18GKS Przodkowo73

Linki

• Porażka na zakończenie
    18-06-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W swoim ostatnim ligowym meczu sezonu 2016/17 piłkarze Polonii Środa przegrali z KS Chwaszczyno 1:4 (1:1). Jedyną bramkę dla Polonii zdobył w 6 minucie Mikołaj Łopatka. Dla rywali trafiali: w 36 minucie Przemysław Kuss, w 67 minucie Paweł Arndt, w 70 minucie Przemysław Duda i w 90 minucie Kacper Łazaj.

Poloniści do spotkania z KS Chwaszczyno przystąpili w mocno przemeblowanym składzie. Trener Tomasz Dłużyk dał odpocząć piłkarzom, którzy grali przez większą część sezonu a w ich miejsce desygnował do gry zmienników. Miało to dać możliwość odpocząć podstawowej jedenastce przed bardzo ważnym meczem Wielkopolskiego Finału Pucharu Polski. Dodatkowo była to szansa dla zmienników, aby udowodnili swoją przydatność do zespołu.

Sam mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu. W 6 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego największym sprytem w zamieszaniu w polu karnym wykazał się Mikołaj Łopatka który z bliska wepchnął piłkę do bramki rywali i Polonia objęła prowadzenie. Goście nieco zaskoczeni szybkim objęciem prowadzenia przez nasz zespół ruszyli do odrabiania strat. W 36 minucie rywale rozegrali szybko rzut rożny czym kompletnie zaskoczyli średzką obronę, a Przemysław Kuss z bliska strzałem głową doprowadził do wyrównania. Remisem 1:1 kończy się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron tempo meczu zdecydowanie spadło a kibice nie oglądali porywającego widowiska. W 67 minucie KS Chwaszczyno wychodzi na prowadzenie a Adama Bibę pokonuje Paweł Arndt. Trzy minuty później fantastyczne uderzenie głową Przemysława Dudy i było już 1:3. W 74 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Bartłomiej Olejniczak ale nasz zawodnik przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem rywali i Polonia cały czas przegrywała dwoma bramkami. W ostatniej akcji meczu KS Chwaszczyno postawiło kropkę nad i w tym meczu zdobywając czwartą bramkę, której autorem był Kacper Łazaj. Ostatecznie Polonia przegrywa z KS Chwaszczyno 1:4.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Biba – P. Przybyłek, Olejniczak, Lisek, Grzelak, Błaszak (66` Roszak), Gwit (63` Wolkiewicz), Jurga, Łopatka, Stańczyk, Kaźmierczak.