18Górnik Konin1710

Linki

• Bez punktów z Unią (2001/02)
    04-10-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W niedziele 1 października na boisku treningowym przy ulicy Sportowej 12, poloniści z rocznika 2001/2002 rozegrali ligowy mecz z Unią Swarzędz. Do tego meczu oba zespoły przystępowały z takim samym dorobkiem punktowym.

Unici od pierwszej minuty wyszli bardzo wysoko na połowę średzkiej drużyny przez co Poloniści mieli problemy z organizacją w środkowej strefie boiska. W 11 minucie goście zdobyli bramkę dającą im prowadzenie. Niestety po upływie kolejnych 7 minut, swarzędzcy zawodnicy prowadzili już 2:0 po tym jak jeden z ich piłkarzy położył na ziemie dwóch wychowanków Polonii i strzałem z okolic 20 metra, posłał piłkę do siatki, mimo usilnych starań naszego golkipera. W 30 minucie było już 3:0 i przed piłkarzami ze Środy było widmo wysokiej porażki.

W przerwie, trener gospodarzy wypowiedział kilka gorzkich słów w kierunku swoich zawodników, co poskutkowało w drugiej części meczu. Już w pierwszej minucie po zmianie stron, dobra akcja Bartka Włodarczaka dała polonii rzut karny, po tym jak jeden z obrońców zablokował piłkę, ręką. Rzut karny na bramkę zamienił Adam Wicher. Polonia nabrała wiatru w żagle i śmielej ruszyła na rywali. W 59 minucie kolejny rzut karny dla Polonii po podobnej j sytuacji jak w 41 minucie, gdy zawodnik gości zagrał piłkę ręką w polu karnym. Znów rzut karny na bramkę wymienił Adam Wicher i Polonia była już coraz bliżej wyrównania, choć po pierwszych 40 minutach nie było nawet myśli, że poloniści zdobędą bramkę w tym meczu.

Czas upływał, a Polonia napierała na bramkę gości. Niestety dobrze między słupkami spisywał się unicki bramkarz. Jeszcze w 80 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Jasia Kiela, piłka uderzyła tylko w poprzeczkę i mecz niestety zakończył się zwycięstwem Unii Swarzędz 3:2.

Polonia wystąpiła w składzie: B. Opieliński (41’ D. Nyczak), A. Wicher, J. Tomczak, D. Mostowski (27’ N. Parus), M. Skibiński (70’ M. Brzóstowicz), J. Kiel, D. Kaczmarski, M. Gościniak, B. Włodarczak, B. Widera (41’ A. Białkowski), F. Michalak (77’ M. Misterski)