OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

27.06.2018

Mamy I ligę

Pierwszy pojedynek rozegrany został w miniony czwartek. Gospodarzem była drużyna „Polonii”. Ze względu na remont głównej płyty przy ul. Sportowej mecz rozegrany został na boisku lekkoatletycznym przy ul. Kosynierów. Klub dołożył wszelkich starań, aby płytę, która na co dzień służy lekkoatletom, zaadoptować do meczu piłkarskiego.

Przed meczem o przeciwniczkach „Polonii” niewiele było wiadomo, poza tym, że w swoim składzie posiadały niezwykle bramkostrzelną napastniczkę. W minionych rozgrywkach „zaliczyła” ok. 30 trafień do bramki rywalek. O pozostałych zawodniczkach wiedzieliśmy niewiele.

Dlatego do meczu średzianki przystąpiły nieco usztywnione i skoncentrowane. Głównym założeniem było aby wygrać u siebie w jak najwyższym stosunku, jednocześnie unikając utraty gola! Założenia taktyczne nakreślone przez trenera udało się zrealizować niemal w stu procentach.  „Polonia” wygrała dość pewnie 5:1 i mogła w miarę spokojnie myśleć o spotkaniu rewanżowym.

Łupem bramkowym podzieliły się Szukalska (2 bramki), Wojtecka (2 bramki) i Ciesiółka. Do przerwy „Polonia” prowadziła 2:1 , jednak rywalki walczyły twardo aby doprowadzić do wyrównania. Udało się im zdobyć jednak tylko jednego gola po niegroźnym uderzeniu piłki z ok. 25 metrów i błędzie bramkarki miejscowych.

Druga połowa przebiegała pod dyktando „Polonii”, która strzeliła jeszcze trzy bramki. Rywalki do samego końca dążyły do zdobycia kolejnego gola, głównie próbując strzałów z dystansu. Jednak ich próby były albo niecelne, albo dobrze spisywała się bramkarka  gospodyń wyłapując piłkę. 

Polonia grała w składzie: Naierała- Polowczyk, Nowak, Hyża, Ratajczak, Szafran, Krzykos, Wojtecka, Ciesiółka, Nowakowska, Szukalska

Na zmiany wchodziły: Miesiąc,  Purgał, Kulig, Gracz, Lehmann, Miłoszyk, Krus

Z kolei w niedzielne, późne popołudnie drużyna „Polonii” Środa przystąpiła do  wyjazdowego spotkania rewanżowego o awans do I ligi. Mając na uwadze fakt, że przed kilkoma dniami  w pierwszym meczu średzianki wypracowały sobie sporą zaliczkę bramkową, drużyna  ze Środy mogła w miarę spokojnie podejść do pojedynku w Wyszkowie.

Założenie było takie, aby nie stracić bramki, zwłaszcza w pierwszych minutach spotkania, a najlepiej wcale! Drużyna średzka miała ograniczać się do gry z kontry małą ilością zawodniczek, aby nie narazić się na szybki kontratak „Loczków”. Zalecenia trenera Gierałki, dziewczęta wypełniły w stu procentach i zwyciężyły ostatecznie w stosunku 0:3!

Wszystkie bramki padły w II połowie, kiedy zdeterminowane gospodynie rozluźniły szyki obronne, a piłkarki „Polonii” skrzętnie ten fakt wykorzystały!

Dwie bramki padły po dobrych, szybkich akcjach zespołu. Na listę strzelczyń wpisały się: Ciesiółka i Szukalska. Trzecią, strzałem głową z rzutu rożnego, zdobyła Nowak (asysta Ratajczak). 

Już po utracie pierwszego gola przez Wyszków widać było, że wiara gospodyń w zwycięstwo została poważnie zachwiana. Kolejne trafienia średzianek pozbawiły rywalki resztki nadziei na awans!

Podsumowując oba spotkania barażowe można stwierdzić, że „Polonia” była zespołem lepszym, dojrzalszym i co najważniejsze, była zespołem zdecydowanie skuteczniejszym!

Cały zespół, łącznie z rezerwowymi, które wchodziły na zmiany, zapracował na zwycięstwo swoim zaangażowaniem i walką od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego!

Polonia grała w składzie: Napierała- Polowczyk, Nowak, Hyża, Ratajczak, Szafran, Krzykos, Wojtecka, Ciesiółka, Nowakowska, Szukalska

Na zmiany wchodziły: Miesiąc, Purgał, Kulig, Cichoń S., Lehmann, Forszpaniak, Tomaszewska.

Najnowsze galerie

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.