18Górnik Konin1710

Linki

• Podział punktów z Centrą
    30-09-2017, Aktualności, Komentarze [1]

W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku beniaminka trzecioligowych rozgrywek zespół Centry Ostrów Wlkp.

Od samego początku poloniści próbowali rywalowi narzucić swój styl gry. Jednak Centra, mimo że schowana za podwójną gardą groźnie kontratakowała. W 5 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Roszaka strzelał Krzysztof Bartoszak, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki rywali. Po kwadransie gry w obu zespołach musiało dojść do zmian spowodowanych urazami. W Centrze boisko opuścił Dariusz Reyer a w Polonii Alain Ngamayama. Po wznowieniu gry Centra nieoczekiwanie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z boku boiska strzał Michała Kucharskiego z bliska ląduje w bramce Karola Szymańskiego. Poloniści szybko chcieli odrobić straty. W 24 minucie po strzale Krzysztofa Bartoszaka piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki rywali. Jeszcze przed przerwą Polonia doprowadza do wyrównania. W polu karnym faulowany jest Krzysztof Bartoszak i sędzia dyktuje rzut karny dla naszego zespołu. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany który pewnym strzałem z 11 metrów pokonał bramkarza rywali. Gdy wydawało się że takim wynikiem skończy się pierwsza część spotkania, już w doliczonym czasie gry Centra egzekwowała rzut rożny. Ładne dośrodkowanie i piłka po raz drugi w tym meczu zatrzepotała w średzkiej bramce, a na listę strzelców wpisał się Jakub Michalski. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Po zmianie stron Polonia rzuciła się na rywala. W 47 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Buczmy najwyżej w polu karnym wyskoczył Igor Jurga i głową skierował piłkę do bramki Centry. Było więc 2:2. Po doprowadzeniu do remisu Polonia próbowała zdobyć kolejne bramki i przechylić szalę zwycięstwa w tym meczu na swoją stronę. Długo kibice musieli czekać na bramkę. Ale wreszcie w 80 minucie po podaniu Krzysztofa Bartoszaka w doskonałej sytuacji znalazł się Damian Buczma i jej nie zmarnował pokonując bramkarza Centry w sytuacji sam na sam. Polonia pierwszy raz w tym meczu objęła prowadzenie. Niestety goście w ostatniej akcji meczu doprowadzili do wyrównania a na listę strzelców wpisał się Michał Kucharski który ładnym strzałem po ziemi pokonał Karola Szymańskiego. Ostatecznie Polonia zremisowała z Centrą 3:3 i dopisała do swojego konta tylko jeden punkt.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Szymański – Buczma, Ngamayama (17` Barabasz), Pińczuk (76` Białożyt), Roszak (60` Gajda), Bartoszak, Jurga, Gwit, Otuszewski, Rybak (60` Molewski), Kozłowski

Centra wystąpiła w składzie: Maj – Adamiak - Sz. Kucharski, M. Kucharski, Wandziel, Graczyk, Sikora, Nowicki, Reyer (14` Sztok), Kucharski (68` Mierzyński), Michalski (61` Izydorski)

Żółte kartki: Roszak - Reyer, Kucharski Sz., Adamiak

Widzów: około 200 osób