14.09.2020

Minimalna porażka kobiet

Należało się spodziewać zaciętego spotkania i tak rzeczywiście było. Jednak to zespół gości zaatakował jako pierwszy i przez pierwszych 15 minut nie dał rozwinąć skrzydeł naszym dziewczynom. Pierwsza poważna próba zagrożenia bramce rywalek miała miejsce dopiero około 20 minuty zaraz po tym kiedy nasz zespół stracił bramkę na 0:1. Wydawało się, że taki obrót sprawy wstrząsie naszymi piłkarkami. I kto tak zakładał nie pomylił się. Powoli zaczęłyśmy osiągać przewagę i narzucać swój styl gry czego konsekwencją była bramka wyrównująca. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Na drugą część meczu wyszłyśmy dobrze zmotywowane i skupione. Wydawało się, że jesteśmy na dobrych torach by dziś myśleć o dopisaniu sobie trzech oczek w tabeli ligowej. Jednak Stomilanki bardzo mądrze się broniły i wyprowadzały naprawdę groźne kontry. Do pewnego momentu nasza cała linia obrony wraz z dobrze dysponowaną dziś Magdą Mądrą dobrze „czytała” wszystkie te ataki i rozbijała je. Płynność naszej gry zaburzyła się kiedy Dominika Hyża otrzymała drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mecz wówczas mocno się wyrównał i był wręcz polem walki i próby przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść przez oba zespoły. Ta sztuka udała się Stomilankom, które w 87 minucie meczu wywalczyły rzut karny, który chwile później zamieniły na bramkę. Czasu było już mało by odrobić straty ale oczywiście podejmowałyśmy wszelkie próby. Rzuciłyśmy się do ataku i sytuacje się pojawiały jednak brakowało nam tej przysłowiowej kropki nad „i”. Pani sędzia w 94 minucie zakończyła ten mecz i niestety  marzenia o kolejnych trzech punktach muszą poczekać do kolejnego spotkania ligowego.

Bramka: Dominika Hyża

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Mądra- Szafran Hyża Ratajczak Ładniak- Sawicka Cieślak(Brzykcy)- Ciesiołka - Nogalska- Fronczak (Szukalska) - Olek (Nowakowska)

Rezerwowe:  Pabin, Forszpaniak, Parecka, Lehmann