OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

12.03.2019

Świetny turniej w Kobylnicy (2012)

W niedzielę 10 marca Skrzaty z rocznika 2012 wzięły udział w turnieju Piast Cup 2019 rozgrywanym w Kobylnicy. W turnieju wzięło udział 16 zespołów z całego województwa wśród których dwa z nich  to zespoły średzkiej Polonii.

W pierwszej fazie turnieju pierwszy zespół zdecydowanie pokonał swoich grupowych rywali i z kompletem zwycięstw zameldował się w Lidze Mistrzów. W tej fazie młodzi Poloniści zdobyli 23 bramki tracąc zaledwie 2. Drugi zespół w swojej grupie wywalczył 4 punkty i gorszym bilansem bramkowym zakwalifikował się  do rozgrywek Ligi Europy.

W swoich kolejnych spotkaniach obie drużyny średzkiej Polonii były już nie do zatrzymania. Zarówno w Lidze Mistrzów jak i Lidze Europy nasi zawodnicy byli nie do zatrzymania, zdobywając komplet punktów. W  swoich grupach zajęli pierwsze miejsca, które dawały im miejsca w półfinałach rozgrywek.

W półfinale Ligi Mistrzów pierwszy zespół Polonii pokonał wysoko drużynę Sokoła Mieścisko, natomiast drugi zespół w półfinale Ligi Europy pokonał drużynę Błękitnych Owińska i pewnie zameldował się  w finale.

Również w finałach nie było mocnych na młodych zawodników naszej drużyny. Najpierw w finale Ligi Europy ze swoimi kolegami z drużyny Avii Kamionki zwyciężyli zawodnicy z drugiego zespołu, następnie w finale Ligi Mistrzów Polonia Środa zdecydowanie pokonała drużynę Przemysława Poznań.

Zwycięstwa w Lidze Mistrzów i Lidze Europy to nie jedyne sukcesy podczas niedzielnego turnieju.

Piotr Nowaczyk z 17 bramkami został najskuteczniejszym strzelcem turnieju, natomiast Marcin Bartkowiak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Łącznie nasi zawodnicy rozegrali 18 spotkań, z których 16 zakończyło się zwycięstwem Polonistów, 1 mecz zakończył się remisem i tylko w 1 spotkaniu młodzi zawodnicy minimalnie ulegli kolegom z innej drużyny.

Polonia I: Bartkowiak M., Kroll K., Ratajczak F., Majchrzak P., Stachowiak M.

Polonia II: Gucze J., Chojnacki W., Nowaczyk P., Sobczyk S., Kaźmierczak B.

Najnowsze aktualności

 • 23.05.2019

  Augustyn poprowadzi mecz w Pelplinie

  Ewa Augustyn poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa w Pelplinie z tamtejszą Wierzycą. W tym sezonie Ewa Augustyn miała już okazję prowadzić jeden mecz z udziałem naszego zespołu. Był to mecz 11 kolejki w którym Polonia pokonała Chemika Bydgoszcz 2:0.

 • 22.05.2019

  Warta Śrem pokonana (2009)

  W niedzielę o godzinie 13:00 na orliku przy ulicy Lipowej zawodnicy Polonii rozegrali kolejne ligowe spotkanie. Tym razem przeciwnikiem była drużyna Warty Śrem

 • 22.05.2019

  Punkty zostały w Środzie (2006)

  W niedzielne południe młodzik  przystąpili do pierwszego meczu rewanżowego rundy wiosennej. Do Środy Wlkp. w tym dniu zawitał drugi zespół naszej tabeli a mianowicie Warta Śrem.

 • 21.05.2019

  Cenna wygrana polonistów (2006)

  W niedzielę 19 maja w kolejnym spotkaniu o mistrzostwo młodzika starszego poloniści na własnym terenie podejmowali zespół Canarinhos Skórzewo.

 • 20.05.2019

  Rozgromili Orlika (2008)

  W niedziele 19 maja na głównej płycie boiska kolejny mecz mistrzowski rozegrał orlik starszy 2008 rocznik, a przeciwnikiem była drużyna Orlika Kazimierz. W jesiennym meczu padł remis wiec młodzi piłkarze chcieli się zrewanżować i to im się udało wygrywając 7-2.

 • 20.05.2019

  Remisowy bilans skrzatów (2012)

  W niedzielę 19 maja, Skrzaty z rocznika 2012 udały się do Śremu by rozegrać kolejny ligowy turniej w ramach rozgrywek ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

 • 20.05.2019

  Bez punktów z Wartą (2007)

  W sobotę 18 maja o godzinie 12:00 w Poznaniu odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Młodszych. Podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z zespołem Warty Poznań.

 • 20.05.2019

  Wywalczyć awans do finału

  Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne ciężkie spotkanie. Już we wtorek 21 maja podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zmierzą się w Trzciance z Lubuszaninem. Stawką tego spotkania będzie awans do finału Wielkopolskiego Pucharu Polski.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.