OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

16.04.2018

Ciężki mecz z TPS-em (1999/00)

W niedzielę 15 kwietnia juniorzy starsi podejmowali na własnym boisku zespół z Winograd. Wydawało się, że szybko zdobyta przez A. Buczmę bramka pozwoli na spokojne prowadzenie gry przez Polonistów, tym bardziej że kilkanaście minut po pierwszej bramce F. Lesiński podwyższył na 2:0.Nic bardziej mylnego, goście bardzo twardą grą- często na pograniczu przepisów- uparcie walczyli o bramkę kontaktową. Udało im się to na kilka minut przed przerwą, co zapowiadało jeszcze bardziej zaciętą walkę w drugiej połowie.

Tak faktycznie było. Nawet trzecia –samobójcza bramka – na 3:1 nie zmieniła tego. Gra się zaostrzyła przez co pojawiało się coraz więcej żółtych kartek. Niestety w 68 min. sędzia pokazał za wymuszanie rzutu karnego drugą żółtą kartkę D. Słabikowskiemu przez co do końca spotkania jego koledzy musieli grać w dziesięciu. W tym momencie goście poczuli okazję do poprawy wyniku i jeszcze bardziej zaatakowali. Nasi piłkarze z kolei wyprowadzali bardzo groźne kontry, ale żadnej z nich nie zamienili na kolejną bramkę. Rywale natomiast na kilka minut przed końcowym gwizdkiem pokonali z rzutu wolnego naszego bramkarza, ale na szczęście tylko na tyle było ich stać. Po bardzo ciężkim i trudnym boju juniorzy ostatecznie inkasują pełną pulę i po dwóch zwycięstwach nadal liczą się w walce o awans do Ligi Wojewódzkiej.

Z TPS-em zagrali: K. Biliński, K. Gołębiewski, F. Lesiński, D. Puchalski, W. Leporowski, D. Słabikowski, M. Madaj, M. Graczyk ( 50’ J. Maliński ), F. Radek ( 55’ K. Górecki ), A. Buczma, M. Stolecki.

Najnowsze aktualności

 • 17.01.2019

  Pierwszy sparing tej zimy

  Już w sobotę 19 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają pierwsze spotkanie kontrolne podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie inny trzecioligowiec – Jarota Jarocin.

 • 11.01.2019

  Topix z nową siedzibą!

  Nasz Partner TOPIX otworzył nowy, większy sklep w Środzie Wielkopolskiej!

 • 09.01.2019

  Wychowankowie trenują z pierwszym zespołem

  We wtorek 8 stycznia przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli zawodnicy pierwszego zespołu Polonii Środa. Nasi zawodnicy najpierw spotkali się w Centrum Aktywności gdzie przeszli badania, a następnie na stadionie lekkoatletycznym ZSR odbyły się pierwsze zajęcia podczas których główny nacisk trenerzy położyli na prace tlenową.

 • 08.01.2019

  Szóste miejsce w Zaniemyślu (2009)

  W sobotę 5 stycznia drużyna rocznika 2009 wzięła udział w turnieju Śrem Cup 2019 organizowanym w Zaniemyślu. Dziesięć  drużyn, które stanęły do rywalizacji zostały podzielone na dwie grupy. Polonia w fazie grupowej trafiła na takie zespoły jak: AP Reissa Kościan, Błękitni Owińska, Kotwica Kórnik oraz UKS Śrem.

 • 07.01.2019

  Poloniści wznawiają treningi

  We wtorek 8 stycznia przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/19 wznowią piłkarze Polonii Środa. Nasz zespół do nowej rundy przygotowywać się będzie na własnych obiektach. Podczas przygotowań poloniści wykorzystywać też będą boisko ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu, a także stadion lekkoatletyczny w Środzie Wlkp.

 • 02.01.2019

  Lena Lighting - dziękujemy.

  Po wieloletniej współpracy z naszym klubem, chcieliśmy podziękować firmie Lena Lighting S.A., za wsparcie jakiej udzieliła naszej  Akademii Piłkarskiej.

 • 31.12.2018

  Szczęśliwego Nowego Roku!

                                                                      Szczęśliwego Nowego Roku!

   

 • 24.12.2018

  Kancelaria MRiP zostaje z nami na kolejny rok!

  Kancelaria Machyński Ruszkiewicz i Partnerzy adwokaci i radcowie prawni sp. p. zdecydowała się przedłużyć z nami umowę na kolejny rok.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.