18Górnik Konin1710

Linki

• Bez bramek w Łowiczu
    27-01-2018, Aktualności, Komentarze [0]

W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa zremisowali z Pelikanem Łowicz 0:0. Poloniści do Łowicza pojechali w mocno okrojonym składzie. Z różnych powodów w tym meczu nie mogli zagrać Krzysztof Bartoszak, Łukasz Białożyt, Mateusz Molewski, Mikołaj Łopatka, Krzysztof Kaźmierczak i Piotr Skrobosińki.

Od samego początku oba zespoły nie forsowały tempa a gra toczyła się w głównie w środku boiska. Pierwsi groźnie zaatakowali nasi zawodnicy. W 21 minucie Gerard Pińczuk wyłożył piłkę przed pole karne Mateuszowi Roszakowi, ale niestety strzał naszego pomocnika minimalnie minął spojenie słupka i poprzeczki łowickiej bramki. Dwie minuty później dobrą interwencją po akcji gospodarzy popisał się Oliwer Wienczatek który pewnie obronił uderzenie jednego z zawodników Pelikana. W 30 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłki z narożnika pola karnego przejęli ją nasi zawodnicy i popędzili w szybkim kontrataku na bramkę Pelikana. Niestety w końcowej fazie do piłki nie zdążył Maciej Rybak i nic z tej akcji nie wyszło. Do przerwy żaden z zespołów nie zagroził już poważniej bramce rywala i na przerwę oba zespoły schodziły prze bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 53 minucie przed kolejną szansą na wyjście na prowadzenie w tym meczu stanęli gospodarze, ale szarżującego na bramkę rywala powstrzymał Karol Szymański. Siedem minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki rywali skierował Igor Jurga, ale sędzia dopatrzył się przewinienia przy zagraniu naszego zawodnika i tego trafienia nie uznał. Gospodarze szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogli przechylić w 86 minucie. Jeden z zawodników Pelikana znalazł się w sytuacji sam na sam z Karolem Szymańskim. Jego uderzenie minęło średzkiego bramkarza, ale pikę z linii bramkowej wybił wracający Adam Borucki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i zgormadzeni kibice nie obejrzeli bramek.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Wienczatek (46` Szymański) – Henriquez (65` Buczma), Otuszewski (30` Barabasz (46` Otuszewski)), Ngamayama (30` Borucki), Kozłowski (60` Rybak), Jurga (60` Ngamayama), Roszak (46` Barabasz), Pińczuk (30` Solarek), Rybak (30` Gwit), Buczma (46` Gajda), Pawlak (60` Pińczuk).

Pelikan I połowa: Kurek – Wawrzyński, Broniarek, Bończak – Konderak, Dybiec, Mycka, Parobczyk, Adamczyk – Kowalczyk, Kuczak.

Pelikan II połowa: Łodej – Wawrzyński (60 Rutkowski), Broniarek, Adamczyk – Dąbrowski, Dybiec (60 Perizhok), Mycka, Bończak (60 Bogusz), Konderak (60 Kochanek) – Balik, Kowalczyk.