OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

08.07.2019

K. Kapuściński: Jestem optymistą

Zapraszamy Was na obszerną rozmowę z trenerem Polonii Środa Krzysztofem Kapuścińskim przed startem nowego sezonu piłkarskiego.

Poloniści rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pan podkreśla od początku że w nowy sezon patrzy z optymizmem.

Tak ja patrzę zdecydowanie z optymizmem. Zamykamy pewien etap jakim był bardzo udany poprzedni sezon. Przypomnijmy że nasz zespół odniósł bardzo duży sukces w poprzednim sezonie jakim był historyczny awans do 1/16 finału Pucharu Polski po drodze eliminując Radomiaka Radom i przegrywając po bardzo dobrym meczu z Odrą Opole. Warto podkreślić też bardzo dobrą drugą rundę w rozgrywkach ligowych i zajęcie ostatecznie szóstego miejsca w tabeli oraz wywalczenie Wielkopolskiego Pucharu Polski. Dużym sukcesem było także zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji Pro Junior System. To miejsce w tej klasyfikacji pokazuje że stawiając na młodych ludzi można osiągnąć sukces a także wypromować kolejnych zawodników.

Przed panem jednak trudne zadanie. Tak naprawdę zespół będzie trzeba zbudować od nowa.

Czyli można powiedzieć że to jest powtórka z poprzedniego sezonu. Dokładnie pamiętam jak przyjechałem rok temu i na pierwszym treningu pojawiło się trzydziestu nowych zawodników, zrobiliśmy przegląd Wielkopolski. W tym roku robimy tak samo. Przypomnę tylko że rok temu latem z zespołu odeszło dwanaście osób. W tym roku podejrzewam że może być podobnie. Ale taka jest piłka. Rotacje są w każdym Klubie. Na pewno ci zawodnicy doświadczeni, przynajmniej ich część, zostaną w klubie. Dopóki nie będzie podpisanych kontraktów nie chcę zdradzać szczegółów ale prowadzimy rozmowy które są na ostatniej prostej. Ale powtórzę to jeszcze raz… ja patrzę na ten sezon z optymizmem i jest to kolejne wyzwanie przede mną.

Wspomniał pan o przeglądzie Wielkopolski. Myślę że przykład Jakuba Apolinarskiego pokazał że ma pan oko i potrafi wypatrzeć wartościowych zawodników.

Na pewno tak. Kto wcześniej znał Jakuba Apolinarskiego? U nas dostał ten zawodnik szansę zadebiutować w piłce seniorskiej i jest w tej chwili w Ekstraklasie. Dlatego jestem optymistą. W tej chwili jesteśmy po pierwszych testach i myślę że jest okazja aby kolejnych zdolnych młodych zawodników pozyskać do naszego Klubu. Szkolenie w Wielkopolsce jest na wysokim poziomie

Na tą chwilę wiemy że na pewno zespół opuszczają Adam Gajda, Łukasz Radliński i Krzysztof Bartoszak. Szczególnie tych dwóch graczy trudno będzie zastąpić.

Zdecydowanie tak. Uważam że Ci zawodnicy mieli ogromny wpływ na szatnię. Oni byli profesjonalistami i nie znosili jak ktoś na treningu się obijał. Swoim przykładem pokazywali zespołowi że trzeba pracować w stu procentach. Dodatkowo dzięki temu stworzyła się „szatnia”. Tego mi jest najbardziej żal że ci ludzie którzy tą szatnie trzymali dostali lepsze propozycje finansowe i opuścili nasz klub. Teraz ta szatnia będzie potrzebowała czasu żeby ją odbudować. Mamy przykład z pierwszego mojego sezonu tutaj w Środzie Wlkp. Jesienią docieraliśmy się wszyscy, drużyna poznawała moje metody szkoleniowe, a w drugiej rundzie to już zaskoczyło dzięki czemu ta drużyna wygrała z całą czołówką ligowej tabeli. Wiadomo że na tą chwilę tamta drużyna to już przeszłość ale będę ją wspominał z ogromnym sentymentem.

Czego można się spodziewać po Polonii w nadchodzącym sezonie?

Na pewno będę chciał żeby ta drużyna zachowała ten styl który ja preferuje i który prezentowaliśmy w poprzednim sezonie. Będzie to ofensywna piłka bo tylko na taki zespół tak grający dobrze się patrzy. Ale to wszystko trzeba wypracować i będę chciał żeby ta nowa drużyna miała swój styl. Dlatego dobór zawodników będzie prowadzony właśnie pod tym kątem.

Wspomniał Pan o młodzieży. Czyli przed nami kolejny sezon w którym Polonia będzie się liczyć w Pro Junior System.

My będziemy chcieli zbudować znowu dobrą drużynę. W poprzednim sezonie u nas nie grali zawodnicy bo im się należy bo są młodzieżowcami. Grali ci którzy w danej chwili byli w najlepszej formie. W tym sezonie też na to nie będę patrzył. Będą grali najlepsi. A jak młody zawodnik wygra ze starszym rywalizację na treningu to chwała mu za to.

Jakie cele zarząd postawił przed panem i zespołem?

Biorąc pod uwagę wszystkie zawirowania jakie wydarzyły się latem pierwszym i podstawowym celem będzie walka o zachowanie trzecioligowego bytu. Ale my jesteśmy sportowcami. Będę chciał stawiać na takich zawodników którzy nie będą kalkulowali i w każdym meczu będą chwili grać i wygrywać. My musimy ciężko pracować, jeżeli praca będzie rzetelna i poukładana to ja jestem o tą drużynę spokojny.

Najnowsze aktualności

 • 18.07.2019

  Kujawa i Górzyński na dłużej w Polonii

  Dwóch wychowanków naszego Klubu – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński – którzy w poprzednim sezonie występowali w naszym Klubie na zasadzie wypożyczenia z Pogoni Szczecin podpisało z naszym Klubem dwuletnie kontrakty tym samym związując się z Polonią na dłużej.

 • 17.07.2019

  Remis z pierwszoligowcem

  W kolejnym meczu towarzyskim tego lata piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku pierwszoligowy Stomil Olsztyn który przebywał na obozie przygotowawczym w pobliskim Kórniku. Poloniści tradycyjnie do spotkania przystąpili z kilkoma testowanymi graczami w składzie.

 • 16.07.2019

  Zmiany w pucharze

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przed startem rozgrywek sezonu 2019/20 wprowadził kilka istotnych zmian w okręgowym i wojewódzkim Pucharze Polski. Najważniejsza jest taka że pierwszy zespół Polonii rozgrywki pucharowe w nowym sezonie rozpocznie od 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

 • 13.07.2019

  Pożyteczne gry na początek

  W pierwszym meczu towarzyskim rozegranym tego lata piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Popowie z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie trwało tylko 45 minut w związku z trójmeczem jaki oba zespoły rozgrywały tego dnia. W zespole Polonii Środa w tym meczu wystąpiło aż siedmiu testowanych graczy.

 • 12.07.2019

  Znamy skład klasy okręgowej

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej  zaprezentował ostateczny podział zespołów na grupy rozgrywkowe Klasy Okręgowej w sezonie 2019/20. Tym samym drugi zespół Polonii poznał rywali z jakim będzie się mierzył w nowych rozgrywkach.

 • 10.07.2019

  Kobiety poznały rywalki

  Polski Związek Piłki Nożnej który prowadzi rozgrywki I ligi kobiet opublikował szczegółowy terminarz tych rozgrywek. Dzięki temu polonistki poznały nie tylko datę startu nowego sezonu rozgrywkowego ale także wszystkie zespoły z którymi przyjdzie im rywalizować.

 • 05.07.2019

  Nowi rywale: Unia Janikowo

  Dziś prezentujemy Wam już ostatni zespół który dołączył do grona trzecioligowców i od sezonu 2019/20 będzie rywalizował z naszą Polonią w rozgrywkach. Tym zespołem jest zwycięzca IV ligi kujawsko – pomorskiej Unia Janikowo. Z tym zespołem również Polonia miała już okazję rywalizować w lidze więc nie jest to dla nas całkiem obcy rywal.

 • 04.07.2019

  Nowi rywale: Nielba Wągrowiec

  Dziś prezentujemy wam sylwetkę kolejnego Klubu który od nowego sezonu będzie rywalizował z naszą Polonią. Tym zespołem jest Nielba Wągrowiec która wywalczyła awans z IV ligi wielkopolskiej. O Nielbie można powiedzieć że to nowy stary zespół w III lidze bo z tą drużyną mieliśmy już okazję rywalizować na piłkarskich boiskach zarówno w lidze jak i pucharze. Ale od początku…

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.