03.09.2018

Porażka w derbach z Wartą

Gospodarzom od samego początku gra i składne budowanie akcji przychodziło z dużym trudem, goście natomiast z dużym animuszem wykorzystywali braki zdecydowania i sporą niedokładność gospodarzy. W pierwszym kwadransie goście stworzyli trzy sytuacji , które mogły skończyć się objęciem prowadzenia. Jednak to KS Polonia po odbiciu rękę przez jednego z zawodników w polu karnym objęła prowadzenie. Karnego skutecznie wykonał Adrian Błaszak. W pierwszej połowie na uwagę zasługują jeszcze uderzenia z dystansu oddane przez Eryka Kowalskiego, Adriana Chopcię i Adama Boruckiego oraz sytuacja z 42 minuty kiedy to błąd w polu karnym popełnia Piotr Wujec i goście doprowadzają do remisu.

W 46 minucie następują cztery zmiany i tak schodzą z boiska: Wujec, Matysiak, Kowalski i Słabikowski a na placu gry meldują się : Janicki, Puchalski, Kozłowski, Malinowski. Kolejny raz to gospodarze obejmują prowadzenie i tak w 47 minucie obrońca ze Śremu popełnia błąd , piłkę przejmuje Adrian Chopcia i skutecznym strzałem umieszcza piłkę w bramce.

Mimo roszad niewiele zmienia się w grze gospodarzy, składne akcje są rzadkością a gra jest niedokładna. Swoją obecność niebezpiecznymi dośrodkowaniami akcentują Malinowski i Kozłowski. W 58 minucie mamy remis po akcji skrzydłem i podaniu w piąty metr zawodnik Warty umieszcza piłkę w bramce. Między 65 a 80 minutą goście zagrażają kilkoma niebezpiecznymi rzutami wolnymi. O rozstrzygnięciu spotkania decyduje 79 minuta kiedy to kolejny raz goście wykorzystują prawą stronę boiska i celne dośrodkowanie kończy głową zawodnik Warty. W końcówce gospodarze stworzyli jeszcze bardzo dobrą sytuacje , której nie wykończył Adrian Chopcia.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Spychała – Matysiak (46’ Kozłowski), Wujec(46’ Puchalski) , Kiel, Borucki – Kaźmierczak (65’ Gołębiewski), Błaszak, Kowalski (46’ Janicki) , Wilk, Słabikowski(46’Malinowski) – Chopcia