18Górnik Konin1710

Linki

• Podział punktów w Luboniu (2004)
    26-09-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W niedzielę 24 września, o godzinie 10:30 na boisku w Luboniu kolejny mecz ligowy rozegrał II zespół trampkarzy C2 z rocznika 2004. Przeciwnikiem naszych zawodników był zespół Stelli Luboń.

Od początku spotkania młodzi Poloniści kontrolowali grę stwarzając sobie kilka ciekawych sytuacji. Próbowali Maciej Kluska i Wiktor Mydlarz jednak na przeszkodzie stawała defensywa rywali. W 16 minucie Wiktor Ligocki prostopadłym podaniem uruchomił na skrzydle Macieja Kluskę, który minął 2 rywali i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Kolejne minuty to wyrównana walka w środku pola. Oba zespoły próbowały zagrozić bramce rywali. W jednej z sytuacji gracz z Lubonia dośrodkował piłkę, którą średzki obrońca niefortunnie skierował do własnej bramki wyrównując stan meczu. Kilka minut później po zamieszaniu w polu karnym piłkarze Stelli zdobyli bramkę, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Od początku drugiej połowy młodzi Poloniści starli się odwrócić losy meczu. Strzały naszych zawodników były jednak niecelne albo padały łupem bramkarza gospodarzy. Swoje szanse mieli Wiktor Mydlarz, Alan Rychtanek, Wiktor Mydlarz oraz Maciej Kluska jednak piłka nie znajdowała drogi do bramki. Gospodarze odpowiadali kontratakami, jednak dobrze dysponowany był bramkarz średzkiej Polonii Marek Dolata, który kilkukrotnie uchronił zespół przed utratą kolejnego gola. Dopiero 8 minut przed zakończeniem meczu indywidualną akcję bramką zakończył Wiktor Mydlarz, który minął obrońcę i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W ostatnich minutach obie drużyny stworzyły sytuacje bramkowe, jednak w tym meczu nie padła już żadna bramka. Duża zasługa w tym Wiktora Ligockiego, który w ostatniej minucie meczu wybił piłkę z linii bramkowej średzkiej drużyny. Tym samym mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

W meczu ze Stellą Luboń wystąpili: M.Dolata – K.Pawłowski, K.Bartłomiejczak, A.Karczewski, J. Kubasiewicz, H.Siudziński, A.Rychtanek, J.Bzowy, M.Kluska, M. Kiciński, W.Mydlarz, W.Ligocki, P.Nowacki, G. Pohl, K.Ludwiczak, K.Kończal, M. Leporowski.