OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

24.04.2018

Cenne zwycięstwo

W 14 kolejce rozgrywek II ligi kobiet, zespół „Polonii” Środa podejmował na własnym boisku drużynę rezerw  „Olimpii” Szczecin.

Pojedynki z tym rywalem dla polonistek nie są łatwe, dlatego że jest to  zespół bardzo wymagający, potrafiący grać w piłkę, dobrze przygotowany fizycznie i taktycznie! Ponadto mający w składzie zawodniczki aspirujące do gry w ekstralidze. Obie drużyny przystąpiły do meczu mocno zmotywowane. Ewentualne zwycięstwo zapewniało każdej z drużyn pozycję wicelidera.

Mimo, że przebieg spotkania był dość wyrównany, to zespół „Polonii” stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych, z których w I połowie niestety wykorzystał tylko jedną. Wyrównującą bramkę na 1:1 zdobyła Ciesiółka, która wykorzystała dokładne prostopadłe podanie i nieudaną pułapkę ofsajdową szczecinianek. W sytuacji sam na sam nie dała szans bramkarce gości i płaskim strzałem w róg ulokowała piłkę w bramce. Wcześniej rywalki objęły prowadzenie 0:1 po mocnym uderzeniu piłki przez pomocniczkę  „Olimpii” z ok. 30 metrów.  Szczecinianki w I połowie miały jeszcze jedną bardzo dobrą sytuację do zdobycia gola. Po strzale napastniczki gości piłka trafiła w słupek i wyszła w pole. Natomiast „Polonia” mogła podwyższyć rezultat po dogodnych sytuacjach Ciesiółki, Szukalskiej, Nowakowskiej i Wojteckiej. Jednak zabrakło precyzji przy strzałach w/w zawodniczek.

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się. W środku pola toczyła się twarda walka o dominację i narzucenie przeciwnikowi swojego stylu gry. Większą determinacją wykazywała się drużyna „Polonii” i to ona groźniej atakowała. W efekcie zdobyła dwie bramki dające zwycięstwo 3:1! Na 2:1  precyzyjnym strzałem  rezultat podwyższyła Wojtecka. Kolejną, trzecią bramkę zdobyła Ciesiółka. Dokładnym uderzeniem piłki w dolny róg bramki „wykończyła” zespołową akcję polonistek. „Olimpia” do końcowego gwizdka sędziego starała się zmniejszyć rozmiary porażki, ale bardzo dobrze grający tego dnia zespół „Polonii” nie dał się zaskoczyć i gola już nie stracił!

Trener Marek Gierałka jest bardzo zadowolony z postawy wszystkich swoich podopiecznych. Wszystkie formacje poczynając od bramkarki, przez obronę i pomoc na ataku kończąc, wywiązały się z realizacji założeń taktycznych bardzo dobrze. Swoją „cegiełkę” do zwycięstwa dołożyły zawodniczki rezerwowe.

Polonia grała w składzie: Napierała- Ratajczak, Hyża, Nowak, Cichoń L./Forszpaniak, Szukalska, Tomaszewska/Purgał, Wojtecka/Miłoszyk, Ciesiółka, Nowakowska/Krzykos, Cichoń S., Na boisko nie weszła Lehmann

Za tydzień „Polonia” uda się do Gorzowa Wlkp. na mecz z miejscowym „Stilonem”.

Zdjęcia z tego spotkania autorstwa Słaomira Lehmanna można obejrzeć tutaj.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.