Tabela III Ligi
Lp. Drużyna M PKT
1Sokół Kleczew00
2Polonia Środa00
3Pogoń II Szczecin00
4Świt Szczecin00
5Unia Solec Kujawski00
6Włókniarz Kalisz00
7Wierzyca Pelplin00
8Wda Świecie00
9Lech II Poznań00
10KS Chwaszczyno00
11Energetyk Gryfino00
12Elana Toruń00
13Centra Ostrów Wlkp.00
14GKS Przodkowo00
15Górnik Konin00
16Kotwica Kołobrzeg00
17Jarota Jarocin00
18Bałtyk Gdynia00

Linki

 • Dziewięć bramek z NAP Nowy Tomyśl (2004)
  20-06-2017, Aktualności, Komentarze [0]

  Bardzo udanie zakończyli swoje rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017 poloniści z rocznika 2004, którzy na koniec rundy pokonali NAP Nowy Tomyśl 9-0.

  Była to ostatnia kolejka w ramach rozgrywek I ligi okręgowej. Poloniści aby utrzymać 5 miejsce w tabeli musieli wygrać to spotkanie, gdyż z tego przywileju mogły skorzystać również inne zespoły. Jednak młodzi zawodnicy naszego klubu swój plan w pełni zrealizowali i pokonując rywali zainkasowali 3 pkt umacniając się w tabeli na dobrym 5 miejscu. Spotkanie zostało rozegrane w środę 14.06 przed Bożym Ciałem. Początek meczu był wyrównany ponieważ po obu stronach było jeszcze sporo zapasu sił. Z upływem czasu poloniści zaczęli się rozkręcać na boisku i stwarzać w końcu strzeleckie sytuację. Skuteczność naszej drużyny nie stała jednak na wysokim poziomie, gdyż zawodnicy za bardzo chcieli wygrać szybko to spotkanie. Do przerwy zaledwie prowadzenie 2-0 naszego zespołu a wynik powinien być dwukrotnie większy.

  Po przerwie poloniści zaczęli więcej grać piłką co zaraz przełożyło się na lepszy obraz gry. W zespole doszło do kilku roszad z racji tego, że był to ostatni mecz ligowy. Goście z Nowego Tomyśla pogodzeni ze spadkiem drużyny do II ligi nie potrafili nawiązać walki i przegrywali nie tyle piłkarsko na boisku co fizycznie. W drugiej części poloniści pokazali swoją moc jeśli chodzi o skuteczność i do siatki przeciwnika trafiali jeszcze 7 razy będąc prawdziwym kilerem dla gości. Skoro rywal na tyle pozwolił to jak można było nie wykorzystać tak dobrej okazji na polepszenie sobie konta bramkowego. W dobrych nastrojach poloniści zakończyli udany sezon w kategorii młodzika starszego pokonując efektownie NAP Nowy Tomyśl 9-0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Adam Krotofil x2, Mateusz Janiszewski x2, Nikodem Dymski x2, Filip Kaczmarek, Filip Łasocha oraz Robert Rubach. Tym miłym akcentem młodziki starsze zakończyły zmagania ligowe na  5 miejscu co daje dobry prognostyk na przyszłość. Od nowego sezonu poloniści wkroczą w coraz to profesjonalny futbol, gdzie będzie gra na całym boisku na duże bramki. Przed zespołem duże wyzwanie, ale najpierw wspólne klubowe zakończenie sezonu następnie odpoczynek, wyciągnięcie wniosków a od połowy lipca początek ciężkiej pracy i przygotowania do nowego sezonu. Teraz jednak nadszedł czas podsumowań i analiz.

  Polonia zagrała w składzie: F. Łuczak, D. Budziński, J. Lammel, W. Stępień, M. Janiszewski, R. Rubach, F. Kaczmarek, F. Łasocha, N. Dymski,   J. Szymczak, A. Krotofil, S. Ciesielski, K. Kaźmierczak.

Komentarze


Musisz być zalogowany, żeby dodać komentarz.


« powrót


Ostatnie spotkanie

Miedź II Legnica 0:3 Polonia Środa
Sobota, 22 Lipiec 2017 , Bucz

Następne spotkanie

Kotwica Kórnik -:- Polonia Środa
środa, 26 Lipiec 2017, 18:00, Kórnik
Dołącz do Kibiców Polonii!
Akademia Pikarska KS Polonia roda