OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

10.11.2018

Trzy punkty z Wdą

Mimo tych zmian kibice liczyli że Polonia poradzi sobie z Wdą i zainkasuje trzy punkty. Nieoczekiwanie już w 6 minucie to goście objęli prowadzenie. Bokiem boiska urwał się naszym obrońcom Bartosz Czerwiński a jego uderzenie z około 16 metrów znalazło drogę do bramki. Polonia rzuciła się do odrabiania strat. Jednak przez długi czas były to akcje nieskuteczne. Pierwszą naprawdę groźną sytuację nasz zespół stworzył sobie w 18 minucie Jakub Apolinarski podał w pole karne do Krystiana Pawlaka, ten minął obrońcę ale uderzenie z kąta ląduje na bocznej siatce bramki. W 24 minucie po dośrodkowaniu z boku boiska Jakuba Apolinarskiego piłkę do własnej bramki skierował Michał Żurowski i mieliśmy remis. Ten wynik nie zadowalał naszego zespołu i Polonia jeszcze bardziej podkręciła tempo. Na bramkę rywali sunęły kolejne ataki ale dobrze z nimi radziła sobie defensywa rywali. W 31 minucie nasz zespół miał sporo szczęścia. Najpierw sytuację sam na sam z Wojciechem Ernestem broni Łukasz Radliński a dobitka Olafa Wójtowicza trafiła tylko w słupek. W 42 minucie Polonia wyszła na prowadzenie. Idealne podanie Jakuba Wilka w pole karne do Jakuba Apolinarskiego, ten przyjmuje piłkę i uderza ją obok zdezorientowanego bramkarza rywali. Prowadzeniem 2:1 naszego zespołu kończy się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To Polonia miała przewagę ale nie potrafiła jej udokumentować strzeleniem kolejnych bramek. Wda za to wyprowadzała sporadyczne kontrataki. Jednak przez długi czas wynik nie ulegał zmianie a żaden z zespołów nie stworzył sobie naprawdę dobrej sytuacji bramkowej. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca spotkania i mimo że już w doliczonym czasie gry Wda mocno się odkryła Polonia tego nie wykorzystała i ostatecznie pokonała zespół ze Świecia tylko 2:1.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Radliński – 23. Kozłowski, 22. Skrobosiński, 5. Wujec, 25. Henriquez, 10. Kujawa (79` 21. Chopcia), 8. Zgarda, 7. Wilk (71` 14. Jurga), 19. Apolinarski, 3. Buczma (46` 13. Górzyński), 9. Pawlak (46` 11. Bartoszak).

Wda Świecie wystąpiła w składzie: 33. Piotrowski – 6. Żurowski, 8. Ernest (66` 9. Wietrzykowski), 11. Maliszewski, 13. Kiełpiński (33` 15. Wietrzykowski), 16. Czerwiński, 17. Wenerski, 18. Kujawa, 23. Wróblewski, 27. Wójtowicz (76` 21. Śliwiński), 30. Jarantowicz (51` 7. Kowalski).

Bramki: Żurowski (24`) (sam), Apolinarski (42`) - Czerwiński (6`)

Żółte kartki: Wujec, Skrobosiński, Zgarda - Wietrzykowski

Widzów: około 200 osób

Najnowsze galerie

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.