OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

15.03.2019

M. Gierałka: jesteśmy dobrze przygotowani

Zapraszamy Was na rozmowę z trenerem zespołu kobiet Markiem Gierałką u progu startu rundy wiosennej pierwszej ligi sezonu 2018/19.

Panie trenerze za nami okres przygotowawczy. Jak przebiegały przygotowania zespołu kobiet do rundy wiosennej obecnego sezonu?

Przygotowania do rundy wiosennej zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska rozpoczęły w         styczniu treningami sprawności ogólnej czyli tzw. treningami wprowadzającymi. Akcent zwrócony był głównie na kształtowanie wytrzymałości ogólnej, specjalnej, koordynacji ruchowej oraz techniki. Doskonalone również były umiejętności piłkarskie z zakresu taktyki i motoryki.  Od tego czasu  drużyna  trenowała trzy razy w tygodniu na własnych obiektach. Po okresie wprowadzającym rozpoczął się okres właściwy. Głównymi zadaniami szkoleniowymi na rundę wiosenną są przede wszystkim zajęcie jak najlepszej lokaty w I lidze kobiet i utrzymanie się w niej (zespół jest    debiutantem w rozgrywkach na tym poziomie), konsekwentne doskonalenie założeń z rundy jesiennej oraz próba wdrożenia filozofii gry opartej na dłuższym utrzymywaniu się przy piłce- akcent na komunikację w drużynie i dokładne tzw. „pierwsze zagranie”.

Jest Pan zadowolony z pracy na treningach zawodniczek?

Tak, w drużynie mamy zawodniczki, które uczą się, studiują i pracują. Przy tak dużym urozmaiceniu ciężko czasami zebrać cały zespół.  Jednak na tyle ile mogliśmy drużyna pracowała uczciwie i rzetelnie. Myślę że to przyniesie zamierzone efekty podczas rozgrywek rundy wiosennej.

Zespół rozegrał jakieś mecze towarzyskie?

Gier kontrolnych zaplanowanych było dużo więcej jednak z różnych względów czasami nie dochodziły one do skutku. Udało się wziąć udział w kilku turniejach halowych, a także rozegrać dwa sparingi. Pierwszy z chłopakami rocznika 2005 Polonii Środa Wielkopolska który zremisowaliśmy 2:2 i drugi z zespołem LZS Juna- Trans Stare Oborzyska który zakończył się naszym zwycięstwem 7:1.

Jakie zmiany kadrowe nastąpiły w zespole?

Po rundzie jesiennej grę w naszym zespole zakończyły Gabriela Miesiąc, Monika Purgał i Alicja Krzykos. a w ich miejsce do naszej drużyny dołączyły trzy zawodniczki Kotwicy Kórnik:  Paula Fronczak, Małgorzata Ładniak oraz Agata Magoń.

Zawodniczki te powinny być sporym wzmocnieniem zespołu?

Dziewczyny, które pojawiły się w naszym zespole to przemyślane i świadome decyzje. Wiedzieliśmy gdzie mamy największe braki kadrowe i te trzy zawodniczki idealnie nam się w nie wkomponują tym samym stanowią  naprawdę duże i ważne ogniwa na zbliżającą się rundę wiosenną I ligi kobiet.

Czego można się spodziewać wiosną po zespole Polonii Środa?

Nie mamy ciśnienia na konkretny wynik ze strony klubu. Jednak będziemy się starali w każdym meczu walczyć o trzy punkty. Myślę, że stać nas na podjęcie równorzędnej walki z każdym zespołem naszej ligi. Na pewno będziemy chcieli zrobić wszystko aby utrzymać się w pierwszej lidze i móc w niej grać w kolejnym sezonie.

Na koniec warto wspomnieć o sponsorach i im serdecznie podziękować za wsparcie.

Tak dokładnie. Bez sponsorów ciężko byłoby cokolwiek zdziałać i w ogóle istnieć. Dlatego korzystając z okazji w imieniu własnym i dziewczyn chcielibyśmy wszystkim naszym sponsorom serdecznie podziękować za to, że dzięki Wam możemy spełniać nasze sportowe marzenia. A warto tutaj wspomnieć że sekcję kobiet Polonii Środa wspierają Lokum Invest, Mendyka&Mendyka, WGDS Wykładziny, Suf System i Buena Club. To dzięki tym firmom nasz zespół może spokojnie funkcjonować w rozgrywkach I ligi kobiet.

Najnowsze aktualności

 • 23.05.2019

  Augustyn poprowadzi mecz w Pelplinie

  Ewa Augustyn poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa w Pelplinie z tamtejszą Wierzycą. W tym sezonie Ewa Augustyn miała już okazję prowadzić jeden mecz z udziałem naszego zespołu. Był to mecz 11 kolejki w którym Polonia pokonała Chemika Bydgoszcz 2:0.

 • 22.05.2019

  Warta Śrem pokonana (2009)

  W niedzielę o godzinie 13:00 na orliku przy ulicy Lipowej zawodnicy Polonii rozegrali kolejne ligowe spotkanie. Tym razem przeciwnikiem była drużyna Warty Śrem

 • 22.05.2019

  Punkty zostały w Środzie (2006)

  W niedzielne południe młodzik  przystąpili do pierwszego meczu rewanżowego rundy wiosennej. Do Środy Wlkp. w tym dniu zawitał drugi zespół naszej tabeli a mianowicie Warta Śrem.

 • 21.05.2019

  Cenna wygrana polonistów (2006)

  W niedzielę 19 maja w kolejnym spotkaniu o mistrzostwo młodzika starszego poloniści na własnym terenie podejmowali zespół Canarinhos Skórzewo.

 • 20.05.2019

  Rozgromili Orlika (2008)

  W niedziele 19 maja na głównej płycie boiska kolejny mecz mistrzowski rozegrał orlik starszy 2008 rocznik, a przeciwnikiem była drużyna Orlika Kazimierz. W jesiennym meczu padł remis wiec młodzi piłkarze chcieli się zrewanżować i to im się udało wygrywając 7-2.

 • 20.05.2019

  Remisowy bilans skrzatów (2012)

  W niedzielę 19 maja, Skrzaty z rocznika 2012 udały się do Śremu by rozegrać kolejny ligowy turniej w ramach rozgrywek ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

 • 20.05.2019

  Bez punktów z Wartą (2007)

  W sobotę 18 maja o godzinie 12:00 w Poznaniu odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Młodszych. Podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z zespołem Warty Poznań.

 • 20.05.2019

  Wywalczyć awans do finału

  Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne ciężkie spotkanie. Już we wtorek 21 maja podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zmierzą się w Trzciance z Lubuszaninem. Stawką tego spotkania będzie awans do finału Wielkopolskiego Pucharu Polski.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.