OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

16.04.2018

Ciężki mecz z TPS-em (1999/00)

W niedzielę 15 kwietnia juniorzy starsi podejmowali na własnym boisku zespół z Winograd. Wydawało się, że szybko zdobyta przez A. Buczmę bramka pozwoli na spokojne prowadzenie gry przez Polonistów, tym bardziej że kilkanaście minut po pierwszej bramce F. Lesiński podwyższył na 2:0.Nic bardziej mylnego, goście bardzo twardą grą- często na pograniczu przepisów- uparcie walczyli o bramkę kontaktową. Udało im się to na kilka minut przed przerwą, co zapowiadało jeszcze bardziej zaciętą walkę w drugiej połowie.

Tak faktycznie było. Nawet trzecia –samobójcza bramka – na 3:1 nie zmieniła tego. Gra się zaostrzyła przez co pojawiało się coraz więcej żółtych kartek. Niestety w 68 min. sędzia pokazał za wymuszanie rzutu karnego drugą żółtą kartkę D. Słabikowskiemu przez co do końca spotkania jego koledzy musieli grać w dziesięciu. W tym momencie goście poczuli okazję do poprawy wyniku i jeszcze bardziej zaatakowali. Nasi piłkarze z kolei wyprowadzali bardzo groźne kontry, ale żadnej z nich nie zamienili na kolejną bramkę. Rywale natomiast na kilka minut przed końcowym gwizdkiem pokonali z rzutu wolnego naszego bramkarza, ale na szczęście tylko na tyle było ich stać. Po bardzo ciężkim i trudnym boju juniorzy ostatecznie inkasują pełną pulę i po dwóch zwycięstwach nadal liczą się w walce o awans do Ligi Wojewódzkiej.

Z TPS-em zagrali: K. Biliński, K. Gołębiewski, F. Lesiński, D. Puchalski, W. Leporowski, D. Słabikowski, M. Madaj, M. Graczyk ( 50’ J. Maliński ), F. Radek ( 55’ K. Górecki ), A. Buczma, M. Stolecki.

Najnowsze aktualności

 • 19.10.2018

  Rozgromili Tura (2004)

  W środowe późne popołudnie, przy oświetleniu sztucznym na boisku głównym, trampkarze starsi w ramach rozgrywek I ligo wojewódzkiej, podejmowali w meczu rewanżowym Tur Turek. W Turku przed kilkoma tygodniami, poloniści wygrali skromnie 3:0, choć średzki bramkarz przez cały mecz ani razu nie dotknął piłki. W Środzie było podobnie, choć kibice obejrzeli aż 10 bramek.

 • 19.10.2018

  Bez punktów w Lesznie (2000/01)

  W dniu 14.10.2018 zespół juniorów starszych Polonii Środa gra w Lesznie z tamtejszą Polonią.

 • 18.10.2018

  Łukasz Chodnicki poprowadzi mecz w Koninie

  Łukasz Chodnicki z Poznania poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa w Koninie z Górnikiem. Na liniach asystować mu będą Tomasz Nowicki i Maciej Gorynia. Sędzią technicznym będzie Andrzej Pawlak. Cała czwórka reprezentuje Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

 • 17.10.2018

  Po pierwsze zwycięstwo w Koninie

  Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Konina na spotkanie z tamtejszym Górnikiem. Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla naszych piłkarzy. Warto tylko przypomnieć, że oba zespoły w lidze spotykają się ze sobą regularnie od kilku lat a Polonii w Koninie jeszcze nie udało się wygrać. Pora przełamać tą złą passę.

 • 16.10.2018

  Skromna wygrana z 13 Poznań

  Piłkarze Polonii swój kolejny ligowy mecz rozegrali na stadionie lekkoatletycznym Rolibudy z ostatnim zespołem ligi 13 Poznań. Zawodnicy Trenera Woźniaka natchnieni zwycięstwem w lidze oraz w pucharze wyszli na boisko zmotywowani by zdobyć kolejne 3 pkt.

 • 16.10.2018

  Ważna wygrana w Skórzewie (2006)

  W kolejnym pojedynku ligowym o mistrzostwo młodzika starszego poloniści zagrali na wyjeździe z Canarinhos Skórzewo. Ten mecz był bardzo ważny dla naszych zawodników pod względem mentalnym. W ostatnich spotkaniach polonistom brakowało szczęścia do osiągnięcia dobrego wyniku, lecz z gry i postawy można było być zadowolonym. Dlatego do Skórzewa zespół jechał mocno zmotywowany i nastawiony na 3 pkt.

 • 16.10.2018

  Bez punktów w Bydgoszczy

  W niedzielne przedpołudnie 14 października zespół kobiet Polonii Środa udał się na kolejne spotkanie ligowe się na ciężki teren do Bydgoszczy by mierzyć się z miejscowym KKP.

 • 16.10.2018

  Warta pokonana (2009)

  W sobotę 13 października drużyna orlika starszego rozegrała swój kolejny mecz ligowy a przeciwnikiem była drużyna Warty Poznań.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.