Tabela III Ligi
Lp. Drużyna M PKT
1Elana Toruń1636
2Świt Szczecin1635
3Włókniarz Kalisz1731
4Kotwica Kołobrzeg1631
5Sokół Kleczew1731
6Bałtyk Gdynia1531
7Lech II Poznań1527
8Polonia Środa1626
9Pogoń II Szczecin1524
10Wda Świecie1622
11Wierzyca Pelplin1619
12Centra Ostrów Wlkp.1616
13Jarota Jarocin1616
14KP Starogard Gdański1614
15GKS Przodkowo1612
16Unia Solec Kujawski1510
17Górnik Konin1610
18Energetyk Gryfino1610

Linki

Polonia Arena

Mamy zaszczyt przedstawić kibicom i sympatykom KS Polonia Środa propozycję budowy nowoczesnego Stadionu Piłkarsko-Hokejowego wraz z Galeria Handlową i Hotelem pod robocza nazwą  POLONIA ARENA.

Przeczytaj co o tym projekcie uważają średzcy samorządowcy:jwww.polonia-sroda.pl/index.php i jeszcze

www.polonia-sroda.pl/index.php

 Pomysłodawcą koncepcji zagospodarowania terenu średzkiego OSiR  jest Zarząd KS Polonia a wykonawcą projektu  trzech młodych i bardzo zdolnych projektantów w osobach Marty Wachowiak, Jakuba Pawlaka i Bartosza Regulskiego.

W wyniku realizacji inwestycji, w miejscu funkcjonujących obecnie odkrytych trybun, powstaną trybuny zadaszone.

Pozwolą one na wygodne oglądanie widowisk sportowych 5857 kibicom piłkarskim oraz 737 kibicom hokeja na trawie, co daje łączną liczbę miejsc 6594.

 

Na stadion prowadzić będą cztery wejścia, umiejscowione w czterech narożnikach:

 

  • wejście główne narożnik ulic (Sportowej i Poselskiej)
  • wejście od ulicy Sportowej,
  • wejście dla kibiców gości (ewentualnie kibiców hokejowych) od ul.Poselskiej,
  • wejście dla gości honorowych i dziennikarzy.

 

W hallach wejściowych umieszczone zostały schody prowadzące do poszczególnych sektorów. Wejście główne na stadion zostanie dodatkowo uzupełnione windą dla osób niepełnosprawnych.

 

Każdy sektor obsługują dwie drogi ewakuacyjne (wejście i wyjście), służące jednocześnie jako drogi komunikacji pionowej prowadzących pod trybunę, gdzie na kondygnacji -1 zlokalizowane zostały zespoły toalet.

 

Przed wejściem od ulicy Poselskiej wykonany zostanie utwardzony plac manewrowy dla autokarów  przewożących kibiców gości, wykorzystywany jednocześnie do obsługi dostaw dla galerii handlowej.

Od strony ulicy Sportowej utrzymany zostanie istniejący wjazd na stadion,
służący gościom hotelu, gościom honorowym, sportowcom i dziennikarzom..

W narożniku stadionu, w pobliżu wejścia na stadion dla gości honorowych i dziennikarzy zorganizowany zostanie zadaszony podjazd dla autobusów przywożących sportowców, z bezpośrednim przejściem do zespołu szatni.

 

Projektowany obiekt jest budynkiem użyteczności publicznej o różnorodnej funkcji.

Obiektami podstawowym są trybuny o konstrukcji żelbetowej, z których można oglądać widowiska rozgrywające się na boisku piłkarskim i hokejowym. Liczba miejsc siedzących na trybunie piłkarskiej wynosi 5857, natomiast na trybunie hokejowej 737, co stanowi łącznie 6594 miejsc. Trybuna jest całkowicie zadaszona.

Pod trybuną znajdują się :

-4 wejściowe foyer z pomieszczeniami pomocniczymi (kasy depozyt, pomieszczenia ochrony, pomieszczenia socjalno- sanitarne), prowadzące na widownię stadionu,

-pomieszczenia realizujące funkcje pomocnicze dla boisk tj. szatnie, pokoje sędziów, lekarzy, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, magazyny, siłownia i odnowa biologiczna, od strony wschodniej,

-część powierzchni galerii handlowej, od strony północnej,

-lokale handlowo- usługowe dostępne od ulicy Sportowej od strony zachodniej,

-część pomieszczeń obsługujących hotel, od strony południowej,

-wjazd na płytę boiska oraz miejsca parkingowe autobusów przywożących sportowców.

Na trybunie wschodniej znajduje się – wykonany w technologii tradycyjnej – wielokondygnacyjny budynek zapewniający obsługę mediów (pomieszczenia robocze dla dziennikarzy, sala do konferencji prasowych, spikerka), gości honorowych oraz imprez odbywających sie na stadionie (zespół sal konferencyjnych z zapleczem higieniczno- sanitarnym) oraz pomieszczenia systemu bezpieczeństwa stadionu ( pomieszczenie monitoringu stadionu).

Na trybunach północnej i południowej znajduja się tarasy łączące:

-widokowo- stadion z hotelem,

-funkcjonalnie- stadion z częścią restauracyjną galerii.

Od strony północnej znajduje się trzykondygnacyjna galeria handlowa w formie śródmiejskiej uliczki, z dostepem światła dziennego przez przeszklenie znajdujące się w dachu, o funkcji handlowo- usługowo- biurowej. Wejście główne do galerii umiejscowione zostało na skrzyżowaniu ulic Poselskiej i Sportowej stanowi ono jednocześnie główne wejście na stadion. Pozostałe wejścia do galerii znajdują się na ulicy Sportowej i ulicy Poselskiej. Obsługę galerii w zakresie dostaw zaplanowano w ścianie wschodniej budynku, w pobliżu płyty boiska hokejowego.

Na parterze galerii przewidziano powierzchnie pod duży market oraz mniejsze lokale handlowe. Piętro stanowią powierzchnie usługowe: gabinet kosmetyczny, gabinet odnowy biologicznej, krębielnia, siłownia. Kondygnację trzecią stanowi zespół gastronomiczny zlokalizowany wokół food court’u oraz powierzchnia biurowa

Od strony południowej znajduje się trzykondygnacyjny budynek hotelu w standarcie trzygwiazdkowym. Na parterze hotelu znajdują sie pomieszczenia hallu wejściowego, obsługi biurowej hotelu, pomieszczenia socjalno- sanitarne, magazyny sprzętu, produktów żywnościowych i odpadów oraz pomieszczenia kuchenne.

Dodatkowo na parterze od frontu znajdują sie powierzchnie komercyjne pod wynajem.

Na 1 piętrze zlokalizowano 23 dwuosobowe jednostki mieszkalne, w tym jedna dla osoby niepełnosprawnej. Drugie piętro łączy w sobie funkcję mieszkalną (23 pokoje)

Gastronomiczą w postaci restauracji i baru, z widokiem na płytę boiska piłkarskiego. Widok na płytę boiska maja również dwa zlokalizowane na drugim piętrze apartamenty.

W projekcie przewidziano funkcjonalne połączenie hotelu z zespołem sal konferencyjnych, poprzez komunikację poziomą znajdującą się na drugim piętrze.

Zobacz wizualizację obiektu:www.polonia-sroda.pl/index.php

 

 

 

 

 

 

 Ostatnie spotkanie

Bałtyk Gdynia 4:1 Polonia Środa
Niedziela, 19 Listopad 2017 , Gdynia

Następne spotkanie

Polonia Środa -:- Pogoń II Szczecin
Sobota, 25 Listopad 2017, 12:00, Środa Wlkp.
Dołącz do Kibiców Polonii!
Akademia Pikarska KS Polonia roda
Harmonogram treningw KS Polonia roda