03.06.2010

Dyskobolia pokonana

W świąteczne czwartkowe popołudnie pierwszy zespół naszego klubu w przedostatnim terminie sezonu 2009/2010 na wyjeździe zmierzył się z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii Środa 4:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli : Piotrek Maleszka -dwie(17,32) , Krzysztof Błędkowski(57.), Bartłomiej Górka (83.)

Polonia wystąpiła w składzie : Robert Reszka- Jakub Jarmuszkiewicz, Mikołaj Michalak, Piotrek Maleszka , Sławek Łopatka ( 55 Łukasz Ratajczak) - Dawid Lisek (70 Bartłomiej Górka) , Tomek Rybarczyk, Łukasz Przybyłek - Kamil Krajewski( 62.Bartek Godziszewski) , Marcin Duchała ( 46 Krzysztof Błędkowski)  , Paweł Przybyłek .

Mecz pomiedzy Dyskobolią a Polonią odbył się w Ptaszkowie i trzeba jasno powiedzieć, iż murawa tego stadioniku nie sprzyjała zawodnikom obu drużyn. Mimo to średzianie bez kłopotu wykazali swoją wyższość nad broniącą się przed spadkiem Dyskobolią Grodzisk zdobywając cztery bramki , po dwie w każdej części spotkania.

Poloniści w pierwszej połowie szczególnie łatwo przedostawali się w pole karne gospodarzy prawym skrzydłem , gdzie kilkukrotnie Marcin Duchała ogrywał miejscowego obrońcę i dośrodkowywał w pole karne. Pierwszego gola poloniści zdobyli w 17 minucie gdy po rzucie roznym wykonanym przez Tomka Rybarczyka najwyzej w polu karnym Dyskobolii wyskoczył Piotr Maleszka i bez kłopotu umieścił piłke w siatce.  Po tej bramce goście nadal nie zwalniali tempa i stwarzali sobie klarowne sytuacje strzeleckie , niestety na nierównej murawie trudno było o skuteczny i celny strzał.

Gospodarze bardzo rzadko ale jednak przedostawali się pod nasze pole karne, efektem tego był rzut rożny a po nim akcja , w której grodziszczanie zdobyli gola .Bramka nie została jednak uznana gdyż chwilę wcześniej sędzia główny odgwizdał faul na bramkarzu Polonii, Robercie Reszcze.

W 32 minucie Polonia strzeliła drugiego gola , który był dokładną kopią pierwszego . Znów z rożnego dorzucał piłkę Rybarczyk a w polu karnym kolejny raz najsprytniejszy okazał się Piotr Maleszka .

Gospodarze próbowali strzelić kontaktową bramkę i mieli do tego jedną okazję w końcówce pierwszej połowy , gdy jeden z napastników Dyskobolii przegrał pojedynek sam na sam z Robertem Reszką.

W przerwie Mariusz Bekas dokonał jednej zmiany, za Marcina Duchałę wszedł Krzysztof Błędkowski , który był bardzo aktywny na boisku i dobrze wykorzystywał swoją szybkość .

W 57 minucie właśnie Krzysztof Błędkowski otrzymał piłkę na 20 metrze od bramki gospodarzy , łatwo minął trzech obrońców i silnym strzałem w prawy róg zdobył trzeciego gola dla Polonii.

Cztery minuty póżniej gospodarze powinni zdobyć pierwszego goala . Wprowadzony za Sławka Łopatkę Łukasz Ratajczak  potknął się na piłce we własnym polu karnym po czym dotknął piłki ręka i sędzia głowny zarządził jedenastkę dla Dyskobolii.Niestety dla grodziszczan znakomicie w bramce Polonii w tym dniu spisywał się Robert Reszka , który obronił ten rzut karny i Polonia nadal prowadziła 3:0.

Ostatnie trzydzieści minut spotkania toczyło się nadal pod dyktando polonistów, którzy zdecydowanie lepiej wytrzymali ten mecz kondycyjnie i cały czas prowadzili grę . Takze w tym okresie średzianie stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie , niestety zawodziła skutecznośc lub dobrze spisywał się bramkarz grodziszczan.W miedzyczasie trener Polonii Mariusz Bekas dokonał  kolejnych dwóch roszad w składzie, za Kamila Krajewskigeo wszedł Bartosz Godziszewski a za Dawida Liska Bartłomiej Górka.

W 83 minucie , ku uciesze średzkich kibiców poloniści zdobyli czwarta bramkę , gdy po strzale Pawła Przybyłka bramkarz odbił piłkę przed siebie a Bartłomiej Górka strzałem lewą nogą skierował piłkę do siatki.  Kilka minut przed końcem spotkania jeszcze raz dobrą forma błysnął Robert Reszka broniąc strzał w sytuacji sam na sam . Mimo usilnych prób piłkarzy obu zespołów żadna bramka juz nie padła i mecz zakończył się zasłuzonym zwycięstwem Polonii 4:0.

Co warte podkreslenia na stadionie w Ptaszkowie zebrało się około trzystu kibiców obu zespołów , w tym około stu ze Środy . Pierwszy raz w tej lidze a była to przecież 29 kolejka grupa kibiców naszych przeciwników była głośniejsza i liczniejsza . Tym niemniej na trybunach było spokojnie a kibice rywalizowali tylko i wyłącznie na słowa co spowodowało , że mecz był naprawdę fajnym widowiskiem .

Polonia Środa , w przeciwieństwie do innych zespołów szeroko rozumianej czołówki zachowuje w ostatnich meczach dobra formę i nie ma litości  dla zespołów zagrożonych degradacją z czwartej ligi, tydzień temu pokonała  Spartę Złotów a wczoraj Dyskobolię.

Już w niedzielę 6-go czerwca ostatnia kolejka sezonu 2009/2010, w której Polonia wybiera się do Wróblewa aby zmierzyć się z Czarnymi Wróblewo.

Zapraszamy naszych kibiców do wyjazdu na ostatni mecz sezonu.