18Bałtyk Gdynia00

Linki

• Trzy punkty z Koziołkiem (2003)
    13-06-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W drugą sobotę czerwca, trampkarze młodsi średzkiej Polonii, udali się na rewanżowy mecz z Koziołkiem Poznań. W pierwszej rundzie na boisku w Zielnikach, poloniści pokonali drużynę z Poznania i w sobotnim meczu cel był podobny. Kilka godzin wcześniej na turnieju w Kostrzynie, Polonia poradziła sobie z Koziołkiem, więc był to dobry prognostyk przed spotkaniem ligowym.

Od początku spotkania, było widać sporą różnicę na korzyść wychowanków Akademii Piłkarskiej ze Środy Wlkp., którzy mimo wielu ataków na bramkę gospodarzy, nie potrafili pokonać poznańskiego golkipera. Ten wyczyn udał się dopiero w 30 minucie, kiedy Kacper Cyka wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem tuż przy słupku, dał prowadzenie dla Polonii. Wynik 0:1 dla wychowanków ze Środy utrzymał się do przerwy, a po przerwie gospodarze, śmielej ruszyli do ataku. W kilku momentach defensywa ze Środy miała sporo pracy, ale na szczęście skuteczna gra naszych obrońców i bramkarza przyczyniała się do czystego konta.

W 62 minucie nic nie zapowiadało zdobycia bramki przez Polonię, ale Adrian Cukrowski jak już zdążył przyzwyczaić do swoich niekonwencjonalnych zachowań, z okolic trzydziestego metra, zaskakującym strzałem przelobował bramkarza i podwyższył wynik na 0:2. Radość polonistów nie trwałą długo, gdyż rozluźnienie w szeregach piłkarze ze Środy wykorzystali zawodnicy Koziołka. Dokładnie 2 minut po bramce zdobytej przez Adriana Cukrowskiego, Koziołek Poznań zdobywa bramkę kontaktową i jak też się okazało już po ostatnim gwizdku, była to ich jedyna bramka w tym meczu, natomiast nie była ona ostatnią patrząc na przebieg całego spotkania, gdyż w 66 minucie Eryk Radziejewski zdobył dla Polonii bramkę, która upewniła zwycięstwo średzkiej drużyny.

Wynik końcowy to 3:1 dla Polonii i z trzema punktami młodzi poloniści wracali do Środy.

Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, F. Półrolniczak, J. Szymczak, W. Piotrowski, M. Kościelniak, I. Motyl, A. Rozwora, E. Radziejewski, K. Cyka, S. Kornaszewski, A. Cukrowski, M. Garstkiewicz, P. Mieloch, A. Scheffler,