OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

03.12.2018

Podsumowanie rundy jesiennej

Za nami 17 kolejek sezonu 2018/19 piłkarskiej III ligi grupy drugiej. Poloniści obecnie plasują się na dziewiątej lokacie w ligowej tabeli z dorobkiem 25 punktów. Teraz czeka nas długa przerwa zimowa rozgrywki ligowe bowiem zostaną wznowione w marcu 2019 roku.

Polonia do rozgrywek przystąpiła w mocno zmienionym składzie osobowym z nowym sztabem szkoleniowym na ławce trenerskiej. Dotychczasowego trenera Tomasza Dłużyka zastąpił duet Krzysztof Kapuściński i Marcin Woźniak. Wraz z ich przyjściem z zespołem pożegnało się aż dziesięciu piłkarzy a byli to: Alain Ngamayama, Mateusz Molewski, Przemek Otuszewski, Oliwier Wienczatek, Karol Szymański, Jakub Solarek, Radosław Barabasz, Piotr Kalak, Maciej Rybak i Mateusz Roszak. W ich miejsce do naszego Klubu dołączyli głównie młodzi piłkarze dopiero rozpoczynający swoje kariery tacy jak Jakub Apolinarski, Piotr Wujec, Adrian Chopcia, Michał Górzyński, Jędrzej Kujawa. Aby zachować równowagę zarząd naszego Klubu zakontraktował także doświadczonych graczy takich jak Łukasz Radliński, Przemysław Frąckowiak, Szymon Zgarda czy Michał Stańczyk. Niewątpliwym hitem transferowym w naszej grupie trzeciej ligi było także ściągnięcie do Polonii kolejnego reprezentanta kraju. Po Panamczyku Lusie Henriquezie szeregi naszego Klubu zasilił Jakub Wilk. Tak zmieniona kadra naszego Klubu miała w rundzie jesiennej walczyć o jak najwyższą lokatę w ligowej tabeli. Dodatkowo przed sztabem szkoleniowym postawiono jeszcze jeden cel. Polonia miała być w pierwszej trójce programu Pro Junior System który od tego sezonu obowiązuje w trzeciej lidze.

Na inaugurację poloniści wyjechali do Gdyni aby zmierzyć się z jednym z kandydatów do awansu tamtejszym Bałtykiem. Po bardzo dobrym meczu nasz zespół remisuje na trudnym terenie 1:1. Następnie Polonia pewnie pokonuje na własnym boisku Bałtyk Koszalin 6:0.  Było to najwyższe zwycięstwo naszego zespołu w rundzie jesiennej. Trzy dni później poloniści musieli przełknąć pierwszą porażkę w tym sezonie. Lepszym od naszego zespołu okazał się Mieszko Gniezno który pokonał Polonię na własnym boisku 3:0. Po tygodniu Polonia z nadziejami podejmowała na własnym boisku KP Starogard Gdański. Jednak i w tym meczu nasi zawodnicy nie zdołali pokonać bramkarza rywali samemu tracąc jedną bramkę i przegrywając ten mecz 1:0. To co nie udało się w dwóch poprzednich meczach, udało się w końcu w piątej kolejce. Na stadionie w Budzisławiu Kościelnym poloniści pokonali Sokoła Kleczew 2:0 i mogli się cieszyć z trzech punktów. W kolejnym spotkaniu nasz zespół podejmował na własnym boisku KKS Kalisz. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego niewiele mieli do powiedzenia w tym meczu i musieli uznać wyższość rywala przegrywając aż 0:4. W połowie września średzianie wyjechali do Wronek na spotkanie z rezerwami Lecha. Także ten mecz nie był udany dla naszego zespołu a poloniści po raz kolejny schodzili z boiska pokonani przegrywając 4:1. Po tym meczu Polonia miała na koncie siedem punktów i zajmowała dwunastą lokatę co było na pewno wynikiem poniżej oczekiwań. Na szczęście koniec września i początek października był bardzo udany dla naszego zespołu a poloniści odnosili zwycięstwa w kolejnych czterech meczach znacznie podnosząc swoją pozycję w ligowej tabeli. Najpierw Polonia pokonała 1:0 Jarotę Jarocin, następnie nasz zespół wygrał z Gwardią Koszalin 2:1, a także z Pogonią II Szczecin 1:0 i Chemikiem Bydgoszcz 2:0. Po tych zwycięstwach nasz zespół nieoczekiwanie przegrał w Koninie z Górnikiem 3:1. Od tego momentu do końca rundy jesiennej Polonia w rozgrywkach ligowych radziła sobie w kratkę a dobre mecze i zwycięstwa przeplatała porażkami. W 13 kolejce poloniści pewnie pokonali Wierzycę Pelplin 3:0, a już tydzień później ulegli w Szczecinie tamtejszemu Świtowi 2:0. Piętnasta kolejka to ponownie zwycięstwo naszego zespołu a poloniści z kwitkiem odprawili Wdę Świecie wygrywając 2:1. Ostatnie dwie kolejki rundy jesiennej to porażki naszego zespołu. Najpierw poloniści przegrali w Kołobrzegu z Kotwicą 2:0, a następnie ulegli na własnym boisku Raduni Stężyca 3:2.

Ostatecznie Polonia rundę jesienną sezonu 2018/19 zakończyła na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli. Nasz zespół zdobył 25 punktów a na ten dorobek złożyło się osiem zwycięstw, jeden remis i osiem porażek. Bilans bramkowy naszego zespołu to 24:25.

Na własnym boisku Polonia wygrała pięć z ośmiu meczów. Pozostałe trzy kończyły się  porażkami naszego zespołu. Bramka strzeżona przez naszych bramkarzy była często ostrzeliwana przez rywali ale tylko dziesięć strzałów zakończyło się golami dla rywali. Strzelenie siedemnastu goli na własnym ternie mieści się w średniej ligowej.

W meczach wyjazdowych polonistom nie szło już tak dobrze jak u siebie. Tylko trzy zwycięstwa, jeden remis i pięć porażek to bilans naszego zespołu. Nieco lepiej wygląda natomiast bilans bramkowy, który wynosi 7:15.

Teraz trzeba mieć nadzieje że wiosną będzie lepiej i Polonia zakończy sezon 2018/2019 na zdecydowanie wyższej pozycji. Od jutra będziemy Wam prezentować szczegółowe statystyczne podsumowanie poszczególnych pozycji.

Polonia po za rozgrywkami ligowymi grała także w Pucharze Polski oraz w okręgowym Pucharze Polski.

W Pucharze Polski poloniści odnieśli historyczny sukces uzyskując awans do 1/16 finału tych rozgrywek. Najpierw Polonia pokonała na własnym boisku Radomiaka Radom 4:3 (0:0) po bramkach Jakuba Wilka, Jędrzeja Kujawy, Krzysztofa Bartoszaka i Jakuba Apolinarskiego. W 1/16 finału poloniści musieli uznać wyższość pierwszoligowej Odry Opole której ulegli na własnym boisku po bardzo dobrym meczu 0:1.

W okręgowym Pucharze Polski poloniści pewnie awansowali do ćwierćfinału który odbędzie się już wiosną 2019 roku a w którym nasz zespół zmierzy się z drugim zespołem Polonii. Po drodze do ćwierćfinału tych rozgrywek Polonia pokonała Wartę Śrem 5:0, Kłos Zaniemyśl 7:0 i Stellę Luboń 3:0.

Najlepiej nasz zespół wypadł w klasyfikacji Pro Junior System. Tu nasz zespół odniósł ogromny sukces okazując się najlepszą drużyną ze wszystkich trzecioligowych Klubów w całej Polsce (wykluczając z klasyfikacji drugie zespoły drużyn występujących na co dzień w Ekstraklasie których kadry opierają się tylko na wychowankach młodzieżowcach.)

Przypomnijmy że punkty przyznawane są za występy młodzieżowców i wychowanków w drużynach seniorskich. Do podziału na jedną grupę trzeciej ligi przeznaczono 1 milion złotych.  W sezonie rozgrywkowym 2018/19 zespół, który zwycięży otrzyma w nagrodę – 400 000 zł, zdobywca drugiego miejsca – 300 tys., trzeciego – 200 tys. i czwartego – 100 tys. zł. Zgodnie z regulaminem Pro Junior System warunkiem koniecznym do uzyskania premii od PZPN-u jest utrzymanie się w lidze.

Polonia w klasyfikacji ogólnopolskiej okazała się najlepszym zespołem w całym kraju wykluczając z klasyfikacji drugie zespoły drużyn występujących na co dzień w Ekstraklasie których kadry opierają się tylko na wychowankach młodzieżowcach. Poloniści pewnie także prowadzą w tej klasyfikacji w swojej grupie trzeciej ligi.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.