Tabela III Ligi
Lp. Drużyna M PKT
1Gwardia Koszalin2041
2Lech II Poznań1938
3GKS Przodkowo2037
4Sokół Kleczew1936
5Elana Toruń2035
6Włókniarz Kalisz1934
7Jarota Jarocin1933
8Bałtyk Gdynia1932
9Świt Skolwin2028
10Wda Świecie2024
11KS Chwaszczyno1922
12Górnik Konin2022
13Pogoń II Szczecin1922
14Polonia Środa2022
15Chemik Bydgoszcz1921
16Vineta Wolin2020
17Pogoń Lębork1917
18Leśnik Manowo196

Linki

1 procent dla Polonii

 Aby przekazać jeden procent swojego podatku na KS Polonia Środa Wielkopolska należy w formularzu PIT wypełnić odpowiednie dane. Obecnie wystarczy podać tylko:

 

Nazwa stowarzyszenia: KS Polonia Środa Wlkp.

Numer KRS: 0000 082234

Cel szczegółowy: Sekcja na którą przekazujemy swój 1% :

-sekcja piłki nożnej  

 
KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA
ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO
 
Teraz możesz przekazać 1% podatku dla organizacji działającej w Środzie Wlkp.

 
PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU NA ROZWÓJ SEKCJI PIŁKI NOŻNEJ W NASZYM KLUBIE
W sierpniu 2008 roku Klub Sportowy Polonia uzyskał status organizacji pożytku publicznego  , co oznacza , że wszyscy podatnicy mogą przekazać klubowi 1% podatku .
 
Klub Sportowy Polonia istnieje już 90 lat i przez te lata dokłada wszelkich starań aby nasi zawodnicy - dzieci i młodzież z powiatu średzkiego mogli godnie reprezentować nasze miasto na zawodach sportowych , które odbywają się na terenie całej Polski , a nawet za granicami naszego kraju .
 
 W związku z tym iż piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów wśród dzieci i młodzieży pragniemy rozwijać naszą sekcję , tworzyć nowe zespoły , a także zapewnić naszym już istniejącym drużynom  dobre warunki pracy , które zaowocują   wynikami sportowymi .
 
Klub działalność swą prowadzi nieodpłatnie co oznacza iż nie pobiera od zawodników żadnych opłat związanych z przynależnością do klubu dając możliwość trenowania wszystkim dzieciom zwłaszcza tym z rodzin o niższym statusie materialnym .
 
Na co Klub Sportowy Sekcja Piłki Nożnej przeznaczy pieniądze uzyskane z 1%
 • utrzymanie oraz rozbudowę boisk treningowych dla zawodników naszego klubu ( szatnie ,oświetlenie, budowa kolejnych boisk )
 • szkolenia dzieci i młodzieży
 • organizacja zawodów sportowych
 • organizacja turniejów halowych
 • dofinansowanie obozów sportowych
 • utworzenie nowych drużyn
 •  na zakup sprzętu sportowego
 
 1. Co to jest organizacja pożytku publicznego?
 
Organizacja pożytku publicznego (OPP) - termin wprowadzony w Polsce 1 stycznia 2004   przepisami ustawy o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie.
 
Status OPP może uzyskać organizacja pozarządowa (z wyjątkiem parti politycznych , związków zawodowych , organizacji pracodawców oraz samorządów zawodowych , prowadząca działalność w obszarach tzw. pożytku publicznego, które zostały określone ustawą o działalności i wolontariacie  Ponadto organizacja musi spełniać dodatkowe kryteria dotyczące m.in. jawności działania, kontroli w organizacji.
 
Posiadanie przez organizację statusu organizacji pożytku publicznego nakłada na nią obowiązki sprawozdawczości, aby wszyscy zainteresowani mogli uzyskać informacje, na co wydane zostały pieniądze przekazywane przez darczyńców. Status ten umożliwia przekazanie na rzecz organizacji pożytku publicznego 1% podatku dochodowego  przez osoby fizyczne.
 
Na czym polega mechanizm 1%?
 
W dniu 1 stycznia 2004 roku weszła w życie ustawa o wolontariacie. Na jej mocy podatnik płacący podatek dochodowy odosób fizycznych  może przeznaczyć 1% swojego należnego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego znajdującej się na oficjalnej liście tego rodzaju organizacji. Przed 1 stycznia 2007 roku podatnik był obowiązany osobiście dokonać przelewu na rzecz wybranej przez siebie OPP, a następnie odliczyć tę kwotę w swoim rozliczeniu rocznym. Obecnie na wniosek podatnika wyrażony w zeznaniu rocznym jeden procent na konto bankowe OPP przekazuje naczelnik urzędu skarbowego.
 
Kto może przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?
 • podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,
 • podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
 • podatnik objęty liniową, 19 - procentową stawką podatku,
 • podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych

 Ostatnie spotkanie

Wda Świecie 0:2 Polonia Środa
Sobota, 25 Marzec 2017 , Świecie

Następne spotkanie

Polonia Środa -:- GKS Przodkowo
Sobota, 01 Kwiecień 2017, 16:00, Środa Wlkp.
Dołącz do Kibiców Polonii!
Akademia Pikarska KS Polonia roda