  Łukasz Chodnicki z Poznania poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z Górnikiem Konin.

 • 07.08.2019

  Pierwszy wyjazd w nowym sezonie

  W najbliższą sobotę 10 sierpnia piłkarzy Polonii czeka pierwszy wyjazd w tym sezonie. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zaczynają od jednego z bliższych wyjazdów jakie czekają ich w całym sezonie pojadą bowiem tylko do Konina na pojedynek z miejscowym Górnikiem. Ciekawostką dodającą smaczku temu pojedynkowi niech będzie fakt że w meczach ligowych nasz zespół od czasu powrotu do III ligi nigdy nie wygrał w Koninie. Jest więc kolejna okazja aby przełamać tą złą passę…

 • 07.08.2019

  Labgeo zostaje z nami!

  #GramyDalej #RazemNaKolejnyRok #Labgeo

 • 05.08.2019

  Zwycięski sparing kobiet

  W niedzielne przedpołudnie w Grodzisku Wlkp. o godzinie 11.00 pierwszy oficjalny sparing tego lata rozegrały seniorki Polonii Środa Wlkp.

 • 02.08.2019

  Minimalna porażka z faworytem

  W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku naszpikowany gwiazdami trzecioligowymi Mieszko Gniezno.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.