OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

08.09.2018

Polonia rozgromiona w Środzie

Poloniści do meczu przystąpili osłabieni brakiem Krzysztofa Bartoszaka, Adam Gajdy, Krystiana Pawlaka i Michała Górzyńskiego. Cała czwórka to zawodnicy ofensywni i z zestawieniem właśnie tego bloku największy ból głowy przed meczem miał nasz szkoleniowiec.

Od samego początku zarysowała się przewaga zespołu, z Kalisza który częściej był przy piłce i starał się zagrażać bramce Frąckowiaka. W 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Antkowiak i pewnym strzałem głową skierował piłkę do naszej bramki. Po stracie bramki Polonia próbowała przejąć inicjatywę ale rywal na niewiele nam pozwalał. KKS dłużej utrzymywał się przy piłce i kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. W 29 minucie bliski przedarcia się przez obronę rywali był Jurga ale w ostatniej chwili przed oddaniem strzału obrońcy zabrali mu piłkę. Dwie minuty później po uderzeniu z rzutu wolnego Tunkiewicza piłka zatrzymała się na słupku średzkiej bramki. Jednak w 33 minucie poloniści nie mieli już tyle szczęścia i po uderzeniu Huberta Antkowiaka z około 22 metrów piłka zatrzepotała w średzkiej bramce po raz drugi w tym meczu. Chwilę później KKS powinien prowadzić już 3:0 jednak w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Henriquez. Jednak jeszcze przed przerwą KKS dopiął swego i strzelił trzecią bramkę. Po dośrodkowaniu w nasze pole karne największym sprytem wykazał się Żytko który z bliska skierował piłkę do naszej bramki. Takim wynikiem kończy się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie choć zespół z Kalisza nie atakował już tak zaciekle. W Polonii nie pomogło nawet posłanie na plac gry Wilka który starał się jak mógł ale dalej nasz zespół miał problemy z dostaniem się pod bramkę rywali. Na domiar złego w 76 minucie rywale strzelili nam kolejną bramkę. Po błędach Polonii w obronie piłka doszła na 18 metr, do Stefanika który ładnym technicznym strzałem pokonał Frąckowiaka. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Polonia wysoko przegrała na własnym boisku z KKS Kalisz.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 12. Frąckowiak – 25. Henriquez, 22. Skrobosiński, 17. Gwit, 4. Stańczyk, 14. Jurga (52` 11. Wilk), 3. Buczma, 19. Apolinarski (75` 23. Kozłowski), 8. Zgarda, 10. Kujawa (87` 2. Borucki), 21. Chopcia.

KKS Kalisz wystąpił w składzie: 1. Wasiluk – 3. Gawlik, 4. Żytko, 15. Tunkiewicz (46` 6. Domagalski), 17. Palat, 18. Hordiichuk (73` 5. Owczarek), 20. Antkowiak, 21. Radzewicz, 23. Gonzalez I. (55` 8. Gonzalez G.), 24. Kieliba, 31. Żebrowski (50` 11. Stefanik)

Bramki: Antkowiak (10` i 33`), Żytko (43`), Stefanik (76`)

Żółte kartki: Skrobosiński, Kujawa, Henriquez,

Widzów: około 500 osób (w tym 30 z Kalisza)

Najnowsze galerie

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.