24.09.2018

Pewna wygrana z Koziołkiem (2007)

W niedzielne południe do kolejnego meczu przystąpiła drużyna młodzika młodszego. Przeciwnikiem polonistów był zespół Koziołka Poznań.

Lepiej mecz zaczęli zawodnicy Koziołka którzy przy biernej postawie naszych obrońców wychodzą na prowadzenie. Na całe szczęście nasi zawodnicy dobrze zareagowali na wydarzenia boiskowe i po 5 min do wyrównania doprowadza Skrobich. Do końca tej połowy mamy jeszcze jedna sytuacje bramkowa ale świetnie zachowuje się w niej bramkarz gospodarzy i do przerwy mamy remis.

Po przerwie nasz zespół rozpoczyna z animuszem i wiarą we własne umiejętności, a polonistów na prowadzenie wyprowadza Trójnara po świetnym prostopadłym podaniu Grzegorczyka. Po tej bramce młodzi średzianie zaczęli dominację nad całym spotkaniem, grając efektownie i efektywnie, a kolejne gole zdobywają Popis, Grzegorczyk, Pośledni a jedna bramkę gospodarze wbijają sobie sami.

Podsumowując był to bardzo dobry mecz a w szczególności druga połowa.

Polonia: Korcz- Markiewicz, Wujek, Jankowski- Szamajda, Grzegorczyk, Skrobich, Trójnara- Pośledni wchodzili: Popis, Fiolka, Wdowiak, Wujek Marta, Forysiak T, Forysiak Ł, Wierski

• 22.04.2024

Porażka z Przemysławem (Juniorki)

Juniorki Polonii nie mogą zaliczyć minionego weekendu do udanych, ponieważ przegrały 1:7 (0:3) z Przemysławem Poznań w meczu III ligi okręgowej trampkarzy młodszych. To nie był dzień Polonistek, które dzielnie walczyły, ale wystarczyło to do strzelenia tylko jednej bramki autorstwa Alicji Bolewicz.

Zwycięstwo z UKS-em Śrem (2012)

Druga drużyna rocznika 2012 rozegrała w sobotę 2. kolejkę II ligi okręgowej młodzików młodszych. Poloniści dobrze się spisali i przywieźli ze Śremu trzy punkty po zwycięstwie z miejscowym UKS-em.

Pogoń pokonana (2011)

Polonia 2011 kontynuuje serię zwycięstw w I lidze okręgowej młodzików starszych. Tym razem nasz zespół nie bez trudu wygrał 4:1 (1:0) z Pogonią Książ Wielkopolski. Do przerwy Polonia prowadziła 1:0, a po przerwie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, jednak goście zdobyli jeszcze gola kontaktowego. Zwycięstwo zostało przypieczętowane dwoma golami w doliczonym czasie gry. Druga drużyna w meczu II ligi okręgowej przegrała 3:5 (2:3) z Talentem Poznań.

Trzy punkty z Poznania

Rezerwy Polonii Środa w kolejnym meczu V ligi zmierzyły się w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z Akademią Piłkarską Reissa. Poloniści rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść wygrywając 1:0 (0:0) po bramce Emanuela Mikołajczyka.

Wysoka porażka z Kotwicą (2010)

Nie udał się wyjazd drugiej drużyny rocznika 2010 do Szczodrzykowa. Nasz zespół w meczu I ligi okręgowej przegrał 0:8 (0:2) z Kotwicą Kórnik.

Porażka w końcówce (2008)

Ogromnych emocji w sobotę dostarczyli juniorzy młodsi Polonii, rywalizujący w lidze profesjonalnej B1. Choć już w 2. minucie Unia Swarzędz objęła prowadzenie to nasz zespół szybko obrobił straty i wyszedł nawet na prowadzenie 3:1. Niestety końcówka spotkania należała do rywali, którzy w ostatnim kwadrancie zdobyli trzy bramki i pokonali Polonistów 4:3. Drugi zespół złożony z zawodników z roczników 2008 i 2009 przegrał w meczu I ligi okręgowej z zespołem SP Gol Środa Wielkopolska 1:5.

Akademia: Raport z rozgrywek (20/21.04.2024)

W miniony weekend drużyny akademii rozegrały dwanaście meczów i wzięły udział w pięciu turniejach rozgrywek bezwynikowych. Bardzo dobrze radziły sobie nasze drużyny w ligach profesjonalnych Wielkopolskiego ZPN. Swoje mecze wygrały Polonia 2005, Polonia 2009 oraz Polonia 2010. Kolejne zwycięstwa odniosły też Polonia 2011 oraz Polonia 2012, które wiosną prezentują wysoką formę. Mniej szczęścia miała Polonia 2008, która kwadrans przed końcem meczu z Unią Swarzędz prowadziła 3:1, by ostatecznie przegrać 3:4.

• 19.04.2024

Akademia: Zapowiedź weekendu (20/21.04.2024)

Kolejny bardzo intesywny weekend czeka akademię Polonii. W sobotę i niedzielę nasze zespoły rozegrają dwanaście meczów oraz wezmą udział w pięciu turniejach rozgrywek bezwynikowych. Z pewnością czeka nas wiele emocji!

W sobotę zwycięską passę będą chciły kontynuować Polonia 2010 oraz Polonia 2011, które nie straciły jeszcze punktów w tej rundzie. Rocznik 2010 zagra w Jarocinie z AP Reissa Poznań, natomiast rocznik 2011 na boisku w Zielnikach zmierzy się z Pogonią Książ Wielkopolski. Ponadto na płycie głównej Polonia 2013 zagra z Wartą 2013.

W niedzielę na płycie głównej Stadionu Średzkiego zostaną rozegrane mecze lig profesjonalnych - Polonia 2005 podejmie Canarinhos Skórzewo, a Polonia 2009 zagra z liderem tabeli - GES-em Poznań.