OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

05.11.2018

Rozgromili Rawię (2001/02)

W niedzielę 04.11.2018 zespół juniorów starszych Polonii Środa zagrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Łoniewskiego była Rawia Rawicz.

Spotkanie z Rawią to dla naszego zespołu był mecz o przysłowiowe 6 punktów. Poloniści koniecznie chcieli ten mecz wygrać aby poprawić swoją pozycję w ligowej tabeli. W Rawiczu wygraliśmy 3:0 i licząc na znacznie lepszą postawę niż w Pleszewie mając szacunek do rywala liczyła się tylko walka o wygraną. Rawia Rawicz to rywal bardzo niewygodny zespół mający charakternych zawodników. Lubiących jak my grać piłkę kombinacyjną. Mocne słowa przed meczem i mobilizacja z przekonaniem do swoich umiejętności.

Wiedząc, że Seniorzy Polonii II Środa Wlkp. pokonali w pięknym stylu 7:0 IKP Olimpię Poznań, my także wiedzieliśmy co chcemy osiągnąć. Mecz w 5 min rozpoczynamy od pięknej akcji. Po dobrym rozegraniu stałego fragmentu gry jakim był rzut rożny, piłkę wrzuca na drugi słupek Oskar Janoś a do bramki trafia Filip Lesiński. Po strzeleniu bramki Polonia dalej prowadzi grę i przeważa. Przeciwnik co pewien czas groźnie nas atakował a w jednej z sytuacji fenomenalną paradą popisał się Piotr Wiśniewski wygrywając pojedynek jeden na jeden. Pod koniec I połowy w 37 min po zamieszaniu w polu karnym o piłkę powalczył Oskar Janoś który popisał się świetnym podaniem na 10m do Bartosza Grabarkiewicza , który po uderzeniu zdobywa bramkę i prowadzimy do przerwy 2:0.

Druga połowa to nadal walka ale co raz wyraźniej następuje nasza dominacja. W 60 min. do prostopadłej piłki od Michała Madaja wychodzi Miłosz Gościniak  i zdobywa gola na 3:0 dla Polonii. Napór na bramkę Rawii nadal trwał i 75 min. bramkę po asyście Dawida Mostowskiego zdobywa Michał Madaj i jest 4:0. Po niespełna 2 minutach bo w 77 min. bramkę zdobywa ponownie Miłosz Gościniak i jest 5:0. W 79 min bramkę na 6:0 zdobywa Norbert Parus  po podaniu Dawida Puchalskiego. W 85 min. pierwszą swoja bramkę w oficjalnych meczach zdobywa Dawid Mostowski po asyście bardzo aktywnego dzisiaj Dawida Puchalskiego. W 89 min na indywidualną akcję decyduje się Michał Madaj i po minięciu w polu karnym trzech zawodników Rawii umieszcza piłkę w siatce. Chwilę później sędzia kończy mecz przy stanie 8:0. Mecz walki ale i wielkiego szacunku dla rywala. Mecz czysty bez żółtych kartek co potwierdza, że jak grasz piłką i respektujesz decyzje Zespołu Sędziowskiego to czerpiesz radość ze swojej postawy.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Wiśniewski Piotr (Br), Łuczak Wojciech, Lesiński Filip, Puchalski Dawid, Grabarkiewicz Bartosz (C), Kozłowski Krzysztof Włodarczak Bartosz, Michalak Filip, Janoś Oskar, Madaj Michał, Maćkowiak Filip. Rezerwa: Parus Norbert, Mostowski Dawid, Biskup Franciszek. Nyczak Dawid(Br), Gościniak Miłosz, Czaja Kacper.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.