18Bałtyk Gdynia00

Linki

• Polonia deklasuje Grom
    11-07-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W kolejnym meczu towarzyskim Polonia Środa pokonała aż 7:1 (4:1) czwarto ligowy Grom Plewiska. Łupem bramkowym podzieli się: Mikołaj Łopatka dwie (21` i 62`), Zawodnik testowany 4 dwie (16` i 53`), Zawodnik testowany 3 (27`), Pińczuk (64`) i Barabasz (45`).

Do spotkania z Gromem Plewiska poloniści przystąpili w mocno eksperymentalnym składzie. W podstawowej jedenastce znalazło się aż sześciu testowanych zawodników. Spowodowane to było między innymi tym że bezpośrednio po tym meczu miało się odbyć drugie spotkanie kontrolne w którym Polonia miała się zmierzyć z Pogonią Łobżenica. Miało ale się nie odbyło bo niestety rywal nie dojechał. W związku z tym kibice obejrzeli grę wewnętrzną w której wystąpili praktycznie wszyscy zawodnicy Polonii nie biorący udziału w meczu z Gromem.

Sam mecz z zespołem z Plewisk zaczął się od mocnego uderzenia rywali którzy już w 7 minucie za sprawą Jakuba Smury objęli prowadzenie. To tylko podrażniło ambicję polonistów którzy ruszyli do ataków. W 16 minucie do wyrównania doprowadził jeden z zawodników testowanych. Pięć minut później Mikołaj Łopatka wykorzystał podanie Przemka Otuszewskiego i nasz zespół objął prowadzenie. Nie był to jednak koniec popisów strzeleckich polonistów tego dnia. W 27 minucie bramkę na 3:1 dla Polonii zdobył drugi z testowanych tego dnia w naszym zespole zawodników. Do przerwy wynik na 4:1 dla Polonii ustalił Radosław Barabasz który wykorzystał dobre dośrodkowanie Adama Gajdy z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Polonia nie zwalniała tempa. Goście próbowali się odgryzać ale dobrze w naszej bramce spisywał się testowany tego dnia bramkarz. W 53 minucie drugą bramkę tego dnia, a piąta dla Polonii zdobył jeden z testowanych graczy. Nie upłynęło dziesięć minut a na 6:1 dla średzkiego zespołu podwyższył Mikołaj Łopatka. Wynik meczu w 64 minucie ustalił Gerard Pińczuk. Polonia ostatecznie pokonała Grom Plewiska 7:1 ale gdyby nasi gracze byli skuteczniejsi pod bramką rywali wynik mógł być zdecydowanie wyższy.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Zawodnik testowany 1 - Zawodnik testowany 2 (46` Kaźmierczak), Zawodnik testowany 3 (46` Skrobosiński), Barabasz, Otuszewski, Zawodnik testowany 4, Zawodnik testowany 5, Pińczuk, Łopatka, Gajda, Zawodnik testowany 6.