18Górnik Konin1710

Linki

• Pewny awans Polonii
    03-10-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu Polonia Środa grała na wyjeździe w Jarosławcu a jej rywalem był miejscowy Orkan.

Od samego początku mecz odbywał się pod dyktando polonistów. Nasz zespół prowadzenie objął po kwadransie gry kiedy to Jakub Solarek wykorzystał podanie Igora Jurgi i pewnym strzałem pokonał Łukasza Spychałę. Ten sam zawodnik w 29 minucie strzelił drugą bramkę dla naszego zespołu ale tego trafienia nie uznał sędzia odgwizdując wcześniej faul naszego zawodnika na interweniującym bramkarzu Orkana. W 34 minucie było już jednak 2:0 dla naszego zespołu a na listę strzelców wpisał się Mateusz Molewski. Orkan nie zdążył ochłonąć po stracie drugiej bramki a już przegrywał 3:0. W 36 minucie ładne uderzenie Łukasza Białożyta sprzed pola karnego ląduje w bramce rywali. Jeszcze przed przerwą Orkan zmniejszył rozmiary porażki. W 44 minucie po zagraniu ręką piłki w polu karnym przez Adama Boruckiego sędzia podyktował rzut karny dla Orkana który pewnie na bramkę zamienił Bartłomiej Paczkowski. Prowadzeniem 3:1 Polonii kończy się pierwsza część spotkania.

W przerwie meczu w Polonii nastąpiły trzy zmiany. Boisko opuścili Igor Jurga, Damian Buczma i Jakub Gwit a w ich miejsce weszli Maciej Rybak, Mateusz Roszak i Oskar Kozłowski. Już w 47 minucie po zagraniu piłki ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny tym razem dla Polonii. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Łukasz Białożyt i Polonia prowadziła 4:1. W 53 minucie największym sprytem w zamieszaniu w polu karnym wykazał się Adam Gajda i przy sporym udziale obrońcy Orkana skierował piłkę do bramki rywali. W 82 minucie w polu karnym rywali faulowany był Piotr Kalak i sędzia podyktował drugi rzut karny dla Polonii w tym meczu. Do piłki podszedł Krystian Pawlak i mimo że Łukasz Spychała wyczuł jego intencje to piłka zatrzepotała w bramce Orkana. Było więc już 6:1 dla średzkiego zespołu,. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Polonia ostatecznie wysoko pokonała lokalnego rywala i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Wienczatek – Gwit (46` Kozłowski), Buczma (46` Rybak), Borucki, Barabasz, Jurga (46` Roszak), Solarek, Białożyt, Molewski (70` Pawlak), Pińczuk (62` Bartoszak), Gajda (62` Kalak)

Orkan wystąpił w składzie: Spychała – Haniewicz, Wawrzyniak, Falgier, Frąckowiak, Bartkowiak (65` Jóźwiak), Heigenbarth, Błachowicz, Głowacki, Paczkowski, Urbanek

Zdjęcia z tego meczu można obejrzeć tutaj.