18Bałtyk Gdynia00

Linki

• Lider lepszy od wicelidera
    12-06-2017, Aktualności, Komentarze [0]

W 21 kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi kobiet, grająca na wyjeździe drużyna „Polonii” Środa uległa liderowi grupy Akademii Piłkarskiej „Lechii” Gdańsk w stosunku 3:0.

Mecz praktycznie rozstrzygnął się w I połowie, w której „Polonia” straciła wszystkie trzy gole. Paradoksalnie wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku, bo gra była dość wyrównana, a „Lechia” choć zdeterminowana, nie wypracowywała sobie „czystych” sytuacji bramkowych. Pierwsza bramka padła w 10 min. bezpośrednio z rzutu rożnego, na skutek braku koncentracji i gapiostwa naszych zawodniczek. W 20 min. „Lechia” podwyższa wynik na 2:0 po indywidualnym błędzie w obronie. Napastniczka gospodarzy wykorzystała „prezent” naszej obrończyni i w sytuacji sam na sam nie dała szans naszej bramkarce. „Polonia” próbowała kontratakować, ale dobrze dysponowana defensywa Gdańska nie popełniała wielu błędów. Jeden z kontrataków mógł przynieść powodzenie, ale zbyt mocno podana piłka przez Szukalską minimalnie minęła „zamykającą” akcję Mikołajczak. W 36 minucie meczu było już 3:0, po błędzie w kryciu i nieudanej pułapce ofsajdowej naszej drużyny. Do piłki „wrzuconej” za linię obrony dopadła zawodniczka „Lechii” i technicznym strzałem umieściła ją w bramce.

Druga odsłona spotkania, to usilne i konsekwentne dążenie naszej drużyny do zmiany rezultatu. Polonistki grały z dużym zaangażowaniem i momentami spychały „Lechię” do głębokiej defensywy. Niestety ani Julia Mikołajczak, ani Ola Szukalska w sytuacjach sam na sam z bramkarką gospodarzy nie zdołały jej pokonać. Po jednym z rzutów rożnych pod bramką „Lechii” było bardzo „gorąco”. Piłka odbijała się od nóg zawodniczek jednej i drugiej drużyny, ale tak jakby nie chciała tego dnia wpaść do gdańskiej bramki.  Piłkarki „Lechii” w II połowie nastawiły się na obronę korzystnego rezultatu i sporadycznie groźnie kontratakowały. Jednak dobrze spisywała się formacja obronna naszej drużyny, a w bramce pewnie interweniowała Miesiąc. Niestety strat z I połowy spotkania nie udało się odrobić i tym samym 3 punkty pozostały w Gdańsku. Przeciwniczkom gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w następnym sezonie na I-ligowym froncie!

Za tydzień „Polonia” zagra w Środzie ostatni w tym sezonie mecz z „Kotwicą” Kórnik. Początek spotkania w sobotę 17.06 o godz. 16.00. Zapraszamy!

Polonia grała w składzie: Miesiąc- Sroczyńska, Nowak, Hyża, Ratajczak/Lińska Maria- Szukalska, Polowczyk, Nowicka/Miłoszyk, Lińska Magda/ Krzykos, Nowakowska/ Tomaszewska, Mikołajczak