27.05.2019

Szósta wygrana z rzędu

Poloniści do spotkania z Wierzycą przystąpili w mocno odmłodzonym składzie. Trener Marcin Woźniak który tego dnia zastępował Krzysztofa Kapuścińskiego (nasz trener musiał być na zjeździe kursu UEFA PRO) na ławce trenerskiej w roli pierwszego szkoleniowca posłał do boju praktycznie samych zawodników o statusie młodzieżowca. I średzka młodzież po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony. Polonia praktycznie całe spotkanie posiadała przewagę i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Nasz zespół pierwszą bramkę zdobył w 28 minucie kiedy o dośrodkowaniu z rzutu wolnego z boku boiska Jędrzeja Kujawy piłkę głową do własnej bramki skierował obrońca Wierzycy Radosław Regliński. Prowadzenie Polonii 1:0 utrzymało się do końca pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron  gospodarze dość szybko doprowadzili do wyrównania. W 52 minucie na niesygnalizowany strzał z około 20 metrów zdecydował się Miłosz Manuszewski i piłka wpadła obok zaskoczonego Łukasza Radlińskiego który już w 6 minucie musiał zmienić między słupkami średzkiej bramki Łukasza Spychałę. Przez długi czas utrzymywał się rezultat remisowy. Aż przyszła 88 minuta. Piłkę z własnej połowy wyprowadził Piotr Wujec. Podał ją do przodu do Krzysztofa Bartoszaka który szybko odegrał na bok do Oskara Kozłowskiego. Boczny obrońca Polonii podciągnął z piłką kilka metrów a następnie dośrodkował w pole karne. Piłka spadła wprost pod nogi Piotra Wujca który upadając skierował ją do bramki Wierzycy. W ostatnich sekundach Polonia swojego prowadzenia musiała bronić w dziesiątkę jak po otrzymaniu drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartki plac gry musiał opuścić Adam Borucki. Na szczęście korzystny rezultat udało się wybronić i ostatecznie Polonia przywiozła do Środy Wlkp. kolejne trzy punkty odnosząc szóste zwycięstwo ligowe z rzędu.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Spychała (6` Radliński) - Skrobosiński, Kozłowski, Henriquez (60` Bartoszak), Nowak (78` Borucki), Cyrak (60` Gajda), Wujec, Górzyński, Kujawa, Chopcia, Gwit.