OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

12.03.2019

Świetny turniej w Kobylnicy (2012)

W niedzielę 10 marca Skrzaty z rocznika 2012 wzięły udział w turnieju Piast Cup 2019 rozgrywanym w Kobylnicy. W turnieju wzięło udział 16 zespołów z całego województwa wśród których dwa z nich  to zespoły średzkiej Polonii.

W pierwszej fazie turnieju pierwszy zespół zdecydowanie pokonał swoich grupowych rywali i z kompletem zwycięstw zameldował się w Lidze Mistrzów. W tej fazie młodzi Poloniści zdobyli 23 bramki tracąc zaledwie 2. Drugi zespół w swojej grupie wywalczył 4 punkty i gorszym bilansem bramkowym zakwalifikował się  do rozgrywek Ligi Europy.

W swoich kolejnych spotkaniach obie drużyny średzkiej Polonii były już nie do zatrzymania. Zarówno w Lidze Mistrzów jak i Lidze Europy nasi zawodnicy byli nie do zatrzymania, zdobywając komplet punktów. W  swoich grupach zajęli pierwsze miejsca, które dawały im miejsca w półfinałach rozgrywek.

W półfinale Ligi Mistrzów pierwszy zespół Polonii pokonał wysoko drużynę Sokoła Mieścisko, natomiast drugi zespół w półfinale Ligi Europy pokonał drużynę Błękitnych Owińska i pewnie zameldował się  w finale.

Również w finałach nie było mocnych na młodych zawodników naszej drużyny. Najpierw w finale Ligi Europy ze swoimi kolegami z drużyny Avii Kamionki zwyciężyli zawodnicy z drugiego zespołu, następnie w finale Ligi Mistrzów Polonia Środa zdecydowanie pokonała drużynę Przemysława Poznań.

Zwycięstwa w Lidze Mistrzów i Lidze Europy to nie jedyne sukcesy podczas niedzielnego turnieju.

Piotr Nowaczyk z 17 bramkami został najskuteczniejszym strzelcem turnieju, natomiast Marcin Bartkowiak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Łącznie nasi zawodnicy rozegrali 18 spotkań, z których 16 zakończyło się zwycięstwem Polonistów, 1 mecz zakończył się remisem i tylko w 1 spotkaniu młodzi zawodnicy minimalnie ulegli kolegom z innej drużyny.

Polonia I: Bartkowiak M., Kroll K., Ratajczak F., Majchrzak P., Stachowiak M.

Polonia II: Gucze J., Chojnacki W., Nowaczyk P., Sobczyk S., Kaźmierczak B.

Najnowsze aktualności

 • 21.03.2019

  Karol Arys poprowadzi mecz z Mieszkiem

  Karol Arys ze Szczecina poprowadzi niedzielne spotkanie w III lidze grupa druga w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą Mieszka Gniezno.  W tym sezonie sędzia ten nie miał jeszcze okazji prowadzić spotkania z udziałem naszego zespołu.

 • 20.03.2019

  Porażka w Orzechowie (2006)

  W sobotni poranek młodzik starszy udał się na grę kontrolną do Orzechowa. Przeciwnikiem byli lokalni zawodnicy urodzeni do 2005 roku.

 • 20.03.2019

  Ciekawe springi żaków (2011)

  W dniu 16 marca 2019 roku drużyna rocznika 2011 rozegrała bardzo ciekawe mecze sparingowe. Do Środy Wlkp. przyjechały drużyny: Lecha Poznań, Juventus Academy Wrocław oraz drużyna Akademii Namysłów.

 • 19.03.2019

  W półfinale z Mieszkiem

  Znamy rozstrzygnięcia wszystkich meczy ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. Dla nas najważniejsza informacja jest taka że po pokonaniu rezerw pierwszy zespół Polonii Środa zagra w półfinale tych rozgrywek.

 • 18.03.2019

  Rezerwy lepsze od juniorów

  Po ostatnim „bratobójczym” pojedynku w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski w którym to zmierzył się dwie drużyny seniorów Polonii Środa  przyszedł czas na kolejne spotkanie i pojedynek „miedzy sobą”. Tym razem jednak w meczu kontrolnym i przeciwnikiem rezerw Średzkiej Polonii była drużyna juniora starszego KS Polonia Środa. Mecz odbył się w niedzielę o godz. 11.00 na stadionie w Topoli i zakończył się wynikiem 4:1 dla seniorów.

 • 18.03.2019

  Porażka z Lechią (2004)

  W minioną sobotę o godz. 11:00 na boisku z Zielnikach doszło do sparingu polonijnej drużyny rocznika 2004 z Lechią Kostrzyn, reprezentowaną przez zawodników z rocznika 2003/04. Tego dnia wiał siły wiatr, co często doprowadzało do nieoczekiwanego zatrzymania się piłki lub zmiany jej kierunku lotu co bardzo utrudniało grę oby drużynom.

 • 18.03.2019

  Remis w ostatnim sparingu (2007)

  W sobotę 16 marca o godzinie 10:00 na boisku w Zielnikach odbył się kolejny mecz sparingowy Młodzików Młodszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z pierwszoligowym Canarinhos Skórzewo.

 • 18.03.2019

  Jantex z nowym logo

  #NoweLogo #Marketing #Ekstra

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.