02.03.2019

Remis na zakończenie przygotowań

Od samego początku spotkanie toczyło się pod dyktando naszego zespołu. Już w 3 minucie po dwójkowej akcji Pawlak – Wilk na bramkę uderza ten drugi ale piłka minimalnie minęła słupek bramki rywali. W 7 minucie po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego głową uderzał Igor Jurga ale bramkarz rywali zdołał wyłapać to uderzenie. W 26 minucie po pięknej akcji całego zespołu w pole karne dośrodkował Luis Heriquez a tam głową uderzał Krystian Pawlak. Niestety po główce naszego napastnik bramkarz rywali zdołał sparować piłkę na poprzeczkę i nadal mieliśmy bezbramkowy remis. W 37 minucie po zagraniu ręką jednego z rywali w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Krystian Pawlak ale bramkarz rywali wyczuł jego intencje i obronił to uderzenie. Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie zagroził poważniej bramce rywali i po pierwszej części gry mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas to Polonia posiadała przewagę i starała się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Goście nastawili się tylko na grę z kontrataku. Jednak w drugiej części gry długimi fragmentami oba zespoły nie potrafiły poważnie zagrozić bramce rywali. W 74 minucie faulowany w polu karnym był Igor Jurga i sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Tym razem do piłki poszedł Krzysztof Bartoszak i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Polonia objęła zasłużone prowadzenie. Przed końcem spotkania goście doprowadzili do wyrównania. Była to 86 minuta, a średzkiego bramkarza pokonał jeden z zawodników Warty po szybkiej akcji. Wynikiem 1:1 zakończyło się to spotkanie.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Henriquez, Borucki (70` Błaszak), Skrobosiński (70` Wujec), Gwit (46` Kozłowski), Jurga (75` Kujawa), Kujawa (60` Górzyński), Nowak (46` Zgarda), Gajda, Wilk (60` Chopcia), Pawlak (46` Bartoszak).