OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

24.10.2018

Polonia z awansem

Od samego początku spotkanie nie obfitowało w zbyt wiele groźnych akcji ofensywnych. Stella nastawiła się na grę z kontrataku a Polonii ciężko było się przedrzeć przez zasieki ustawione obrońców Stelli. W 15 minucie po szybkiej akcji Polonii Adam Gajda zagrywa w pole karne ale tam w futbolówkę nie trafia Michał Górzyński. Minutę później ręką w polu karnym zgrywa jeden z obrońców Stelli i sędzia dyktuje rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Szymon Zgarda i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali. W 23 minucie Polonia mogła prowadzić już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Buczmy głową na bramkę rywali uderzał Adanm Gajda ale piłka zatrzymała się na słupku. Cztery minuty później Polonia dopięła swojego i prowadziła 2:0. W pole karne dośrodkował Damian Buczma a tam ładnym strzałem popisał się Krystian Pawlak i piłka zatrzepotała w bramce. Jeszcze przed przerwą Polonia podwyższyła swoje prowadzenie. Ponownie z boku boiska dośrodkował Damian Buczma a piłkę strzałem głową w bramce rywali umieścił Krystian Pawlak. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

 

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Polonia cały czas posiadała zdecydowaną przewagę i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Jednak bardzo długo nasz zespół nie potrafił udokumentować swojej przewagi strzeleniem kolejnych bramek. Próbowali kolejno Jurga, Wilk, Gwit i Bartoszak ale za każdym razem na przeszkodzie stawał bramkarz Stelli. Do ostatniego gwizdka sędziego Polonii nie udało się strzelić więcej bramek i ostatecznie Polonia pokonała Stellę 3:0 (3:0) awansując tym samem do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski.

 

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 12. Frąckowiak – 3. Buczma (46` 25. Henriquez), 5. Wujec, 4. Stańczyk (46` 2. Borucki), 17. Gwit, 14. Jurga, 8. Zgarda (35` 7. Wilk), 9. Pawlak (65` 23. Kozłowski), 13. Górzyński (56` 11. Bartoszak), 20. Gajda, 21. Chopcia.

 

Stella Luboń wystąpiła w składzie: 1. Ostrowski – 2. Leonarczyk, 4. Kaźmierczak, 7. Jurga (68` 21. Konieczny), 8. Baran (62` 10. Gawroński), 11. Jakubiak (74` 27. Bartoszak), 15. Solarek (2` 3. Janicki), 16. Smulkowski, 17. Mroczyński, 24. Łukaszewski (80` 5. Łukaszewski), 34. Ngamayama

 

Bramki: Zgarda (16`), Pawlak (27`), (44`)

 

Widzów: około 50 osób

Najnowsze galerie

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.