OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

05.12.2018

Polonia Środa szykuje Szlachetną Paczkę

To już pomału staje się tradycją. Także w tym roku nasz Klub włączył się pomoc przedświąteczną dla najbardziej potrzebujących poprzez uczestnictwo w akcji Szlachetna Paczka. W tym roku do akcji chcemy zaprosić także kibiców i sympatyków naszego klubu. Pomóc może każdy z Was. Wystarczy produkty z listy dostarczyć do naszego sklepu stacjonarnego w godzinach jego pracy do piątku 7 grudnia do godziny 16:00. Zachęcamy Was do pomocy…

Opis rodziny:

Pani Anna (38 l.) i pan Piotr (51 l.) wychowują czwórkę dzieci: Ulę (17 l.), Adama (10 l.), Marysię (6 l.) i Stefana (1 l.) Pani Anna z rodziną mieszka na jednym małym pokoju u brata pana Piotra. Kobieta od urodzenia choruje na epilepsję lekooporną, przez co nie może podjąć pracy. Kolejne problemy pojawiły się 6 lat temu, kiedy to Ula została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Zaraz po wypadku lekarze stwierdzili proste złamanie nogi, które miało się szybko i bezproblemowo wyleczyć. Po paru miesiącach na wizycie kontrolnej okazało się, iż noga była złamana w czterech miejscach i źle się zrosła. W związku z tym musi przechodzić liczne operacje. Na tę chwilę dziewczyna przeszła już 3 zabiegi i czeka ją jeszcze kolejny. Rodzina zawsze żyła skromnie, ale teraz większość ich środków przeznaczane jest na lekarzy i opatrunki. Rodzina utrzymuje się z pensji pana Piotra, który jest pracownikiem fizycznym (1700zł) i Programu "Rodzina 500 plus" (2000zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia rodzinie zostaje na życie ok. 367 złotych na osobę.  Rodzina pani Anny jest bardzo kochająca. Jako swoje atuty podają miłość, wzajemną pomoc i otwartość w okazywaniu uczuć. Dzieci lubią się uczyć i są bardzo pomocne w domu. Pani Anna obecnie zajmuje się małym Stefankiem, ale także stara się w wolnych chwilach dorobić dorywczo u sąsiadów w gospodarstwie. Ula bardzo lubi piec ciasta dla rodziny i jest w tym niezwykle utalentowana. Adam uwielbia grać z kolegami na podwórku. Marysia natomiast bardzo ładnie koloruje. Oprócz tego wszyscy spędzają chętnie czas na wspólnych rozmowach, grają w gry planszowe, czy wychodzą na spacery. Wśród najważniejszych potrzeb pani Anna wymienia garnki, ponieważ obecne są bardzo zniszczone i nie ma gdzie przygotowywać posiłków oraz ubrania dla dzieci, bo z większości powyrastały. Pan Piotr będzie wdzięczny za 10 litrów farby do malowania ścian, by móc poprawić komfort mieszkania swojej rodzinie.

Potrzeby rodziny:

- Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach Produkty dla niemowląt: przeciery i soczki

- Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów Artykuły dziecięce: Pieluszki rozmiar ,,4", szampon do włosów, chusteczki nawilżone, szczoteczka i pasta do zębów, puder

- Pomoce szkolne: Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

Najnowsze aktualności

 • 12.12.2018

  Szóste miejsce w Gnieźnie (2009)

  Drużyna rocznika 2009 wzięła udział w turnieju Gniezno Winter Cup 2018. Był to dwudniowy turniej ogólnopolski rozgrywany ósmego i dziewiątego grudnia. Na trzech halach sportowych rywalizowało, aż trzydzieści zespołów z siedmiu województw. W sobotę przyszło nam się zmierzyć w grupie C z takimi rywalami jak: Piast Kobylnica, MKS Trzemeszno, Wisełka Solec Kujawski, Piast Łubowo oraz Rokita Rokietnica. W zależności od miejsca, które zajmowały drużyny w swoich grupach następował podział na niedzielne finały.

 • 11.12.2018

  Dobry występ polonistów (2007)

  W sobotę 9 grudnia w Murowanej Goślinie zespół Młodzika Młodszego wziął udział w eliminacyjnym turnieju halowym o puchar prezesa PZPN. W turnieju mogły wziąć udział tylko drużyny z pierwszej ligi okręgowej. I tak do rozgrywek przystąpiły: Akademia Piłkarska Reissa, Warta Poznań, Suchary Suchy Las, Koziołek Poznań, Unia Swarzędz, Polonia Środa Wlkp.

 • 11.12.2018

  Turniej Football Park Cup (2008)

  Na zaproszenie Akademii Piłkarskiej FASE Szczecin młodzi piłkarze Polonii Środa rocznik 2008 uczestniczyli w dwudniowym turnieju pod nazwa FOOTBALL PARK CUP. Dzięki dobrej organizacji gospodarza zawodnicy wyjechali w piątek wieczorem, ponieważ mieli zakwaterowanie w bursie szkolnej. Pomimo że zawodnicy pojechali pociągiem nie musieli się martwić o dojazd na obiekty sportowe FASE, ponieważ mieli do dyspozycji autobus.

 • 10.12.2018

  Trzy porażki (2008)

  W sobotę rano do Murowanej Gośliny na Turniej Powstańczy, który był  jednocześnie eliminacjami do halowych mistrzostw Wielkopolski udała się drużyna orlika starszego naszego zespołu. Młodzi poloniści trafili do grupy z Wartą l Poznań, Wartą ll Poznań i UKS Śrem.

 • 07.12.2018

  Podsumowanie jesieni: napastnicy

  Trzech napastników zagrało w barwach Polonii Środa w rundzie jesiennej III ligi, grupy drugiej. Po zakończonej rundzie można śmiało powiedzieć, że nie była to runda marzeń dla napastników średzkiego klubu. W sumie zdobyli oni tylko pięć bramek, a częściej do bramki rywali trafiali nasi pomocnicy.

 • 07.12.2018

  Trzecie miejsce żaków (2011)

  Druga drużyna Polonii Środa rocznik 2011 Żaki F2 rozpoczęła przygotowania do rozgrywek 28 lipca. Jest to drużyna w większości złożona z zawodników , którzy dołączyli do zespołu dopiero od lipca lub sierpnia tego roku. Drużyna rozpoczęła rozgrywki 16.09.2018 roku w grupie 7 ,gdzie za przeciwników miała drużyny: Avii Kamionki, Warty II Poznań i UKS Śrem.

 • 07.12.2018

  Udana runda rezerw

  Drużyna Polonia II Środa Wielkopolska zakończyła rundę jesienną klasy okręgowej Poznań – wschód sezonu 2018/19 na 6 miejscu ze startą czterech punktów do drugiego miejsca i czternastu do lidera Czarnych Czerniejewo.

 • 06.12.2018

  Wspólne odwiedziny małych pacjentów szpitala!

  6. grudnia Fludra sp. z o.o. i nasz klub wcieliliśmy się w rolę Św. Mikołaja i odwiedziliśmy najmłodszych pacjentów Średzkiego Szpitala.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.