18Górnik Konin1710

Linki

• Zwycięstwo „Polonii”
    09-10-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W 7 kolejce rozgrywek II ligi kobiet, piłkarki „Polonii” Środa gościły zespół GSS Grodzisk Wlkp. Średzianki nie były jednak zbyt „gościnne”    i pokonały rywalki w stosunku 3:2 !

W przekroju całego spotkania, gospodynie prezentowały się korzystniej, wypracowały sobie więcej sytuacji strzeleckich i wygrały zasłużenie, choć dramaturgii w meczu nie brakowało!

„Polonia” rozpoczęła mecz bardzo dobrze. W 5 min. objęła prowadzenie po strzale głową pomocniczki miejscowych, Alicji Krzykos z rzutu rożnego! W miarę upływu czasu rywalki coraz śmielej atakowały, co przyniosło skutek w 28 min. Wykorzystały błędy w kryciu naszego zespołu i po dośrodkowaniu strzałem z kilku metrów zdobyły bramkę. W końcówce „Polonia” znów trochę mocniej „przycisnęła” i ponownie objęła prowadzenie 2:1, po strzale i dobitce Oli Szukalskiej!

Po przerwie „Polonia” mogła praktycznie w 5 minut rozstrzygnąć losy spotkania, gdyby napastniczka Ola Szukalska wykorzystała dwie doskonałe okazje podbramkowe! Niestety dla miejscowych raz dobrze spisała się bramkarka gości, za drugim razem piłka po uderzeniu naszej zawodniczki minimalnie ominęła bramkę gości! W 80 minucie, gdy bramkę strzałem głową na 3:1 zdobyła Ola Szukalska, wydawało się, że wynik meczu jest już rozstrzygnięty. Przyjezdne jednak nie dały za wygraną i w 87 min. zmniejszyły rozmiary porażki na 3:2! Emocji w ostatnich minutach nie brakowało, ale polonistki korzystny wynik „dowiozły” do końca! Zwycięstwo nad trudnym, jednym z kilku kandydatów do awansu, bardzo cieszy, jedocześnie pozwala utrzymać „kontakt” z czołówką tabeli!

W sobotę 14 października  ”Polonia” uda się na bardzo ważny pojedynek do Wałcza z tamtejszym „Orłem” !

Polonia grała w składzie: Napierała- Ratajczak/Cichoń S., Nowak, Hyża, Cichon L., Nowakowska/Gracz, Spalony, Krzykos, Wojtecka, Polowczyk, Szukalska

Pozostałe zawodniczki: Lehmann, Miłoszyk