17.08.2009

Porażka na inauguracje w WLJS

W niedzielę 16 sierpnia zespół juniorów starszych rozpoczął swoje potyczki w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych. W swoim pierwszym meczu Poloniści zmierzyli się w Swarzedzu z miejscową Unią. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Jedyna bramkę dla Polonii zdobył w 17 minucie Rafał Kąkol.

Polonia wystapiła w składzie:

Przemysław Pietrzak - Marek Matysiak (80` - Tomasz Kostecki), Arkadiusz Nowakowski (55` - Damian Ludwiczak), Michał Okninski (85` - Jan Szcześniak), Tomasz Nawracała (75` - Adam Nowicki) - Adrian Błaszak (65` - Szymon Pawłowski), Marcin Falgier, Piotr Leporowski, Jakub Wiśniewski - Rafał Kąkol (77` - Piotr Slebioda), Jakub Podgórny.

Z powodu kontuzji w meczu nie mogli zagrać : Krystian Pawlak i Bartosz Cechmann.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 14.00 na głównej płycie boiska w Swarzędzu. Oba zespoły rozpoczęły z wielkim animuszem tą potyczkę. Jednak jedną przeszkoda do pokazanie się z jak najlepszej strony była panująca afrykańska pogoda. Bardzo duszne, suche powietrze oraz słoneczna pogoda z temperaturą przekraczającą 30 stopni w cieniu miała duzy w pływ na przebieg spotkania. Jednak mimo takich przeszkód szczególnie I połowa mogła się podobać dla oka widza. Mecz był toczony w szybkim tempie a sytuacje bramkowe stwarzały oba zespoły. Przez pierwsze 10 minut lekką przewagę posiadali gospodarze lecz nic z niej nie wynikło. Później do głosu doszli Poloniści i mecz się wyrównał. Pierwsza groźniejsza sytuacja bramkowa Polonii w 17 minucie dała prowadzenie naszym zawodnikom. Ładny przerzut piłki z lewej na prawą stroną boiska do Jakuba Wiśniewskiego, który dorzuca piłkę w pole karne gdzie z woleja uderza Rafał Kąkol i doskonałym strzałem pokonuje bramkarza Unii. Poloniści prowadzą 1:0 i nadal atakują. Już 23 minuty później ładna wymiana podań w polu karnym gospodarzy i z 8 metra w sytuacji 100% do bramki nie trafia Piotr Leporowski, posyłając piłkę nad poprzeczką. A że sytuacje niewykorzystane lubią się mścić dowiedli tego piłkarze Unii, którzy po minucie doprowadzają do wyrównania. Piłkę z autu dorzucają w pole karne , gdzie przy biernej postawie naszej obrony zawodnicy ze Swarzędza wymieniają sobie piłkę na 5 metrze i uderzają celnie do bramki. Po wyrównaniu obraz gry nie ulega zmianie. Oba zespoły prowadzą szybką i otwarta grę, stwarzając sobie kilka jeszcze dogodnych sytuacji strzeleckich. Jednak wynik spotkania nie ulega zmianie i na przerwę udają się zawodnicy przy wyniku 1:1.

Po przerwie obraz gry lekko uległ zmianie. Od pierwszych minut ponownie szybko zaatakowali gospodarze, lecz tym razem dobrze gra nasza defensywa i nie dopuszcza zawodników ze Swarzędza pod nasza bramkę. Poloniści stwarzają sobie ponownie dogodną sytuację w 51 minucie. Jakub Wiśniewski szybko wbiega w pole karne i wystawia piłkę do nadbiegającego Piotra Leporowskiego, który uderza z pierwszej piłki, lecz strzał ten blokują obrońcy Unii. Po chwili w zamieszaniu pod naszą bramką w dość nie groźnej akcji zespoł ze Swarzędza pokonuje naszego bramkarza. Najwięcej zimnej krwi zachował napastnik Unii, który doszedł do bezwładnej piłki spadającej na 8 metrze i pewnie umieścił ją w siatce. Poloniści nie załamali się strata bramki, tylko próbowali dalej grać swoje. Zespół ze Swarzędza natomiast wycofał się do defensywy, czekając tylko na szybkie kontry. I właśnie po kilku takich akcjach swoje umiejętności bramkarskie musiał pokazać nasz bramkarz Przemysław Pietrzak, który przynajmniej w dwóch sytuacjach pokazał swój kunszt bramkarski. Polonia natomiast także próbowała atakować zespół Unii, lecz dobrze grająca defensywa gospodarzy momentami na to nie pozwalała. Tempo meczu nie co spadło , co było spowodowane ogromnym upałem, lecz Poloniści nadal próbowali doprowadzić do remisu. Kilka ładnych i dobrych zagrań prostopadłych do naszych napastników, przerywali sędziowie, którzy wskazywali pozycje spalone (było ich około 7). W 70 minucie dobry strzał najlepszego naszego zawodnika w tym meczu Piotra Leporowskiego z dystansu broni bramkarz Unii. Ostatnie 10 minut meczu to przewaga Polonii, która ciągle dąży do wyrównania. W 84 minucie doskonały rajd Jakuba Podgórny prawie przez pół boiska kończy się dobrym uderzeniem, który z trudnościami broni bramkarz gospodarzy, posyłając piłke na rzut rożny. W między czasie swoich sił próbują także jeszcze Rafał Kąkol, Jakub Wiśniewski, lecz nieskutecznie. W 87 minucie po rzucie rożnym uderzenie głową Damian Ludwiczaka zostaje zablokowane przez obrońców. A w ostatniej minucie spotkanie po ładnym rajdzie brutalnie zostaje sfaulowany w okolicy pola karnego Jakub Wiśniewskiego. Sam poszkodowany dorzuca piłkę w pole karne a uderzenie Jakuba Podgórnego ponownie zostaje zablokowane. Chwilę później sędzia prowadzący dobrze mecz kończy ten pojedynek, w którym gospodarze pokonują Polonię 2:1.

Cały zespół Polonii rozegrał dobre spotkanie, lecz natrafił na dobrze dysponowanego dzisiaj przeciwnika ze Swarzedza. Naszym graczom należą się duże pochwały za dzisiejszy występ, za włożone ogromne siły i zaangażowanie. Nasi gracze do końca dążyli do wyrównania, lecz zabrakło przysłowiowego szczęścia.

W drugiej kolejce WLJS Polonia rozegra kolejny mecz na wyjeździe. A przeciwnikiem bedzie zespół - kandydat do wygrania ligi - Warta Poznań. Nasi przeciwnicy w 1 kolejce pokonali w Lesznie miejscową Polonię aż 7:1 !!!. Więc czeka naszych graczy bardzo ciężki pojedynek, który rozpocznie się w sobotę 22 sierpnia o godz. 11.00 na boisku w Poznaniu.