18GKS Przodkowo73

Linki

• Wysoka wygrana w Klęce
    08-07-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W pierwszym meczu towarzyskim tego lata piłkarze Polonii Środa pokonali w Klęce miejscowy Phytopharm 10:1 (6:0). Bramki dla Polonii zdobyli: Krzysztof Bartoszak dwie (5` i 7`), Łukasz Białożyt dwie (63` i 87`), Zawodnik testowany dwie (21` i 43`), Jakub Solarek (8`), Mateusz Roszak (40`), Adam Gajda (52`) i Zawodnik testowany (75`). Dla Phytopharmu Klęka bramkę zdobył w 54` Tomasz Mikołajczak.

Spotkanie w Klęce odbył się z okazji uroczystości 35 lecia istnienia tamtejszego klubu – Phytopharm. Trener Tomasz Dłużyk na ten mecz zabrał ze sobą dwie jedenastki i od początku było wiadomo że każdy zawodnik zagra najwyżej czterdzieści pięć minut. Dla średzkich kibiców mecz ten był okazją aby po raz pierwszy w polonijnych barwach zobaczyć pozyskanych latem graczy. W kadrze Polonii nie zbrakło też aż sześciu testowanych graczy jednak sztab szkoleniowy naszego Klubu nie chce zdradzać ich personaliów.

Samo spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami. Bardziej doświadczeni i ograni piłkarze Polonii już po ośmiu minutach prowadzili 3:0 a na listę strzelców wpisali się Krzysztof Bartoszak dwukrotnie i Jakub Solarek.  Gospodarze próbowali się odgryzać trzecioligowcom jednak dobre okazje zmarnowali Dawid Kuczyński który w 20 minucie strzelił z około 18 metrów obok bramki i Eryk Kowalski który w 28 minucie strzelił nad poprzeczką. Między jedną a drugą sytuacją rywali poloniści zdobyli czwartą bramkę. Po podaniu Mateusza Molewskiego wślizgiem piłkę do bramki rywali skierował jeden z zawodników testowanych. Pierwsza cześć spotkania kończy się sześciu bramkowym prowadzeniem Polonii a na listę strzelców wpisali się jeszcze Mateusz Roszak i ponownie zawodnik testowany który dobił uderzenie Gerarda Pińczuka.

Po zmianie stron kibice w Klęce zobaczyli jeszcze pięć bramek w tym jedną swoich piłkarzy. Nim jednak Tomasz Mikołajczak pokonał Karola Szymańskiego, a miało to miejsce w 54 minucie, na listę strzelców wpisał się Adam Gajda. Po 54 minutach spotkania wynik brzmiał 7:1 dla Polonii. W 63 minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Białożyt który ładnym uderzeniem wykończył koronkową akcję polonistów. Dwanaście minut później na 9:1 dla średzkiego zespołu podwyższył drugi z testowanych przez Tomasza Dłużyka zawodników. Kropkę nad i postawił w 87 minucie Łukasz Białożyt który dopełnił formalności po podaniu Krystiana Pawlaka. Ostatecznie Polonia pokonała Phytopharm Klęka 10:1.

W pierwszej połowie Polonia wystąpiła w składzie: Zawodnik testowany 1 – Zawodnik testowany 2, Buczma, Zawodnik testowany 3, Otuszewski, Pińczuk, Zawodnik testowany 4, Roszak, Bartoszak, Molewski, Solarek.

W drugiej połowie Polonia wystąpiła w składzie: Szymański – Ngamayama, Gwit, Zawodnik testowany 5, Borucki, Jurga, Białożyt, Gajda, Łopatka, Pawlak, Zawodnik testowany 6.