OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

11.06.2019

Suchary pokonane (2007)

W sobotę 8 czerwca o godzinie 9:00 na boiskach Centrum Treningowego Polonii odbył się ostatni mecz ligowy Młodzików Młodszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z zespołem Sucharów Suchy Las.

Zwycięstwo w tym meczu zapewniało trzecie miejsce w tabeli polonistom. Tak więc stawka tego spotkania była bardzo wysoka. Od pierwszych minut to Polonia była zespołem dłużej utrzymującym się przy piłce. Cały czas atakowali przeciwnika wysokim pressingiem. To przynosiło efekt. Co chwila były sytuację bramkowe. Pierwsza bramka pada w 8 minucie meczu a strzelcem jest Marcin Skrobich. Po zdobytej bramce Polonia nabrała jeszcze większej pewności. Ostatecznie prowadzimy do przerwy aż 4:0. Takiego wyniku się nikt nie spodziewał ponieważ w pierwszym spotkaniu obu zespołów Polonia wygrała bo ciężkim meczu 2:1.

W drugiej połowie meczu obraz gry się nie zmienił. Polonia cały czas atakowała. Wynik pozwolił na wprowadzenie wielu zmian i dzięki temu każdy z 14 zawodników mógł się zaprezentować w podobnym wymiarze czasowym. Zwłaszcza że był to ostatni mecz ligowy. Poloniści wygrywają ostatecznie 6:1 i zapewniają sobie 3 miejsce w pierwszej lidze okręgowej, ustępując tylko Warcie Poznań oraz Lechowi Poznań. Wielki sukces całego zespołu oraz rodziców którzy dzielnie jeździli i dopingowali swoje pociechy.

Podsumowując sezon w 22 spotkaniach zdobyliśmy 46 punktów, strzelając 68 bramek a tracąc 30. Do największych sukcesów należy zaliczyć zwycięstwo z Lechem Poznań oraz Akademia Reissa.

Jeszcze raz wielkie brawa!!!

Bramki strzelali: Marcin Skrobich x2, Jan Pośledni x2, Adrian Wdowiak i Adam Szamajda po jednej.

Polonia zagrała w składzie: Ł.Forysiak, T.Forysiak, J.Wujek, J.Grzegorczyk, K.Jankowski, M.Skrobich, A.Wdowiak, J.Pośledni, O.Popis, A.Szamajda, B.Markiewicz, M.Muszyński, O.Pawlak, M.Wujek.

Najnowsze aktualności

 • 18.07.2019

  Kujawa i Górzyński na dłużej w Polonii

  Dwóch wychowanków naszego Klubu – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński – którzy w poprzednim sezonie występowali w naszym Klubie na zasadzie wypożyczenia z Pogoni Szczecin podpisało z naszym Klubem dwuletnie kontrakty tym samym związując się z Polonią na dłużej.

 • 17.07.2019

  Remis z pierwszoligowcem

  W kolejnym meczu towarzyskim tego lata piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku pierwszoligowy Stomil Olsztyn który przebywał na obozie przygotowawczym w pobliskim Kórniku. Poloniści tradycyjnie do spotkania przystąpili z kilkoma testowanymi graczami w składzie.

 • 16.07.2019

  Zmiany w pucharze

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przed startem rozgrywek sezonu 2019/20 wprowadził kilka istotnych zmian w okręgowym i wojewódzkim Pucharze Polski. Najważniejsza jest taka że pierwszy zespół Polonii rozgrywki pucharowe w nowym sezonie rozpocznie od 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

 • 13.07.2019

  Pożyteczne gry na początek

  W pierwszym meczu towarzyskim rozegranym tego lata piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Popowie z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie trwało tylko 45 minut w związku z trójmeczem jaki oba zespoły rozgrywały tego dnia. W zespole Polonii Środa w tym meczu wystąpiło aż siedmiu testowanych graczy.

 • 12.07.2019

  Znamy skład klasy okręgowej

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej  zaprezentował ostateczny podział zespołów na grupy rozgrywkowe Klasy Okręgowej w sezonie 2019/20. Tym samym drugi zespół Polonii poznał rywali z jakim będzie się mierzył w nowych rozgrywkach.

 • 10.07.2019

  Kobiety poznały rywalki

  Polski Związek Piłki Nożnej który prowadzi rozgrywki I ligi kobiet opublikował szczegółowy terminarz tych rozgrywek. Dzięki temu polonistki poznały nie tylko datę startu nowego sezonu rozgrywkowego ale także wszystkie zespoły z którymi przyjdzie im rywalizować.

 • 08.07.2019

  K. Kapuściński: Jestem optymistą

  Zapraszamy Was na obszerną rozmowę z trenerem Polonii Środa Krzysztofem Kapuścińskim przed startem nowego sezonu piłkarskiego.

 • 05.07.2019

  Nowi rywale: Unia Janikowo

  Dziś prezentujemy Wam już ostatni zespół który dołączył do grona trzecioligowców i od sezonu 2019/20 będzie rywalizował z naszą Polonią w rozgrywkach. Tym zespołem jest zwycięzca IV ligi kujawsko – pomorskiej Unia Janikowo. Z tym zespołem również Polonia miała już okazję rywalizować w lidze więc nie jest to dla nas całkiem obcy rywal.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.