18GKS Przodkowo73

Linki

• Oldboye kończą przygodę z pucharem
    07-09-2017, Aktualności, Komentarze [0]

Oldboye Polonii Środa przegrali w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski na własnym boisku z KS 1920 Mosina 0:3 (0:1) i odpadli z tych rozgrywek.

Pierwsza połowa zaskoczyła wszystkich kibiców, którzy mimo deszczowej aury zdecydowali się obejrzeć drugi w tym roku pucharowy pojedynek średzkich oldbojów. Od pierwszej minuty zdecydowanie zaatakowali przyjezdni, ale nie mogli sobie poradzić z defensywą polonistów i tylko raz zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Hoffmanna. Dobrze grający średzianie nie chcieli tylko się bronić i z biegiem czasu osiągnęli przewagę. Efektem tego był gol Rafała Madeli, którego niestety po chwili nie uznał sędzia dopatrując się złamania przepisów. Poloniści dalej dążyli do objęcia prowadzenia, lecz chwilę przed przerwą młodzi gracze z Mosiny wyprowadzili kontratak i otworzyli wynik spotkania. Druga połowa rozpoczęła się od serii niepowodzeń w defensywie Polonii, które dały drugiego gola dla przyjezdnych. Po kilku minutach średzianie chcący za wszelką cenę zdobyć kontaktowe trafienie narazili się na kontratak i utracili trzecią bramkę. W tym momencie stało się niemal pewne, że do kolejnej rundy awansują przyjezdni, lecz nasi zawodnicy chcieli przynajmniej raz trafić do bramki. Ta sztuka im się jednak nie udała. Bohaterem meczu został z pewnością bramkarz polonistów Paweł Hoffmann, który zwłaszcza w drugiej połowie wielokrotnie ratował drużynę przed utratą kolejnych goli.

Tegoroczna przygoda oldbojów w Pucharze Polski dobiegła końca. Po wyeliminowaniu KSGB Manieczki poloniści nie dali rady 1920 Mosina. Teraz nasza drużyna przygotowuje się do startu w rozgrywkach oldbojów, które prawdopodobnie wystartują w przyszłym tygodniu.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Paweł Hoffmann - Łukasz  Kaczałka, Zbyszko  Banaszyk, Damian Klabiński, Robert  Czapliński (60’ Piotr  Kusik ),Rafał  Madela ( 70’ Maciej Wojciechowski ), Sławomir Łopatka (65’ Paweł Kmieciak ),Jarosław Dydymski,  Dawid Gierałka ( Sławomir Dubiński ), Leszek Maźwa, Jacek Bogusławski (55’ Przemysław Olaszczyk).

Trener: Waldemar Grześkowiak