06.09.2020

MAMY LIDERA!!!

Od samego początku kibice zgromadzeni ba stadionie w Toruniu oglądali świetne widowisko. Oba zespoły grały akcja za akcję a tempo gry było godne finału Ligi Mistrzów. W pierwszym kwadransie Elana kilka razy zagroziła bramce Mateusza Janczara ale za każdym razem nasz blok defensywny wychodził obronną ręką. W 16 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Elany a przyjmującego piłkę Jędrzeja Kujawę faulował jeden z zawodników gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Dwie  minuty później Polonia prowadziła już 2:0. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę do własnej bramki wepchnął Jakub Świeciński. W 24 minucie koronkowa akcja Polonii, Krzysztof Biegański wycofuje futbolówkę na 14 metr a nadbiegający Szymon Sobkowiak pakuje ją do bramki rywali. Elana bramkę na 3:1 zdobyła dwie minuty później po pewnie wykorzystanym rzucie wolnym przez Mariusza Kryszaka. Na kolejne trzy bramkowe prowadzenie zespół Polonii wyszedł w 41 minucie. Lusi Henriquez idealnie dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Krystiana Pawlaka a ten ładnym strzałem głową zdobył czwartą bramkę dla Polonii. Takim wynikiem kończy się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron obejrzeliśmy więcej piłkarskich szachów. Polonia się cofna w i wyczekiwała na ataki rywala. Elana z kolei nie mogła się przebić przez dobrze zorganizowaną defensywę średzkiego zespołu. Niestety w tej części spotkania kibice nie obejrzeli już żadnych bramek i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii 4:1. Dzięki temu wynikowi nasz zespół wrócił na fotel lidera trzecioligowych rozgrywek.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Henriquez, Borucki, Onsorge, Kozłowski (87` Chraplak), Zgarda, Kujawa, Sobkowiak (70` Szynka), Buczma (67` Ceglewski), Biegański (65` Słabikowski), Pawlak (76` Górzyński).

Elana Toruń wystąpiła w składzie: Kuchnicki – Pawlicki, Świeciński, Pipi, Zagórski, Marcin, Furtak, Camacho, Kryszak, Lenkiewicz, Munoz.

Bramki: Kryszak (26`) – Kujawa (16`), Świeciński (sam) (18`), Sobkowiak (24`), Pawlak (41`)

Żółte kartki: Pipi – Biegański, Zgarda