18Bałtyk Gdynia00

Linki

• Podział punktów we Wronkach
    15-06-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa zremisowali 1:1 we Wronkach z Lechem II. Prowadzenie nasz zespół objął w 15 minucie po strzale Krystiana Pawlak. Lechici wyrównali w 34 minucie po uderzeniu Pawła Tomczyka.

Spotkanie we Wronkach rozpoczęło się od frontalnych ataków lechitów którzy jeszcze przed tym meczem mieli szanse wywalczyć awans do II ligi. W 5 minucie fenomenalną paradą popisuje się Adrian Lis, który instynktownie broni uderzenie Patryka Janasika. Kilka chwil później ponownie w roli głównej występuje średzki bramkarz, który tym razem nie dał się zaskoczyć mającemu za sobą występy w pierwszym zespole Lecha Marcinowi Wasielewskiemu. W 15 minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym dla naszego zespołu piłkę do bramki Lecha wepchnął Krystian Pawlak i Polonia obejmuje prowadzenie. To rozdrażniło Lecha, który próbował szybko wyrównać, ale na posterunku stała średzka defensywa kierowana przez Adriana Lisa i Przemysława Otuszewskiego. Jednak w 34 minucie poloniści nie ustrzegli się błędu i po szybkim ataku Paweł Tomczyk doprowadził do wyrównania. Remisem 1:1 kończy się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron pierwsi groźną sytuację bramkową stworzyli lechici, ale na nasze szczęście strzał Patryka Janasika był niecelny. W odpowiedzi w 54 minucie głową po dośrodkowaniu Krzysztofa Wolkiewicza uderzał Aleksander Giczela, ale piłka minimalnie minęła słupek poznańskiej bramki. W 73 minucie bramkarza Lecha próbował zaskoczyć Adrian Lis, ale daleki wykop naszego bramkarza obronił Miłosz Mleczko. Ostatecznie pomimo wielu prób podopiecznym Ivana Djurdjevica nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się ostatecznie podziałem punktów.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – Buczma, Otuszewski, Borucki, Wolkiewicz, Jurga, Roszak (88` Stańczyk), Gajda (84` Lisek), Giczela (65` Gwit), Bartoszak (75` Solarek), Pawlak.

Lech II Poznań wystąpił w składzie: Mleczko - Orłowski, Cindrić, Nawrocki, Puchacz - Gutierrez (81` Spychała), Janasik (87` Friska), Moder (71` Kołodziej) - Wasielewski, Tomczyk, Mielcarek (66` Kaczmarek)