OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

15.03.2019

M. Gierałka: jesteśmy dobrze przygotowani

Zapraszamy Was na rozmowę z trenerem zespołu kobiet Markiem Gierałką u progu startu rundy wiosennej pierwszej ligi sezonu 2018/19.

Panie trenerze za nami okres przygotowawczy. Jak przebiegały przygotowania zespołu kobiet do rundy wiosennej obecnego sezonu?

Przygotowania do rundy wiosennej zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska rozpoczęły w         styczniu treningami sprawności ogólnej czyli tzw. treningami wprowadzającymi. Akcent zwrócony był głównie na kształtowanie wytrzymałości ogólnej, specjalnej, koordynacji ruchowej oraz techniki. Doskonalone również były umiejętności piłkarskie z zakresu taktyki i motoryki.  Od tego czasu  drużyna  trenowała trzy razy w tygodniu na własnych obiektach. Po okresie wprowadzającym rozpoczął się okres właściwy. Głównymi zadaniami szkoleniowymi na rundę wiosenną są przede wszystkim zajęcie jak najlepszej lokaty w I lidze kobiet i utrzymanie się w niej (zespół jest    debiutantem w rozgrywkach na tym poziomie), konsekwentne doskonalenie założeń z rundy jesiennej oraz próba wdrożenia filozofii gry opartej na dłuższym utrzymywaniu się przy piłce- akcent na komunikację w drużynie i dokładne tzw. „pierwsze zagranie”.

Jest Pan zadowolony z pracy na treningach zawodniczek?

Tak, w drużynie mamy zawodniczki, które uczą się, studiują i pracują. Przy tak dużym urozmaiceniu ciężko czasami zebrać cały zespół.  Jednak na tyle ile mogliśmy drużyna pracowała uczciwie i rzetelnie. Myślę że to przyniesie zamierzone efekty podczas rozgrywek rundy wiosennej.

Zespół rozegrał jakieś mecze towarzyskie?

Gier kontrolnych zaplanowanych było dużo więcej jednak z różnych względów czasami nie dochodziły one do skutku. Udało się wziąć udział w kilku turniejach halowych, a także rozegrać dwa sparingi. Pierwszy z chłopakami rocznika 2005 Polonii Środa Wielkopolska który zremisowaliśmy 2:2 i drugi z zespołem LZS Juna- Trans Stare Oborzyska który zakończył się naszym zwycięstwem 7:1.

Jakie zmiany kadrowe nastąpiły w zespole?

Po rundzie jesiennej grę w naszym zespole zakończyły Gabriela Miesiąc, Monika Purgał i Alicja Krzykos. a w ich miejsce do naszej drużyny dołączyły trzy zawodniczki Kotwicy Kórnik:  Paula Fronczak, Małgorzata Ładniak oraz Agata Magoń.

Zawodniczki te powinny być sporym wzmocnieniem zespołu?

Dziewczyny, które pojawiły się w naszym zespole to przemyślane i świadome decyzje. Wiedzieliśmy gdzie mamy największe braki kadrowe i te trzy zawodniczki idealnie nam się w nie wkomponują tym samym stanowią  naprawdę duże i ważne ogniwa na zbliżającą się rundę wiosenną I ligi kobiet.

Czego można się spodziewać wiosną po zespole Polonii Środa?

Nie mamy ciśnienia na konkretny wynik ze strony klubu. Jednak będziemy się starali w każdym meczu walczyć o trzy punkty. Myślę, że stać nas na podjęcie równorzędnej walki z każdym zespołem naszej ligi. Na pewno będziemy chcieli zrobić wszystko aby utrzymać się w pierwszej lidze i móc w niej grać w kolejnym sezonie.

Na koniec warto wspomnieć o sponsorach i im serdecznie podziękować za wsparcie.

Tak dokładnie. Bez sponsorów ciężko byłoby cokolwiek zdziałać i w ogóle istnieć. Dlatego korzystając z okazji w imieniu własnym i dziewczyn chcielibyśmy wszystkim naszym sponsorom serdecznie podziękować za to, że dzięki Wam możemy spełniać nasze sportowe marzenia. A warto tutaj wspomnieć że sekcję kobiet Polonii Środa wspierają Lokum Invest, Mendyka&Mendyka, WGDS Wykładziny, Suf System i Buena Club. To dzięki tym firmom nasz zespół może spokojnie funkcjonować w rozgrywkach I ligi kobiet.

Najnowsze aktualności

 • 21.03.2019

  Karol Arys poprowadzi mecz z Mieszkiem

  Karol Arys ze Szczecina poprowadzi niedzielne spotkanie w III lidze grupa druga w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą Mieszka Gniezno.  W tym sezonie sędzia ten nie miał jeszcze okazji prowadzić spotkania z udziałem naszego zespołu.

 • 20.03.2019

  Porażka w Orzechowie (2006)

  W sobotni poranek młodzik starszy udał się na grę kontrolną do Orzechowa. Przeciwnikiem byli lokalni zawodnicy urodzeni do 2005 roku.

 • 20.03.2019

  Ciekawe springi żaków (2011)

  W dniu 16 marca 2019 roku drużyna rocznika 2011 rozegrała bardzo ciekawe mecze sparingowe. Do Środy Wlkp. przyjechały drużyny: Lecha Poznań, Juventus Academy Wrocław oraz drużyna Akademii Namysłów.

 • 19.03.2019

  W półfinale z Mieszkiem

  Znamy rozstrzygnięcia wszystkich meczy ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. Dla nas najważniejsza informacja jest taka że po pokonaniu rezerw pierwszy zespół Polonii Środa zagra w półfinale tych rozgrywek.

 • 18.03.2019

  Rezerwy lepsze od juniorów

  Po ostatnim „bratobójczym” pojedynku w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski w którym to zmierzył się dwie drużyny seniorów Polonii Środa  przyszedł czas na kolejne spotkanie i pojedynek „miedzy sobą”. Tym razem jednak w meczu kontrolnym i przeciwnikiem rezerw Średzkiej Polonii była drużyna juniora starszego KS Polonia Środa. Mecz odbył się w niedzielę o godz. 11.00 na stadionie w Topoli i zakończył się wynikiem 4:1 dla seniorów.

 • 18.03.2019

  Porażka z Lechią (2004)

  W minioną sobotę o godz. 11:00 na boisku z Zielnikach doszło do sparingu polonijnej drużyny rocznika 2004 z Lechią Kostrzyn, reprezentowaną przez zawodników z rocznika 2003/04. Tego dnia wiał siły wiatr, co często doprowadzało do nieoczekiwanego zatrzymania się piłki lub zmiany jej kierunku lotu co bardzo utrudniało grę oby drużynom.

 • 18.03.2019

  Remis w ostatnim sparingu (2007)

  W sobotę 16 marca o godzinie 10:00 na boisku w Zielnikach odbył się kolejny mecz sparingowy Młodzików Młodszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z pierwszoligowym Canarinhos Skórzewo.

 • 18.03.2019

  Jantex z nowym logo

  #NoweLogo #Marketing #Ekstra

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.