OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

08.08.2018

Ligę zainaugurują w Gdyni

Już w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.

57 dni minęły od ostatniego meczu ligowego piłkarzy Polonii Środa. W tym czasie w naszym zespole zaszło sporo zmian. Najważniejszą jest na pewno zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Dłużyka zastąpił duet trenerski Krzysztof Kapuściński – Marcin Woźniak. Sporo zmian zaszło także w kadrze pierwszego zespołu. Latem Polonię opuściło dwunastu graczy. W zamian za to do kadry pierwszej drużyny dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich są między innymi wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński a także doświadczeni gracze Łukasz Radliński i Jakub Wilk. Ta mieszanka młodości i doświadczenia ma przynieść efekty w postaci walki o awans do II ligi.

W meczach sparingowych których Polonia rozegrała aż dziesięć nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, zanotował 3 remisy i poniósł 2 porażki. Bilans bramkowy w tych meczach to 19:9. Nasz sztab szkoleniowy podkreśla, że Polonia dobrze przepracowała okres przygotowawczy a duża ilość meczy towarzyskich pozwoliła zgrać zespół po zmianach kadrowych. Pierwsza weryfikacja możliwości naszego zespołu nastąpi już w sobotę podczas starcia z Bałtykiem Gdynia.

W zespole naszych sobotnich rywali także zaszło sporo zmian. Najważniejsze z nich to odejście do Bytovii Bytów dwóch najlepszych zawodników minionego sezonu – Mateusza Kuzimskiego i Juliusza Letniowskiego. Obaj z przytupem wkomponowali się w skład nowego zespołu i z miejsca stali się pewnym punktem pierwszoligowca. Po za wymienioną dwójką szeregi Bałtyku opuściło jeszcze czterech innych graczy. W zamian za to zarząd naszego sobotniego rywala zakontraktował ośmiu nowych graczy, wśród których znaleźli się między innymi Karol Zieliński z KP Starogard Gdański czy Jakub Biskup z Chojniczanki Chojnice

W letnim okresie przygotowawczym piłkarze Bałyku rozegrali siedem spotkań towarzyskich w których odnieśli 4 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i ponieśli 1 porażkę. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku w meczach towarzyskich to 20:6.

W minionym sezonie w Gdyni poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając aż 4:1. W rewanżu na wiosnę nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:1 decydującą bramkę zdobywając w samej końcówce meczu.

W sumie obydwa zespoły w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą cztery razy. Dwa mecze zakończyły się wygraną Bałtyku, w jednym meczu padł remis a jeden mecz wygrali poloniści. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:3 na korzyść Bałtyku.

Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej 5.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.