OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

08.07.2019

K. Kapuściński: Jestem optymistą

Zapraszamy Was na obszerną rozmowę z trenerem Polonii Środa Krzysztofem Kapuścińskim przed startem nowego sezonu piłkarskiego.

Poloniści rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pan podkreśla od początku że w nowy sezon patrzy z optymizmem.

Tak ja patrzę zdecydowanie z optymizmem. Zamykamy pewien etap jakim był bardzo udany poprzedni sezon. Przypomnijmy że nasz zespół odniósł bardzo duży sukces w poprzednim sezonie jakim był historyczny awans do 1/16 finału Pucharu Polski po drodze eliminując Radomiaka Radom i przegrywając po bardzo dobrym meczu z Odrą Opole. Warto podkreślić też bardzo dobrą drugą rundę w rozgrywkach ligowych i zajęcie ostatecznie szóstego miejsca w tabeli oraz wywalczenie Wielkopolskiego Pucharu Polski. Dużym sukcesem było także zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji Pro Junior System. To miejsce w tej klasyfikacji pokazuje że stawiając na młodych ludzi można osiągnąć sukces a także wypromować kolejnych zawodników.

Przed panem jednak trudne zadanie. Tak naprawdę zespół będzie trzeba zbudować od nowa.

Czyli można powiedzieć że to jest powtórka z poprzedniego sezonu. Dokładnie pamiętam jak przyjechałem rok temu i na pierwszym treningu pojawiło się trzydziestu nowych zawodników, zrobiliśmy przegląd Wielkopolski. W tym roku robimy tak samo. Przypomnę tylko że rok temu latem z zespołu odeszło dwanaście osób. W tym roku podejrzewam że może być podobnie. Ale taka jest piłka. Rotacje są w każdym Klubie. Na pewno ci zawodnicy doświadczeni, przynajmniej ich część, zostaną w klubie. Dopóki nie będzie podpisanych kontraktów nie chcę zdradzać szczegółów ale prowadzimy rozmowy które są na ostatniej prostej. Ale powtórzę to jeszcze raz… ja patrzę na ten sezon z optymizmem i jest to kolejne wyzwanie przede mną.

Wspomniał pan o przeglądzie Wielkopolski. Myślę że przykład Jakuba Apolinarskiego pokazał że ma pan oko i potrafi wypatrzeć wartościowych zawodników.

Na pewno tak. Kto wcześniej znał Jakuba Apolinarskiego? U nas dostał ten zawodnik szansę zadebiutować w piłce seniorskiej i jest w tej chwili w Ekstraklasie. Dlatego jestem optymistą. W tej chwili jesteśmy po pierwszych testach i myślę że jest okazja aby kolejnych zdolnych młodych zawodników pozyskać do naszego Klubu. Szkolenie w Wielkopolsce jest na wysokim poziomie

Na tą chwilę wiemy że na pewno zespół opuszczają Adam Gajda, Łukasz Radliński i Krzysztof Bartoszak. Szczególnie tych dwóch graczy trudno będzie zastąpić.

Zdecydowanie tak. Uważam że Ci zawodnicy mieli ogromny wpływ na szatnię. Oni byli profesjonalistami i nie znosili jak ktoś na treningu się obijał. Swoim przykładem pokazywali zespołowi że trzeba pracować w stu procentach. Dodatkowo dzięki temu stworzyła się „szatnia”. Tego mi jest najbardziej żal że ci ludzie którzy tą szatnie trzymali dostali lepsze propozycje finansowe i opuścili nasz klub. Teraz ta szatnia będzie potrzebowała czasu żeby ją odbudować. Mamy przykład z pierwszego mojego sezonu tutaj w Środzie Wlkp. Jesienią docieraliśmy się wszyscy, drużyna poznawała moje metody szkoleniowe, a w drugiej rundzie to już zaskoczyło dzięki czemu ta drużyna wygrała z całą czołówką ligowej tabeli. Wiadomo że na tą chwilę tamta drużyna to już przeszłość ale będę ją wspominał z ogromnym sentymentem.

Czego można się spodziewać po Polonii w nadchodzącym sezonie?

Na pewno będę chciał żeby ta drużyna zachowała ten styl który ja preferuje i który prezentowaliśmy w poprzednim sezonie. Będzie to ofensywna piłka bo tylko na taki zespół tak grający dobrze się patrzy. Ale to wszystko trzeba wypracować i będę chciał żeby ta nowa drużyna miała swój styl. Dlatego dobór zawodników będzie prowadzony właśnie pod tym kątem.

Wspomniał Pan o młodzieży. Czyli przed nami kolejny sezon w którym Polonia będzie się liczyć w Pro Junior System.

My będziemy chcieli zbudować znowu dobrą drużynę. W poprzednim sezonie u nas nie grali zawodnicy bo im się należy bo są młodzieżowcami. Grali ci którzy w danej chwili byli w najlepszej formie. W tym sezonie też na to nie będę patrzył. Będą grali najlepsi. A jak młody zawodnik wygra ze starszym rywalizację na treningu to chwała mu za to.

Jakie cele zarząd postawił przed panem i zespołem?

Biorąc pod uwagę wszystkie zawirowania jakie wydarzyły się latem pierwszym i podstawowym celem będzie walka o zachowanie trzecioligowego bytu. Ale my jesteśmy sportowcami. Będę chciał stawiać na takich zawodników którzy nie będą kalkulowali i w każdym meczu będą chwili grać i wygrywać. My musimy ciężko pracować, jeżeli praca będzie rzetelna i poukładana to ja jestem o tą drużynę spokojny.

Najnowsze aktualności

 • 18.11.2019

  Udane zakończenie rundy (2007)

  W sobotę 16 listopada o godzinie 10:00 na głównej płycie Stadionu Średzkiego odbył się ostatni mecz rundy jesiennej Młodzików Młodszych. Rywalem polonistów był zespół Canarinhos Skórzewo.

 • 18.11.2019

  Strata punktów ze Stomilankami

  W niedzielę 17 listopada o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Kosynierów nasze seniorki rozegrały ostatnią kolejkę ligową tej rundy. Naszym przeciwnikiem był wysoko ustawiony w tabeli I ligi zespół Stomilanek Olsztyn.

 • 15.11.2019

  Mistrz Polski przyjedzie do Środy Wlkp.

  14 listopada 2019 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par V etapu rozgrywek o Puchar Polski kobiet w sezonie 2019/2020. Ceremonię losowania przeprowadzili prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i szef piłki kobiecej Zbigniew Bartnik oraz prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Wojtala.

 • 15.11.2019

  Grają poloniści

  Przed nami ostatni weekend w którym będziemy mogli emocjonować się zmaganiami piłkarskimi naszych zespołów młodzieżowych ale i seniorskich. Tym bardziej zapraszamy na stadion. W sumie odbędzie się sześć spotkań i jeden turniej. Trzy spotkania odbędą się na boiskach w Środzie Wlkp., a trzy mecze i jeden turniej odbędą się na boiskach rywali.

 • 13.11.2019

  Udanie zakończyć rundę

  Przed piłkarzami Polonii Środa ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Nasz zespół uda się do Koszalina aby tam zmierzyć się z miejscową Gwardią. Dla obu zespołów będzie to tak zwany mecz za sześć punktów a ewentualne zwycięstwo w nim da podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego trochę oddechu i powiększy naszą przewagę nad strefą spadkową.

 • 13.11.2019

  Transmisja z Koszalina

  Zapraszamy Was na transmisję z meczu III ligi grupy 2 pomiędzy Polonią Środa a Gwardią Koszalin. Początek transmisji w sobotę 16 listopada o godzinie 12:50.

 • 12.11.2019

  3:0 z Unią (2008)

  W ostatnim meczu rundy jesiennej młodzi piłkarze Polonii Środa z rocznika 2008 udali się do Swarzędza gdzie zmierzyli się z miejscową Unią. Spotkanie zostało rozegrane na boisku z naturalną nawierzchnią.

 • 12.11.2019

  Bez punktów z Reissem (2007)

  W sobotnie przedpołudnie zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska 2007 rozegrali spotkanie 13 kolejki ligi wojewódzkiej z zespołem AP Reissa Poznań.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.