23.02.2019

Remis z Sokołem

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane i nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Dopiero w 13 minucie po błędzie w bocznym sektorze boiska jeden z zawodników Sokoła posłał piłkę wzdłuż bramki Polonii a ustawiony na 5 metrze Marcel Koziorowski dopełnił formalności kierując ją obok Łukasza Radlińskiego. Siedem minut później ponownie błąd w obronie popełniają  poloniści i bez litośnie wykorzystuje go Marcel Koziorowski który kieruje piłkę do naszej bramki. Poloniści próbowali odrabiać starty ale rywale dobrze się bronili. W 28 minucie Krystian Pawlak pięknym balansem minął dwóch zawodników Sokoła i posłał piłkę w pole karne a tam na uderzenie z powietrza zdecydował się Adam Gajda. Niestety pewnie to uderzenie nad poprzeczką przeniósł bramkarz Sokoła. W 37 minucie ponownie błąd popełniają nasi obrońcy jednak tym razem fantastyczną interwencją popisał się Łukasz Radliński który uchronił nas zespół przed startą trzeciej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i na krótką przerwę oba zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu Sokoła.

W przerwie w naszym zespole nastąpiło kilka zmian. Na boisku pojawili się Przemysław Frąckowiak, Jakub Gwit, Igor Jurga i Krzysztof Bartoszak. Od samego początku to Polonia zaatakowała rywala i próbowała zmniejszyć rozmiary porażki. W 55 minucie ładną piłkę w pole karne do Krzysztofa Bartoszaka posłał Jakub Wilk ale strzał naszego napastnika przeleciał nad poprzeczką. Cztery minuty później faulowany w polu karnym był Luis Henriquez i sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Krzysztof Bartoszak i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 61 minucie z rzutu wolnego z około 22 metrów uderzał Jakub Wilk a piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali. W 65 minucie po szybkiej akcji całego zespołu na bramkę uderzał Igor Jurga a piłka po raz drugi zatrzepotała w bramce rywali. Trzy minuty później dwójkowa akcja Henriquez – Bartoszak kończy się uderzeniem tego drugiego które minimalnie mija słupek bramki rywali. Mimo olbrzymiej przewagi naszego zespołu do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Polonia zremisowała z Sokołem Kleczew 2:2.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Radliński (46` Frąckowiak) – Henriquez, Borucki (65` Błaszak), Skrobosiński (65` Wujec), Kozłowski (46` Gwit), Zgarda, Kujawa (63` Nowak), Gajda (65` Chopcia), Wilk, Pawlak (46` Bartoszak), Górzyński (46` Jurga).

Bramki: Koziorowski (13`), (20`) – Bartoszak (59`), Jurga (65`)

Żółte kartki: Zgarda, Pawlak.